Władze Pelplina - zapłać podatek tak, by trafił do budżetu gminy

Pieniądze
Tczew - Władze Pelplina - zapłać podatek tak, by trafił do budżetu gminy
Mieszkasz w Gminie Pelplin? Niezależnie od miejsca zameldowania, rozlicz się z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) za 2016 rok w Urzędzie Skarbowym w Tczewie i wskaż w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania Gminę Pelplin. - namawiają urzędnicy z Pelplina.

- Dzięki tej prostej czynności blisko 38% Twojego podatku trafi do budżetu naszej Gminy, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na jej rozwój. Już dziś zainwestuj swój podatek w miejsce, w którym żyjesz i zyskaj szansę na udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Szczegóły konkursu już wkrótce! - informują urzędnicy.


Ratusz przedstawia krok po kroku, jak poinformować urząd skarbowy o miejscu zamieszkania na terenie Gminy Pelplin.


Złóż zeznanie podatkowe nie później niż w terminie do 30 kwietnia 2017 r. Jeżeli rozliczasz się z podatku dochodowego na formularzu PIT-37:

1. w części A zeznania wskaż Urząd Skarbowy w Tczewie - 83-100 Tczew, ul. Gdańska 33
2. w części B zeznania wskaż adres zamieszkania na terenie Gminy Pelplin (na dzień 31 grudnia 2016 roku)

W przypadku, gdy z podatku dochodowego rozlicza Ciebie Twój płatnik (np. pracodawca), poinformuj go, że Twoim miejscem zamieszkania na dzień 31 grudnia minionego roku podatkowego była Gmina Pelplin. Nie musisz dokonywać formalności meldunkowych i zmieniać miejsca zameldowania. Właściwość miejscowa urzędu skarbowego ustalana jest na podstawie miejsca Twojego zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego, za który składane jest zeznanie podatkowe. Nie masz również obowiązku zawiadamiać o zmianach naczelnika urzędu skarbowego, w którym rozliczałeś podatek w ubiegłym roku. Urzędy skarbowe wymienią między sobą informacje i samodzielnie zaktualizują Twoje dane.


Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • sdfgjn,l_gość

    21.03.2017, 09:58

    dobra informacja, zawsze sie zastanawialem jak to jest z tymi podatkami, czy ma znaczenie gdzie mieszkam i czy ma znaczenie gdzie sie rozliczam. teraz wiem, ze warto wspierac swoje ulubione miejsca

    Odpowiedz
    IP: 5.172.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA