24 strażackie interwencje w ciągu tygodnia

Ciągnik w płomieniach (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - 24 strażackie interwencje w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 02.10.2017 roku do 08.10.2017 roku zanotowano łącznie 24 zdarzenia, z czego 4 to pożary, 19 to miejscowe zagrożenia, 1 to alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia


02.10.2017 r. - Waćmierz ul. Stroma - pożar ciągnika rolniczego

Po dojeździe na miejsce, zastano palący się ciągnik rolniczy. Traktor stał na polu i całkowicie objęty był ogniem. Operator znajdował się na zewnątrz. Prawdopodobną przyczyną było uszkodzenie przewodu paliwowego. W akcji gaśniczej brały udział: zastęp z JRG w Tczewie oraz zastęp z OSP w Subkowach.

5.10.2017 r. - Gniew ul. Krasickiego (dk 91) - wypadek

Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie samochodu osobowego (VW Polo) z samochodem ciężarowym (DAF), droga całkowicie zablokowana. W samochodzie osobowym znajdowały się dwie osoby ranne. Działania polegały na wykonaniu dostępu do zakleszczonych osób, ewakuowaniu ich z pojazdu i przekazanie Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po zakończeniu działań ratowniczych oraz czynności przez Policję, uszkodzone pojazdy zostały usunięte z drogi. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie oraz 2 zastępy z OSP w Gniewie.


05.10.2017 r. - Turze ul. Długa (dw 224) - wypadek

Na miejscu zastano 2 rozbite samochody osobowe, Renault Clio oraz Audi A6. Kierująca Renault kobieta znajdowała się w pojeździe. Działania polegały na udzieleniu rannej kobiecie pomocy medycznej i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Następnie uszkodzone pojazdy zostały usunięte z drogi na pobocze. W usuwaniu skutków zdarzenia brały udział 2 zastępy, jeden z JRG w Tczewie oraz zastęp z OSP Turze.

06.10.2017r. Autostrada A1, 18 km (Stanisławie) - pożar samochodu osobowego

Na miejscu zastano pożar samochodu osobowego (Renault Megan), stojącego na autostradzie, na pasie awaryjnym. Ruch na drodze w kierunku Gdańska był wstrzymany przez obsługę autostrady. Osoby podróżujące pojazdem nie były poszkodowane. Po ugaszeniu samochodu działania zakończono. W akcji gaśniczej brały udział 2 zastępy: z JRG w Tczewie oraz z OSP Swarożynie.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej