Sprawdzali, co dzieci wiedzą o bezpieczeństwie

Policjanci sprawdzali, co dzieci wiedzą o bezpieczeństwie
Tczew - Sprawdzali, co dzieci wiedzą o bezpieczeństwie

zobacz galerię zdjęć: 3
"Co zrobić gdy jesteśmy świadkami pożaru? Jaki jest numer alarmowy do policji? Jak bezpiecznie poruszać się po drodze?" - Między innymi na takie pytania odpowiadali uczestnicy powiatowego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie, który dzięki inicjatywie policjantów odbył się w Tczewie. Do konkursu przystąpiły dzieci z klas pierwszych, które reprezentowały ponad 20 szkół z terenu całego powiatu.

W ostatni czwartek (19.05) w budynku firmy Flextronics w Tczewie odbył się Powiatowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Imprezę otworzył Komendant Powiatowy Policji w Tczewie podinsp. Robert Sudenis. Następnie dzieci biorące w niej udział przystąpiły do zawodów. Konkurs rozpoczął się testem wiedzy na temat bezpieczeństwa.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

- Później pierwszaki między innymi układały puzzle, rozwiązywały krzyżówkę i kolorowały obrazki. O punkty dla swoich drużyn walczyli także opiekunowie, którzy musieli wykazać się sprawnością rzucając piłkami do celu. Impreza wzbudziła wiele emocji, ale traktowano ją także jako zabawę, podczas której dzieci uczyły się jak bezpiecznie funkcjonować w codziennym życiu. - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.

Laureatami konkursu zostali uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Małej Słońcy, którzy w walce o pierwsze miejsce wyprzedzili swoich rówieśników z szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie i Zespołu Szkół w Subkowach. Zwycięzcy otrzymali okazały puchar. Na wszystkich uczestników imprezy czekały nagrody i słodycze.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Bartek_gość

  23.05.2011, 12:20

  Gratuluje pomysłu

  Oby więcej takich pomysłów, gdzie dzieci przez zabawę mogą nauczyć się przydatnych rzeczy, i nauczyć się jak zachować się w różnych sytuacjach żeby były bezpieczne. Gratuluje Policjantom inicjatywy :)

  Odpowiedz
  IP: 79.184.xx6.xx8 
 • +2

  _gość

  23.05.2011, 16:31

  inicjatywa

  Może tak szanowni policjanci wyjdą z inicjatywą bezpieczne ulice????

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.