Skończył się kompleksowy remont jednej z najważniejszych ulic w Pelplinie

Dzięki inwestycji wyremontowano m. in. mostek na Wierzycy (fot. tcz.pl)
Tczew - Skończył się kompleksowy remont jednej z najważniejszych ulic w Pelplinie
W ostatnią środę (31.08) w Pelplinie uroczyście oddano do użytku wyremontowaną ulicę Kościuszki. Najstarsza ulica w stolicy diecezji została całkowicie przebudowana - zmieniono nawierzchnię, przebudowano chodniki, zamontowano nowe oświetlenie, a także wybudowano nowy mostek na Wierzycy. Teraz, po zakończeniu prac, starostwo przekazało ją w administrowanie gminie.

Przygotowania do kompleksowej modernizacji drogi ruszyły w 2008 roku. Roboty zostały podzielone na 2 etapy. Na realizację drugiego etapu zadania "Przebudowa drogi powiatowej - ulicy Kościuszki w Pelplinie (2886G)" powiat tczewski wspólnie z gminą Pelplin, uzyskał wsparcie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Modernizacja całej ulicy kosztowała ok. 6 mln zł.

- Dobra współpraca powiatu i gminy zaowocowała tym, że dzisiaj możemy cieszyć się z tego sukcesu. Zadanie finansował powiat, gmina, pozyskaliśmy także środki unijne. Możemy czuć się usatysfakcjonowani, że udało się zdobyć pieniądze na ulicę bardzo ważną dla Pelplina, ale także dla całego powiatu. Teraz z wielką przyjemnością przekazaliśmy ją na rzecz gminy. Chcielibyśmy, żeby regułą stało się przekazywanie wyremontowanych wspólnie ulic powiatowych na rzecz konkretnych gmin. - powiedział nam starosta tczewski, Józef Puczyński.

Z nowego dywanika na jednej z głównych ulic stolicy diecezji cieszą się władze miasta:

- Ulica Kościuszki to najstarsza ulica Pelplina z ciekawą eklektyczną zabudową. Od lat stan nawierzchni był niezadowalający, bo koszty remontu okazywały się bardzo wysokie. Teraz dzięki współpracy samorządów możemy cieszyć się nową, wyremontowaną drogą. Na tę inwestycję Pelplin czekał przez lata - podkreślał burmistrz Pelplina, Andrzej Stanuch.

Dzięki inwestycji całkowicie zmodernizowano ok. 1,5 kilometra drogi oraz wybudowano nowy mostek nad Wierzycą. Roboty polegały m. in. na wykonaniu nowej nawierzchni, przebudowie chodników i zjazdów do posesji, budowie nowego oświetlenia i kanalizacji deszczowej, usunięciu kolizji z istniejącym uzbrojeniem oraz wycince drzew. Dodajmy, że przed remontem ulica Kościuszki była bardzo niebezpieczna dla zmotoryzowanych. Tylko w latach 2008- 2009 w wskutek złej nawierzchni i przekraczaniu prędkości doszło tam do 6 kolizji drogowych, w wyniku czego jedna osoba doznała obrażeń ciała.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -1

  jarek_gość

  05.09.2011, 07:49

  Smutno się robi człowiekowi, że mieszka w tym naszym tczewskim grajdołku. Z drugiej strony jest całkiem wesoło- to otworzą jakiś zegar ( jaki sens tego?), fontannę (bo zamknięto łaźnię miejską?), to namalują rondo (bo na przebudowę nie stać?). Nie zanudzimy się.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx4.xx2 
 • -1

  Robike_gość

  05.09.2011, 08:17

  Nie narzekajmy, ja jestem zadowolony z tego co się dzieje, byle tylko przyśpieszyć kroku.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx0 
 • 1962_gość

  05.09.2011, 10:26

  ULICA

  A RONDO TEŻ PRZEBUDOWANO

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx4.xx3 
 • to_gość

  05.09.2011, 11:35

  gdyby POLWAR nie budował mostku to by wcześniej skończyli, a tak to się ciągnęło i ciągnęło, jak wiadukt na WP, a poza tym studzienki już pozapadane, tak wiec remont jakich wiele w naszym kraju, na od%%%%%ol.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.