Już wkrótce nowe "obywatelskie" place zabaw

W tym miejscu na Jagiełły za kilka dni powstanie plac zabaw (fot. tcz.pl)
Tczew - Już wkrótce nowe "obywatelskie" place zabaw
Trwa realizacja tegorocznego budżetu obywatelskiego. Już wkrótce pojawią się nowe place zabaw, o które wnioskowali mieszkańcy. Chodzi o tereny przy ulicy Łąkowej i Jagiełły, a także Akacjowej.

- Pierwsze zadanie dotyczy "Rozbudowy istniejącego placu zabaw przy ul. Jagiełły 2", Okręg III, w ramach którego realizowana będzie dostawa wraz z montażem urządzeń zabawowych na kwotę 133 588 zł. W skład urządzeń wchodzi zestaw zabawowy składający się z 3 wież oraz wymiana piaskownicy. - informuje Martyna Link z tczewskiego ratusza.

Drugie zadanie obejmuje dostawę wraz z montażem urządzeń zabawowych dla wyposażenia placu zabaw znajdującego się na ul. Akacjowej, Okręg IV, na kwotę 133 588 zł. W skład urządzeń wchodzi: skałka wspinaczkowa dla maluchów, linarium - urządzenie wspinaczkowe z linami, zjazd linowy, wykonanie paneli edukacyjnych, stół do gry w piłkarzyki.


Kolejna inwestycja to budowę placu zabaw i rekreacji na terenie pomiędzy blokami Jagiełły 1 i 3, Okręg V, w ramach którego realizowana będzie dostawa wraz z montażem urządzeń zabawowych na kwotę 133 588 zł. W skład urządzeń wchodzi: linarium - zestaw wspinaczkowy i zestaw zabawowy składający się z 4 wież oraz ławeczki.

- Termin realizacji zadań upływa 15 sierpnia 2017 r. - dodaje Link.


W ramach budżetu obywatelskiego przebudowany zostanie także plac zabaw przy ul. Łąkowej. Do Urzędu Miejskiego wpłynęła 1 oferta firmy "Apis Polska" Sp. z o.o. na kwotę 106 418 zł. Zadanie obejmuje: demontaż obecnych urządzeń, wykonanie robót ziemnych oraz zamontowanie nowych urządzeń zabawowych (piaskownica, karuzela, 3 huśtawki oraz zestaw ze zjeżdżalnią), zagospodarowanie terenu oraz montaż małej architektury.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +5

  sąsiad_gość

  10.08.2017, 13:36

  Proponuję używać określenia "budżet sąsiedzki" i zaniechać używania nazwy "obywatelski". Od końca 18 wieku, kiedy Francuzom odbiło zaraza "obywatelskości" używana jest do terroryzowania i ogłupiania społeczeństw.

  Odpowiedz
  IP: 195.47.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.