Pomosty dla wioślarzy. Zima nie przeszkadza we wbijaniu pali

Prace przy budowie przystani już ruszyły (fot. tcz.pl)
Tczew - Pomosty dla wioślarzy. Zima nie przeszkadza we wbijaniu pali
Ruszyły prace związane z wbijaniem pali przy budowie pomostów cumowniczych w ramach "Pętli Żuław". Zadanie wykona gdańska firma Navimor-Inwest S.A. Wykonawca deklaruje, że przystań na Wiśle dla małych jednostek pływających będzie gotowa w maju - wtedy też ma być odbyć się jubileusz Unii Tczew, z okazji którego m. in. zaplanowano regaty na Wiśle.

Nowa przystań dla małych jednostek pływających, która będzie służyć m. in. miłośnikom wioślarstwa, powstanie na wysokości dawnego hangaru Unii. O przygotowaniach do budowy pomostów, pisaliśmy już na łamach naszego serwisu kilkukrotnie. W ramach zadania ma powstać zejście z poziomu ulicy specjalnie wyprofilowanymi schodami do płaszczyzny wody i pływający pomost, który pozwoli żeglarzom i wioślarzom spokojnie zwodować łódkę. Zadanie ma ruszyć przy 60-procentowym dofinansowaniu zewnętrznym.

- W listopadzie ub. roku wprowadzono wykonawcę na plac budowy. Zgodnie z harmonogramem opracowano dokumentację wykonawczą. Przygotowano plac budowy, zakupiono materiały do wykonania pali. Teraz rusza wbijanie pali. - informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Obiekt ma być gotowy do maja, a wioślarze już planują, jak w najbliższym czasie wykorzystać nową infrastrukturę.

- W tym roku klub Unia Tczew obchodzi swój jubileusz (klub powstał w 1922 roku - przyp. red.). Z tej okazji zaplanowane zostały regaty wioślarskie. Mają odbyć się w okolicach nowego pomostu. - wyjaśnia zastępca prezydenta Tczewa, Zenon Drewa.

Pomost jest elementem projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Jego budowa będzie kosztowała 921 270,00 zł. Jest to projekt ponadregionalny, zakładający kompleksowy rozwój turystyki wodnej w Obszarze Delty Wisły i Zalewu Wiślanego. Obszar objęty projektem to tereny Żuław i Zalewu Wiślanego wraz z Mierzeją Wiślaną, czyli łącznie 13 partnerów z dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W ramach projektu przewidziano stworzenie wysokiej jakości infrastruktury turystycznej, spełniającej wysokie standardy - unikatowej sieci portów i przystani żeglarskich oraz pomostów cumowniczych z uwzględnieniem zasady zrównoważonego rozwoju. Sieć będzie służyć amatorom sportów wodnych i turystom, których "Pętla" ma zachęcić do częstych wizyt na Pomorzu. Pierwszy etap zadania będzie kosztował około 86 mln zł, kolejny 80 mln zł.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  Dawid_BMW

  17.02.2012, 01:49

  Oczywiście

  Jasna sprawa ze zima nie przeszkadza, dzisiejsza technologia budowlana jest tak dobra ze może być -30 a i tak robić można , gorzej z ludźmi co tam robią . Ale fajnie że budowa ruszyła :) Czekamy na dalsze etapy. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • vbn_gość

  17.02.2012, 14:49

  no nie taka jasna ta sprawa, gdyby za ta inwestycje byla odpowiedzialana pewna pani, to by prace wstrzymali "bo zima!!", tak ja na wiadukcie...

  Cytuj
  IP: 46.134.xx6.xx1 
 • +3

  UNIA TCZEW!_gość

  17.02.2012, 10:45

  UT1922

  BYŁ, BĘDZIE, JEST!!! TCZEWSKI KKS!

  Odpowiedz
  IP: 91.198.xx9.xx7 
 • +1

  C>K>M

  17.02.2012, 17:09

  Ciekawe czy projektant uwzględnił, że w lipcu poziom Wisły może być o 6 m wyższy:)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  filipek2006

  17.02.2012, 20:23

  PARODIA.

  WSZYSTKO TO POTRZEBNE JAK ŚWINI SIODŁO. NAJLEPIEJ PATRZEĆ ŻEBY KAJAKI I INNE ŁAJBY MIAŁY GDZIE CUMOWAĆ A MOST NA WIŚLE JESZCZE TROCHĘ BĘDZIE TAMĄ A NIE MOSTEM JAK WALNIE DO WODY. GRATULUJĘ CHOREGO MYŚLENIA NASZYM WŁODARZĄ I CAŁEJ RESZCIE DOBRZE OPŁACANY, NIEROBÓW NASZEGO MIASTA. POWODZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.