Kto z Tczewa na Wiejską? Rusza kampania wyborcza

Zenon Odya (z prawej) i Jan Kulas - teraz polityczni kontrkandydaci (fot. tcz.pl)
Tczew - Kto z Tczewa na Wiejską? Rusza kampania wyborcza
Coraz bliżej do październikowych wyborów parlamentarnych i kampania powoli nabiera rumieńców. Wszystko wskazuje na to, że w Tczewie nie będzie nudno, tym bardziej, że do wyścigu na Wiejską dołączył kolejny kandydat - były prezydent Tczewa, Zenon Odya, który startuje z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jeszcze jakiś czas temu wszystko wskazywało na to, że walka o tczewski elektorat potoczy się pomiędzy Janem Kulasem (PO) i Kazimierzem Smolińskim (PiS) - obecnymi parlamentarzystami. Udział w wyścigu na Wiejską deklarowali również Zbigniew Urban (PJN) i Adam Piłat (SLD) oraz Stanisław Tomczyk (PSL). Teraz okazało się, że dołącza kolejny gracz i to z nie byle jakim nazwiskiem - były prezydent Tczewa, Zenon Odya, obecnie radny sejmiku województwa pomorskiego z list PSL. Jak swoje szanse oceniają teraz kontrkandydaci byłego prezydenta?

- Kandydatów może być wielu, ale najważniejsi są Ci, którzy pracowali przez ostatnie wiele lat, są znani i rozpoznawalni, mają dorobek. W moim wypadku to 10 lat pracy parlamentarnej dla dobra Tczewa i dobra Pomorza. - mówi poseł Jan Kulas (PO) ubiegający się o reelekcję - W tej chwili ważny jest lokalny patriotyzm - skoro mamy dwóch parlamentarzystów z dwóch najważniejszych ugrupowań, to powinniśmy zrobić wszystko jako tczewianie, by te dwa mandaty utrzymać. Każdy inny kandydat rozbija nam głosy. Jednak kandyduję z największego ugrupowania - matecznika Platformy Obywatelskiej - zajmuję 11 pozycję. W ostatnich wyborach otrzymałem mandat w trudniejszych warunkach - miałem 13. pozycję. Najważniejsza jest jednak marka nazwiska i 4 lata ciężkiej, dobrej pracy.

Szaradom na politycznej mapie Pomorza przygląda się również poseł Kazimierz Smoliński z Prawa i Sprawiedliwości, piąty na gdańskiej liście PiSu, który w 2010 roku przejął mandat po tragicznie zmarłym Macieju Płażyńskim. Parlamentarzysta przyznaje, że PiS liczy w okręgu gdańskim na 4 mandaty:


- Nie boję się konkurencji innych kandydatów - to po prostu inny elektorat. Każdy ma wolną rękę i zdaje sobie sprawę z konsekwencji kandydowania w wyborach. Poza tym, prowadzę kampanię nie tylko w Tczewie, ale także w Gdańsku i na Powiślu. - tłumaczy poseł PiSu - Biorąc pod uwagę, że mamy podobne notowania jak w 2005 roku, liczymy na 4 mandaty. Mam zatem szanse, tym bardziej, że za mną rok owocnej parlamentarnej pracy.

Konkurencji w osobie byłego prezydenta grodu Sambora nie boi się również Adam Piłat - ósmy na gdańskiej liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej:

- Zenon Odya może zebrać głosy wyborców prawicy - PJN, PiSu, PO - zatem moje szanse rosną. Jestem alternatywą jako młody kandydat. Nie polityczną tuzą, która zajmuje się wnukami, a w kraju żłobków nie ma. Jak dotąd, nie widać, czym panowie posłowie przysłali się dla Tczewa. Czas to zmienić - uważa kandydat z list SLD.

O komentarz w tej sprawie również poprosiliśmy Zbigniewa Urbana, radnego miejskiego, który startuje do Sejmu z czwartej pozycji na gdańskiej liście partii Polska jest Najważniejsza:

- Ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza zarejestrowała swoje listy wyborcze w całym kraju. Uważam, że jest to sukcesem PJN, tym bardziej, że formalnie istniejemy od kilku miesięcy. Swoich list w całym kraju nie zarejestrowali m.in. Janusz Korwin-Mikke i Marek Jurek. Moim zdaniem świadczy to jednoznacznie o tym, że PJN się rozwija i jest jedyną alternatywą dla PO oraz PiS. Moja strategia wyborcza jest bardzo prosta, wręcz banalna. Będę namawiał tych, którzy 4 lata temu głosowali na PO lub PiS i dzisiaj nie są zadowoleni ze swojego wyboru do głosowania na PJN. Mój elektorat, to byli sympatycy PO, którzy nie chcą głosować na PiS, jak również byli sympatycy PiS, którzy nie akceptują PO. - uważa Z. Urban - Zbyt wcześnie na ocenianie szans poszczególnych kandydatów. Kampania się jeszcze nie zaczęła, a wybory w 2007r. pokazały, że można zostać posłem na Sejm RP, uzyskując poparcie 2776 wyborców. Oczywiście będę walczył, o jak najlepszy wynik. Do oceny szans kandydatów z Tczewa proponuję powrócić za 2-3 tygodnie.

Sam Zenon Odya ze spokojem przygląda się temu, co dzieje się na przedwyborczej scenie i przyznaje, że zgodził się kandydować na prośbę kierownictwa PSL, by wzmocnić listę:

- Znalazłem się na liście zaraz po prezesie zarządu wojewódzkiego PSL, panu Trawickim, co jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Broniłem się przed decyzją o kandydowaniu, ale musi być pewna konsekwencja wcześniejszych decyzji, a przecież zdecydowałem się startować w wyborach do sejmiku, to i teraz poproszony o start do Sejmu nie mogłem zrezygnować. - wyjaśnia, a zapytany przez nas, co sądzi o opiniach, że jego decyzja sprawi, iż głosy wyborców się rozproszą i Tczew pozostanie bez posła - mówi - Zadam pytanie. Z czego to wynika, że ja muszę ustępować na rzecz innych kandydatów? To już kolejna propozycja rezygnacji z kandydowania, bo są lepsi kandydaci. Nie zgodziłem się i kandydowałem na prezydenta, czy radnego sejmiku i wybory wygrywałem. Nie wiem, zatem z jakiego powodu mam rezygnować. Owszem teraz głosy mogą rozłożyć się inaczej, ale to nie jest równoznaczne z tym, że ja jako ten trzeci mam zmienić swoją decyzję. Na tym polega demokracja, żeby stworzyć ludziom najlepszą możliwość wyboru.


Dodajmy, że PSL wystawia również innego kandydata z Tczewa - na siódmej pozycji widnieje nazwisko Stanisława Tomczyka - lekarza pediatry, który niegdyś zasiadał już w sejmiku województwa właśnie z ramienia PSL. O tym, co przed wyborami będzie działo się na politycznej mapie Tczewa, będziemy na bieżąco informować w naszym serwisie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (50)
dodaj komentarz

 • +22

  bert_gość

  05.09.2011, 04:48

  tcz. prosze nie pisac o dokonaniach jednego z poslow, za dlugo juz jest na Wiejskiej, niech odpoczywa juz w Tczewie, dziekujemy za tyle dobra co dla nas zrobil, niech teraz odpoczywa w parku na laweczce, niech to bedzie podziekowanie od nas.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • -4

  _gość

  05.09.2011, 06:34

  Niech wygra Smolinski. Odya sam nie wie czego chce. Kulas to Dyzma. Urban sie nadaje ale PJN ma male szanse (chyba). Pilata nie znam.

  Odpowiedz
  IP: 83.27.xx1.xx7 
 • +20

  Kulas do Sejmu_gość

  05.09.2011, 06:54

  Odya z PSL

  Pan Odya z PSL tylko dla własnego interesu, a miało być apolitycznie.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx3 
 • +4

  AG

  05.09.2011, 08:17

  Donald maTOLE twój rząd obalą kibole"

  Tczewscy kibice pamiętajmy o tym haśle bo w takim mieście jak Tczew nasze kilkaset głosów może być dla niektórych gwoździem do trumny. Nie odpuśćmy i tak jak protestowaliśmy kibicowska solidarność na stadionach tak zaprotestujmy teraz. Kulas,Odya-3x NIE!!!

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -6

  oko_gość

  05.09.2011, 08:51

  warto obejrzeć :)

  rozmowa: http://www.tetka.pl/index.php?page=movie&id=300

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  +3

  proxx_gość

  05.09.2011, 12:20

  ciekawy materiał, można wiele wywnioskować z niego :) no i rzetelny a nie 30 sekundowa wypowiedź.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +7

  gosc_gość

  05.09.2011, 07:20

  fajnie jak by jeszcze przedstawili programy

  fajnie jak by jeszcze przedstawili programy - bo mam wrażenie, że głosujemy na ludzi, partie a nikt nie wie jakie programy za nimi stoją

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx4 
 • +4

  AG

  05.09.2011, 08:15

  o właśnie

  Niech poseł Kulas przedstawi program bo jak na razie czyli od 4 lat on podobnie jak całe PO tylko mówi że posiada program a w rzeczywistości go nie posiada! To jest wstyd i kompromitacja żeby partia która przewodzi prawie 40mln narodowi nie miała programu! Ale tacy politycy jacy są wyborcy. Myślenie w naszym kraju to nie bardzo.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +3

  super_gość

  05.09.2011, 16:01

  program?

  A starałeś się gdzieś znaleźć ich programy? Startują z list partyjnych, więc i programem jest program ugrupowania ,które reprezentują. Więc mogę Cię zapewnić ,że poseł Smoliński takowy program posiada, a Kulas nie :)

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx2 
  -1

  ędward_gość

  06.09.2011, 12:19

  skoro ze strony PiS-u leca obelgi to ja tez moge na nich łgac. jezeli oceniasz czlowieka po ilosci wykrzyknikow to sam sie udaj w to miejsce ktore mi radzisz... psycholog sie znalazl... idz glosuj na kaczora a bedzie zylo sie lepiej... dalej bedzie walkowal smolensk itp. sprawy razem z Macierewiczem (kolejny psychol) w tym kraju sa wazniejsze rzeczy do zrobienie a nie ciagle zycie w przeszlosci.

  Cytuj
  IP: 79.190.xx7.xx4 
 • +7

  _gość

  05.09.2011, 07:53

  Odya

  Sejm to za wysokie progi dla niego moim zdaniem. Poczekałbym na jego miejscu a potem uderzył do Senatu bo to coś bardziej dla niego. On jako poseł mnie nie przekonuje. To jest człowiek od bardziej "poważnego" stanowiska-reprezentatywnego a nie poseł...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • _gość

  05.09.2011, 07:55

  a wgl

  Co to ma znaczyć? "W tej chwili ważny jest lokalny patriotyzm - skoro mamy dwóch parlamentarzystów z dwóch najważniejszych ugrupowań" od kiedy to PSL jest ważnym ugrupowaniem? To oportuniści szukający tylko haczyka by wpłynąć do koryta a Kulas z takim tekstem wjeżdża. Nawet w Tczewie musi być ta brudna kampania anty pisowska? Panie Kulas,pan się . . .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • +6

  stef_gość

  05.09.2011, 08:15

  wybory

  czemu antypisowska a jaka ma być ,plewy odsiewać!!!!

  Cytuj
  IP: 83.11.xx4.xx6 
  +1

  Vpanter

  05.09.2011, 08:32

  wybory ~ stef_gość

  Plewy?Dla mnie plewy to akurat PO.Nic przez 4 lata nie zrobili tzn niewiele a się mają za nie wiadomo kogo.Kraj zadłużyć,podatki podnieść,wbić nóż w plecy polskiemu rolnictwu to potrafili ale przyjdzie kryska na Matyska ;]Może nie teraz choć kto wie ale POlska to w gruncie rzeczy nie jest aż tak głupi naród by wciąż dawać sobie wciskać kity z orbity.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +6

  ędward_gość

  05.09.2011, 09:23

  a PIS co niby zrobil???!!! tylko awantury i smolensk! jeden wodz Kaczynski a reszta slepo posluszni, a jak sie nie podoba to won. Na chorych psychicznie nie mozna glosowac!

  Cytuj
  IP: 79.190.xx7.xx4 
  -8

  _gość

  05.09.2011, 10:25

  ~ ędward_gość

  Chory psychicznie to jesteś ty że dajesz władzę ludziom którzy nie mają pomysłu co w tym kraju zrobić. Tusk jest przy władzy dla władzy. Mu o dobro Polski nie chodzi. Chłopiec kompleksy leczy.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 

  ędward_gość

  05.09.2011, 14:52

  a skad ty wiesz ze glosowalem na tuska i jego klike?! ja poprostu widze co wyprawia ten niski (rowniez intelektualnie) czlowiek to raczej nie sadze ze mu chodzi o dobro Polski. To szkodnik i pasozyt spoleczny - zony nie ma,dzieci tez nie tzn. ze jest nieperspektywiczny. Swiat nie konczy sie na Smolensku, rozumiem jego tragedie, ale wiele ludzi ma do czynienia z taka tragedia na codzien i nie ma mozliwosci zalic sie tym w tv bo jest u wladzy!!!!! a jesli chodzi o to ze ktorys z politykow chce zrobic cos dobrego dla Polski... jeszcze wierzysz w te bajki?! na poczatku moze tak jest,ale pozniej to juz prywata i patrzenie na czubek swojego nosa...

  Cytuj
  IP: 79.190.xx7.xx4 
  +1

  C>K>M

  05.09.2011, 17:13

  ędward

  Czy jak lecisz samolotem lub płyniesz statkiem, to interesuje Cię to, czy kapitan ma żonę i dzieci i czy jest "perspektywiczny"? Bo mnie interesuje tylko to, jak się zna na swojej robocie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -3

  ędward_gość

  06.09.2011, 08:06

  i twoim zdaniem lider PIS zna się na swojej robocie?widac ze malo wiesz na te tematy. p. Kaczynski jest zerem w oczach zachodu i wschodu,urzadza tylko swoja prywate!jezeli obwinia wszystkich wokol za smolensk to tylko swiadczy o poziomie jego zdrowia.tyle w tym temacie i koniec.ten czlowiek powinien juz odpoczac,dosyc napsul w naszym panstwie. jezeli sadzicie ze dojdzie do wladzy i bedzie pieknie i super to poprostu reprezentujecie jego poziom. zeby bylo pieknie i super trzeba ciezko charowac a nie liczyc ze PiS,PO,SLD itp. wam cos da za darmo!!!!

  Cytuj
  IP: 79.190.xx7.xx4 
  +3

  C>K>M

  06.09.2011, 08:32

  Jeżeli ktoś jest zerem w oczach Merkelowej czy Putina, to jest to wystarczający powód, by na niego zagłosować. W drugą stronę, jeżeli kogoś te osoby klepią po pleckach, to jest to wystarczający powód, by jak najszybciej odsunąć go od władzy.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  C>K>M

  06.09.2011, 08:42

  Co do kwalifikacji, to nie twierdzę, że Kaczyński ma jakieś super czy lepsze od innych, ale na pewno o tych kwalifikacjach nie świadczy posiadanie żony i dzieci. Sądząc po ilości wykrzykników i niczym nieuzasadnionych obelg, powinieneś udać się tam, gdzie sam wysyłasz Kaczyńskiego, albo przynajmniej wyłączyć tv do czasu wyborów, polityka nie każdemu służy, nawet jej oglądanie.:)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +17

  mieszkanka_gość

  05.09.2011, 08:19

  Pan Odyja już się wypalił, za długo był prezydentem. Bał się podejmować jakiekolwiek decyzje!!! Umywał ręce i rozdawał uśmiechy żeby nikomu się nie narazić i przetrwać. Marionetka!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx5.xx6 
 • +5

  _gość

  05.09.2011, 08:22

  Kulas i Odya?:D

  Przepraszam bardzo a to zdjęcia w tytule to nie jest przypadkiem propaganda i wspieranie przez wolne,obiektywne media pewnych grup-w tym przypadku PO i PSL oraz promowanie ich kandydatów?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • +14

  tcz45

  05.09.2011, 08:44

  Nie dla posła archeologa

  Aktualnemu posłowi J. Kulasowi ja i moja rodzina głosu nie damy. Ponieważ to poseł , może i medialnie znany, ale nie wnoszący nic pozytywnego dla naszego miasta. W gazecie wyborczej ostatnio przeczytałem:,,Jest jednym z największych sejmowych mówców...wygłosił, aż 126 oświadczeń, ale większość z nich dotyczyła upamiętnia różnych rocznic bądź historycznych postaci..'' gazeta wyborcza -trójmiasto 02.09.2011 i co nam mieszkańcom Tczewa , to dało...?gdzie drogi są dziurawe, most Tczewski(lisewski) nie remontowany, pracy nie ma dla wielu ludzi, gdzie potrzeby społeczne są nie realizowane w pełni. Tej formacjo PO ja mówię NIE. Dosyć obietnic i złudnych nadziei PO A ten poseł reprezentuje nasze miasto. Ja i moja rodzina oczekujemy w naszym mieście dynamicznego rozwoju, młodzi ludzie chcą pracy , odpowiednich wynagrodzeń, nadziei, szansy na przyszłość, osoby starsze spokoju. Mamy dosyć umów o dzieło, na zlecenie, na krótkie okresy, Młodzi ludzie nadal uciekają za granicę i to po dobrych studiach, a ten pan żyje ,,archeologią'' MÓJ GŁOS JEST NA NIE

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -6

  _gość

  05.09.2011, 10:36

  tcz 45

  A kto jeszcze niedawno bronił Peło?:D

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 

  tcz45

  05.09.2011, 14:09

  nie broniłem

  PO , lecz wyrażałem swoje zadowolenie z budowy węzła i galerii, nawet tej zmienionej w projekcie, jak już. A co innych spraw moje oczekiwania, jak i mojej rodziny są inne i większe. Co zostawimy dla naszych dzieci i wnuków. W jakim kraju będą zmuszeni żyć , dla jakich zachodnich firm być wyrobnikami , za jakie psie pieniądze pracuje wielu ludzi. Co z polskich produktów jest wytwarzanych w Tczewie. Ile nowych powstało ostatnio miejsc pracy. Tego posłowie nie poruszają w swych kampaniach.Lepiej żyć przeszłością....z tego rodziny się nie wykarmi.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -4

  _gość

  05.09.2011, 09:36

  "W moim wypadku to 10 lat pracy parlamentarnej dla dobra Tczewa i dobra Pomorza." Proszę o przykłady.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • -3

  x_gość

  05.09.2011, 09:42

  a czemu na zdjęciu nie ma Smolińskiego ? czyżby tcz.pl się upolityczniła na stronę PO?

  Odpowiedz
  IP: 83.0.xx6.xx4 
 • +2

  o sztab się odzywa?_gość

  05.09.2011, 09:57

  może tam nie stał? oj tacy się politycy - wszędzie wietrzą podstęp

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • -6

  _gość

  05.09.2011, 09:50

  hihi

  Wiecie co gówno mnie to obchodzi kto wygra bo i tak gówno robią w tym Tczewie nic i tak nie ma a kasę biorą nie wiadomo jaką tylko pytanie za co mają takie pensje śmiechu warte ......

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • -2

  m.s.w_gość

  05.09.2011, 09:50

  no to tczew nie ma posła

  Odya owszem ma duże poparcie w Tczewie (chociaż to że zadeklarował powolne wycofywanie sie moze sprawić ze juz tak nie jest) Zabierze trochę głosów Kulasowi ale nie zbierze tyle żeby dostać się z tak słabej listy jak PSL. Smoliński traci najmniej na starcie Odyi bo to rzeczywiście inny elektorat ale biorąc pod uwagę 5 pozycje, spekulację tylko 4 mandatów, to ze Odya jednak przypadkiem kilka głowsów mu urwie to moze się okazać, że będzie miał z mało. Uraban i Piłat szans nie mają. Ten pierwszy wzmacnia swoją pozycję w Tczewie drugi to ewentualnie w SLD. BOJĘ SIĘ ŻE BĘDZIEMY BEZ POSŁA. Nasi posłowie są pracowici, ale niewidoczni w mediach. Mało sie pchają wewnątrz klubu. Taki Neuman zaistniał w komisji śledczej i proszę czasami go gdzieś zaproszą. Tczewianie powinni iśc na wybory i głosować na naszeych posłów nawet jeżeli są do siebie w opozycji bo miastu potrzeba kogoś przy korycie. Dobrze by było, aby powstała taka inicjatywa która będzie promowała uczestnictwo w wyborach przy jednoczesnym wsparciu Tczewian. Gdybyśmy mieli frekwencję o 10 % wyższa, niż krajowa i te głosy dali Kulasowi i Smolińskiemu to mamy jak w banku 2 posłów. Ja wiem, że Kulas wnerwia bo niedługo bedzie chodził nawet na rozpoczęcie roku do przedszkoli, kółek różancowych itd, ale pracuje, stara sie i jest aktywnym posłem (zobaczcie na stronach sejmu ilość interpelacji itp) wiem tez że Smoliński jest z PIS, ale to mądry facet, znający prawo (nie wszyscy w PIS to oszołomy - swoją drogą takie ślepe baty na niektórych cwanikaów w PO są potrzebne) Prześlijcie taki apel do sowich znajomych mamy wiele do zyskania.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx1.xx4 
 • x_gość

  06.09.2011, 10:59

  madre slowa

  Cytuj
  IP: 83.0.xx6.xx4 
 • +2

  migacz_gość

  05.09.2011, 10:13

  z oficjalnej strony PKW (http://wybory2011.pkw.gov.pl ) wynika, że z Tczewa, list PSL (miejsce 7) kandydować będzie Tomczyk Stanisław, lekarz medycyny. Dlaczego w tekście nie ma o tym mowy. Pewnie szans większych nie ma, ale skoro w artykule są przedstawiane kandydatury z miasta, to należałoby przynajmniej o tym człowieku wspomnieć.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -9

  oko_gość

  05.09.2011, 10:36

  6 kandydatów z Tczewa

  Masz plusa, dobra robota :)

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -1

  Ziutek Ciągutek_gość

  05.09.2011, 11:03

  Jan Ku*as

  --- Treść komentarza została usunięta ze względu na jego wulgarność ---

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx7 
 • +14

  ._gość

  05.09.2011, 11:25

  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE

  Wszyscy na bocznicę stawiam na młodszych nawet z Gdańska bo mam dość tych starych wyjadaczy którzy dbają tylko o swój interes w szczególności Kulas

  Odpowiedz
  IP: 77.114.xx0.xx3 
 • -1

  _gość

  05.09.2011, 14:45

  hahahhaha

  Widać "psycho fanów" Platformy nadszedł czas. Czeeerrrwonooo mi ;P

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • +2

  teodor_gość

  05.09.2011, 15:00

  -

  Wszystko, tylko nie PIS!!!!

  Odpowiedz
  IP: 222.165.xx0.xx4 
 • -1

  rodoet_gość

  06.09.2011, 19:34

  PiS

  Tylko PiS!

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +2

  stoczniowiec

  05.09.2011, 15:08

  Zenon Odya informuje że nie chce być posłem-to po co wystawia swoją kandydaturę.Nie jest ani chłopem ani nic przez całe życie nie miał wspólnego z rolnictwem.Teraz chce wspomóc PSL choć nie jest członkiem tej partii.Takich świństw panie Odya nie robi się swoim kolegom.Na ostatnich dwóch uroczystościach był nieobecny ,choć zaproszenie miał a byli tam obecni wszyscy najważniejsi z Tczewa ,okolic a nawet z Warszawy.Rozumiem że głupio spotkać się w takich okolicznościach z przyjaciółmi.Najlepsza rada od kolegi z lat młodzieńczych-Zenek wycofaj swoją kandydaturę a odzyskasz twarz i godność.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  _gość

  05.09.2011, 15:31

  Pan Odya to już ze był chyba we wszystkich partiach.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +8

  super_gość

  05.09.2011, 16:29

  Kulas na emeryturkę

  Kulas jest cienki jak barszcz. Po przeczytaniu jego ulotki przez tydzień się śmiałem. " Brałem udział w akcji przeciwpowodziowej" :) Nierób i tyle.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx2 
 • -2

  _gość

  05.09.2011, 20:49

  Ani Odya ani Kulas tym panom dziękujemy są ludzie bardziej wykkształceni i bardziej inteligentni,np P Smolinski no i coś swoją osobą reprezentuje ,jest elegancki i widać że to czlowiek który wysłucha każdego kto ,ma jakiś problem to w końcu prawnikno i sam wygląd mówicoś o P Smolińskim ,dziadkowie Odya i kulas końicc panoszenia się w Tczewie a Wiejska to tylko Wasze niespełnione marzenia .Babcia ktora obserwowała ich rządzenia w Tczewie .

  Odpowiedz
  IP: 46.134.xx7.xx0 
 • +3

  Graj_gość

  05.09.2011, 22:35

  Korwin

  szkoda że nikt od korwina nie będzie na listach. Nie wiem czy iść na wybory..

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx8 
 • -1

  C>K>M

  06.09.2011, 08:55

  Jeszcze nic nie jest przesądzone, chłopaki walczą, komitet wyborczy NE dostał potwierdzenie z Sądu Najwyższego, że PKW w czymś się walnęła i dostali 3 dni na doniesienie, nie wiem jak z KNP. A jeżeli Korwina nie będzie, to zastanów się, co bardziej u niego ceniłeś, konserwatyzm czy liberalizm i masz dwie całkiem sensowne alternatywy.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -5

  JADWIGA_gość

  06.09.2011, 09:09

  Wybory

  Każdy tylko krytykuje, a czy wszyscy chodzą głosować aby nam się żyło lepiej. Pan Kulas może aż takich wielkich wyczynów dla miasta nie robi, ale ilu ludziom pomógł, interweniował dla zwykłego obywatela. Czasami warto pamiętać o wielu mniejszych zasługach pana Kulasa a nie rozliczać jeden duży.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xxx 
 • -1

  oko_gość

  06.09.2011, 09:33

  Znalazłem ciekawe informacje :)

  http://www.forum.tcz.pl/showthread.php?tid=5452

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • polon1779_gość

  06.09.2011, 14:18

  Jak sie teraz czuja wyborcy.

  Pan Zenon Odya zebral mnostwo glosow do sejmiku wojewodztwa, dla nas najwazniejsze bylo to by byl w nim tczewianin i byl, niestety niedlugo i wiele nie zdzialal (ze wzgledu na czas oczywiscie), a teraz jego miejsce w sejmiku wojewodztwa zajmie mieszkaniec innego regionu. Tczew znow nie bedzie mial przedstawiciela w sejmiku wojewodztwa. Przykre to troche dla ponad 10 000 tys wyborcow. Poprzednie wybory okazaly sie kampania wyborcza w drodze do sejmu.

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx9.xx1 
 • -1

  _gość

  06.09.2011, 21:08

  hihi

  super komentarze gówno mnie to obchodzi kto ile głosów zebrał i tak , Tczewianie nic nie mają za to bo wszystko idzie w górę a pensje stoją masakra

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • -2

  zawszewdrodze_gość

  06.09.2011, 22:13

  Szok!!!

  Kim jest Ten (Ta?) Urban? Skąd on pochodzi? Gdzie się uczył języka polskiego? W jakim przebywa środowisku? Jak wielkie musi mieć problemy emocjonalne facet(?) który pragnie zostać posłem a nie potrafi wypowiedzieć poprawnie chociażby jednego zdania?

  Odpowiedz
  IP: 90.137.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.