Bilety w miejskich autobusach sprawdza już tylko jedna firma

Bilety sprawdzają już tylko kontrolerzy jednej firmy (fot. tcz.pl)
Tczew - Bilety w miejskich autobusach sprawdza już tylko jedna firma
W tczewskich autobusach nie spotkamy już kontrolerów z firmy Atut. Nazwa firmy wielokrotnie pojawiała się na forum Rady Miejskiej, bo do radnych i urzędników docierały sygnały, że pracownicy firmy bywali zbyt nadgorliwi w wykonywaniu swoich obowiązków.

O zaprzestaniu współpracy tczewskiego przewoźnika z firmą świadczącą usługi kontrolerskie media zostały poinformowane podczas ostatniej konferencji prasowej dotyczącej zmiany w rozkładach jazdy:

- Z informacji, jakie przekazała nam Veolia wynika, że przewoźnik zakończył współpracę z firmą Atut. Z sygnałów, jakie dochodziły do nas od pasażerów, wynikało, że była to firma bardzo kontrowersyjna, jeśli chodzi o stosowane przez nią metody. Mam nadzieję, że teraz komfort podróżowania wzrośnie. Liczba skarg docierających do nas od pasażerów była na tyle duża, że informację o rezygnacji przyjąłem z ulgą. - przyznał zastępca prezydenta Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Dlaczego Veolia nie współpracuje już z firmą Atut?

- Jednym z powodów nieprzedłużenia umowy z ww. firmą kontrolerską były zgłaszane przez pasażerów zastrzeżenia dotyczące pracy rewizorów. - wyjaśnia Małgorzata Kludzikowska z działu marketingu tczewskiej Veolii.

Aktualnie przeprowadzaniem kontroli w autobusach komunikacji miejskiej, wystawianiem opłat dodatkowych, prowadzeniem postępowania odwoławczego oraz windykacją opłat zajmuje się firma P.H.U. Batex, która świadczy usługi rewizorskie na rzecz tczewskiego Oddziału Veolia Transport od 2008 roku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (16)
dodaj komentarz

 • +3

  1_gość

  02.11.2010, 00:24

  Kaffka miał racje !

  na sesji o tym mówił

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx0 
 • +2

  Maxx

  02.11.2010, 01:29

  Coś niesamowitego

  Tyle się dzieje w komunikacji miejskiej. Najpierw 'nowe' bezpośrednie połączenie Suchostrzyg ze Starym Miastem i Czyżykowem, teraz cywilizacja usług kontrolerskich, w międzyczasie dywanik asfaltowy na dworcu. To może jeszcze czeka nas 'innowacja' w postaci możliwości przesiadania się z dodatkowymi pasażerami na karcie ?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +9

  kajot55_gość

  02.11.2010, 07:19

  atut

  Ta firma ATUT to znana od dawna chocby w SKM firma z pracownikami -chuliganami i zlodziejskimi chwytami.Firma ktora za bezpodstawne mandaty chciala i wyciagala wiele nie zasluzonych kwot od niewinnych i rzetelnych pasazerow.Kultura niektorych panow kontrolerow ich zapach i won z ust i zaczerwione oczki i odzywki swiadczyly co to za poziom .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • +3

  jak miło_gość

  02.11.2010, 07:32

  : )

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • uboot_gość

  02.11.2010, 17:38

  FIRMA ????

  jacy byli właściciele (jaki prezentowali poziom) tacy byli i pracownicy i cała firma...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx3 
 • +5

  Rogi

  02.11.2010, 19:20

  Mam nadzieję, że nie zatrudnią teraz tego buractwa w drugiej firmie, że zmienią się im tylko plakietki.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  Kati_gość

  02.11.2010, 22:44

  jeszcze trzeba zamienić kierowców

  Niech Veolia zmieni jeszcze co niektórych kierowców. Przykro to mówić ale niektórzy z nich to straszni naburmuszeni Panowie, wszechwiedzący w dziedzinie przepisów ruchu drogowego..tyle że oni bardzo często zachowują się bardzo chamsko na drodze blokując skrzyżowania, nie ustepując miejsca wyłącznie żeby zrobić po złości. Nie raz widziałam jak wjeżdzają na skrzyżowanie na czerwonym świetle po czym hamuja jak dzicy, zapominając że na pokładzie wiozą ludzi starszych, maluchów itd. No i notorycznie wyjeżdzajaą z zatoczek bez uprzedniego włączenia kierunkowskazu, bo przecież mają pierszeństwo! ;)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx2 
 • aaa_gość

  03.11.2010, 08:01

  aaaaaa

  A prosze o jedną odpowiedź : jak ktoś dostał mandat w od Firmy ,, Atut '' a mandat nie zapłacono to dalej jest aktywny czy przepadł ?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
 • +1

  C>K>M

  03.11.2010, 08:40

  Szkoda , że wybory są tak rzadko, a kampania trwa tak krótko, bo jeszcze tak z 2-3 miesiące i kandydaci w strojach superbohaterów budowaliby chodniki, przeprowadzali dzieci przez ulicę, obsługiwali koparki na dworcu i wiadukcie, sadzili drzewa, robili zakupy staruszkom....:)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • klof_gość

  03.11.2010, 11:13

  Do ZKM Tczew

  Jako klient waszych usług jestem zniecierpliwiony nie możnością zakupu zmienionego rozkładu jazdy.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xxx 
 • +1

  do ZKM Tczew_gość

  03.11.2010, 20:41

  Mam nadzieję że kontrolerzy będą trzeżwi nieraz spotkałam się z sytuacją nietrzeżwy osobnik kontrolował bilety miał pecha miałam bilety dla siebie i psa który był w kagańcu nie zauważył go chociaż pies rasy sznaucer olbrzym do małych nie nelerzy czepiał się bo nie widział kagańca.Szukał okazji żeby zarobić na flaszkę .Niektórzy kontrolerzy robię przerwę w pracy i regenerują siły za markietem Piotr i Paweł procentowymi napojami kidy to się skończy.

  Odpowiedz
  IP: 178.182.xx6.xx2 
 • Urzą miasta_gość

  03.11.2010, 20:50

  jak można dokonać spokojnie zakupów

  Plaga stały ''klijentow '' sklepów osiedlowych na Czyżykowie jest chyba nie do opanowanie.Niemiło dokonuje się zakupów w naszych sklepach mając na karku pijane osoby .Wspułczuję personelowi sklepu zresztą mojego ulubionego na Orzeszkowej obsługa takich osób nie jest miła.Policja chyba przyzwyczaiła się do ich obecności bo niereagują.

  Odpowiedz
  IP: 178.182.xx2.xx6 
 • paul_gość

  09.11.2010, 18:23

  Co z tego że jedna firma, jak te same żule sprawdzają bilety.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx5 
 • +1

  malpka 045_gość

  16.02.2012, 17:56

  opinia

  z tymi biletami atobusami i kontrolerami to zwykły absurd jest.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx0 
 • +1

  lukasz_gość

  22.02.2012, 20:54

  złodzieje na gorzałe brak

  witam firmĘ BATEX ze blokujcie kasowniki autobusu gdy stal na przystanku *1 są kasowniki zablokowane i wypisują mandaty ze nie posiadasz biletu co to kur.... ma być to jest chamstwo co na wódkę brak to wypisujcie kwitki tym co naprawdę nie maja a nie tym co chcę skasować bilet i nie mogą bo kasowniki zablokowane a i jeszcze nie potrafi spisać danych z dowodu osobistego NIE MACIE PRAWA BLOKOWAĆ KASOWNIKÓW AUTOBUSÓW . I NAUCZCIE SIĘ PISAĆ LUB CHOCIAŻ SPISYWAĆ

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx6.xx0 
 • pokrzywdzona _gość

  25.02.2012, 12:09

  uwaga na kontrolerów PHU BATEX

  jestem bardzo oburzona na tych kontrolerów mając bilet po wejściu do autobusu lini 3 a Armi krajowej w kierunku Czyżykowa, wsiadając do autobusu w środkowej części pierwszy kasownik nie działał chcąc iść do następnego zaraz obskoczyli mnie i jednego pana który tez wsiadał ze mną na tym samym przestanku kontrolerzy a firmy Batex prosząc o bilet mówiliśmy ze ten kasownik nie działa to do nich nie docierało to zaraz prosili o dowód lub grożąc ze pojedziemy na komendę policji nie dając nawet wyjaśnić a nawet sami beszczelnie powiedzieli ze kasownik nie działa a temu panu powiedzieli ze jak ich widział to chciał skasować bilet a to wcale nie prawda w tym się okazało że kierowca nie odblokował kasowników dopiero po przejeżdzie czwartego przestanku wołał do kierowcy żeby odblokował kasowniki by mógł sobie skasować kontrolkę trochę to nie fer , czy oni mają zmowę z kierowcami ze mają za mało kwitów i szukają naiwnych ludzi po drugie są bardzo nie kulturalni i nawet nie potrafią spisywać z dowodu poprawne dane lub miejscowość ps;; pasażerowie nawet boją się odezwać bo sie boja gdzie tu sprawiedliwość ;';'

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.