Kolejna niebezpieczna studzienka - spacerowiczowi wpadł tam... pies

Uszkodzona studzienka (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Kolejna niebezpieczna studzienka - spacerowiczowi wpadł tam... pies
Zaledwie kilka dni temu nasza czytelniczka alarmowała nas o źle zabezpieczonych studzienkach, a już wczoraj (08.06) pojawił się kolejny przypadek niebezpiecznego włazu. Gdyby nie sprawna akcja strażaków, nie wiadomo, jaki byłby los psa, który wpadł do studzienki w okolicach bulwaru. W działaniach trzeba było użyć sprzęt wysokościowy.

Zdarzenie miało miejsce na trawniku przy ulicy Jana z Kolna. Powiatowe stanowisko kierowania informacje o tym fakcie otrzymało ze straży miejskiej. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy, które na pobliskim bulwarze prowadziły działania związane z umacnianiem wałów przeciwpowodziowych. Na miejscu okazało się, że do niewłaściwie zabezpieczonej studzienki wpadł szczeniak i przerażony skamlał.

- Ponieważ studzienka była stosunkowo głęboka strażacy użyli sprzętu wysokościowego - jeden ratownik asekurowany przez innych strażaków zjechał na lince i wydostał zwierzaczka, a następnie piesek został przekazany właścicielowi. Jaka wielka radość była chłopca, kiedy strażak wyciągnął jego pupila, z którym wybrał się na spacer. - relacjonuje kpt. Zbigniew Rzepka, rzecznik tczewskiej straży pożarnej - Cała akcja tym razem zakończyła się szczęśliwie. Przy tej okazji, zwracam się z prośbą o zachowanie ostrożności - tym razem piesek został szczęśliwie wydobyty, innym razem może wpaść nasze dziecko, a niejednokrotnie spotyka się studzienki kanalizacyjne, z których ktoś skradł dekiel. Wystarczy tylko chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • +3

  Dziewczyna_gość

  09.06.2010, 00:14

  Szczerze mówiąc to ta studzienka jest dziurawa od kilku lat. Sama osobiście w nią wpadłam , to znaczy moja cała noga . A wydostanie się z niej nie było takie proste. Kto wie ilu ludzi natrafiło na tą nieszczęsną studzienkę,

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx9 
 • +11

  maala_gość

  09.06.2010, 03:48

  "zwracam się z prośbą o zachowanie ostrożności - tym razem piesek został szczęśliwie wydobyty, innym razem może wpaść nasze dziecko" - no bo zaraz mięsem cisnę... Zamiast nie dopuszczać do takich sytuacji, policja każe uważać?!?!?! Mam to rozumieć w ten sposób, że nikt z tym nic nie zrobi, dalej, najspokojniej w świecie, będą dziury w ziemi, i mamy uważać, by nie wpaść, zamiast iść spokojnie po ulicy własnego miasta?!?!?!? No to już są jawne kpiny...!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx6 
 • -4

  pingapinga

  09.06.2010, 06:58

  no i proszę, koleżanka kilka dni temu rozpoczęła temat dziur, a tu kolejna. może zrobilibyśmy mapę tczewa z chodnikowymi i jezdniowymi zagrożeniami.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  mapa_gość

  09.06.2010, 07:48

  Mozemy do tej mapy dodac studzienke na Kozenie. Jak sie schodzi z wiaduktu od strony mostowej na Kozen, kolo przejscia dla pieszych tez jest niezla dziura w studzience :) W ogole studzienka wyglada jakbym miala niedlugo wpasc do srodka:)

  Cytuj
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • +1

  mimi_gość

  09.06.2010, 08:48

  dziury na ulicy Żwirki

  To nic---zobaczcie na ul.Żwirki przy posesji 57 w chodniku jest dziura,którą s lużby drogowe zabezpieczają 2 razy w roku a chodnik zapada się dalej.Wpadły w nią duże płyty chodnikowe!!!

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx3.xx1 
 • iras7_gość

  09.06.2010, 10:18

  dziurawe studzienki

  Ludzie kochani,jeżeli widzicie takie sytuacje to dzwońcie do straży miejskiej niech oni zgłaszają do właścicieli tych studzienek ( TP,Netia,Polnet,Vectra) Skąd ci operatorzy mają wiedziec że ich studzienka jest w fatalnym stanie.Dajcie im cynk,a studzienki zostaną naprawione.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx6 
 • -1

  jarq

  09.06.2010, 12:34

  pies to pikuś ;] proszę sprawdzić też studzienki koło dworca na jednej z ulic jednokierunkowych ( nie pamietam nazwy ;p ) wokół nowego parkingu chyba płatnego i strzeżonego, jakiś czas temu omały włos ja bym tam nie wpadł, pokrywa wisiała na włosku, jedną nogą już byłem w studzience całe szczęście że dziewczyna mnie przytrzymała

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  _gość

  09.06.2010, 16:55

  Powinni zainteresować się i po naprawiać te studzienki a jak tak ktoś złamie noge? Wpadając w taką studzienke....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • ja_gość

  09.06.2010, 17:50

  kto w tym miescie jest odpowiedzialny za takie studzienki i dlaczego nic sie w tej sprawie nie robi????????

  Odpowiedz
  IP: 79.184.xx0.xx8 
 • jono_gość

  09.06.2010, 22:53

  dworzec

  Proszę zobaczyć studzienki na nowych peronach, latają, są dwa cm wyżej niż kostka KTO TO ODBIERAŁ

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.