Policyjny spot ma pomóc w walce z hejtem

Przemoc - niemoc (fot. tcz.pl)
Policyjny spot ma pomóc w walce z hejtem
Komenda Główna Policji, w ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, nagrała spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców.

Dostęp do Internetu to już nie tylko gromadzenie i sprawdzanie danych wykorzystywanych do nauki. Dzieci i młodzież poprzez sieć kontaktują się ze swoimi znajomymi, grają w gry dostępne na platformach, mając w ten sposób dostęp do treści, które nie zawsze skierowane są do nich. Pierwszym ogniwem, które może zadbać o to, aby do pociech nie trafiały nieadekwatne do ich wieku informacje, są opiekunowie. Dlatego głównie do rodziców kierowane są poniższe informacje oraz przedmiotowy spot profilaktyczny.

Chroniąc młode pokolenie przed zagrożeniami powinni oni pamiętać o:

informowaniu dziecka o bezpiecznych i szkodliwych konsekwencjach używania Internetu,

kontrolowaniu stron jakie przeglądają podopieczni,
możliwości zablokowania niewłaściwych zdaniem rodzica stron,
zgłoszeniu administratorowi strony internetowej lub Policji każdej niepokojącej treści, do której mogą mieć dostęp dzieci,
niespotykaniu się z osobami poznanymi w Internecie.
Interesujmy się tym, co podopieczni robią w czasie wolnym za pomocą komputera, sami wychodźmy z inicjatywą rozmowy o tym, co ciekawi je w sieci, jakie zachowania napotykają, jakie teraz są trendy wśród młodszych użytkowników.

Internet może dać nam wiele dobrego - jeśli umiemy się nim posłużyć. Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko co piszemy i publikujemy zostaje w niej na długi czas. Dlatego umieszczane informacje powinny być przez nas przemyślane. Komentarze, które pozostawiamy na odwiedzanych stronach, powinny dobrze o nas świadczyć. Tak jak w życiu codziennym - odnośmy się do innych z szacunkiem, bez wyzwisk czy zastraszania. Mając świadomość, że to właśnie my tworzymy Internet pamiętajmy, jakim chcielibyśmy go zastać i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.




Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • +1

    nie hejtuj_gość

    25.11.2020, 10:25

    A ja mam problem taki: mam pracę stałą, rodzinę, dom (nawet nie w kredycie). Rodzinę kocham, współpracowników toleruję, ale ludzi ogólnie nienawidzę. Po prostu niedobrze mi się robi, kiedy widzę innych niż tych, których znam i szanuję i wiem, że nigdy do nich szacunku nie nabiorę. Nienawidzę i tyle. Każdego człowieka poza tymi ze swojej rodziny. Nie jest to normalne, ale pozwala mi wytrzymać w społeczeństwie. I nienawidził będę dalej.

    Odpowiedz
    IP: 79.163.xx0.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.