Uczniowie Szkół Katolickich mają szansę na rozwój dzięki wsparciu UE

Szkoła (fot. mat. prasowe)
Tczew - Uczniowie Szkół Katolickich mają szansę na rozwój dzięki wsparciu UE
Zespół Szkół Katolickich w Tczewie, Collegium Marianum w Pelplinie, Katolickie Gimnazjum i Liceum w Chojnicach oraz Katolickie Gimnazjum w Kartuzach, dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, realizują projekt edukacyjny pod nazwą „Nowoczesna Szkoła”.

Przeprowadzenie w placówkach diagnozy w obszarze edukacji pozwoliło trafnie i kompleksowo wskazać potrzeby uczniów, nauczycieli oraz szkół. Wyniki analiz przełożyły się na zakres wsparcia, które obejmuje: prowadzenie dodatkowych zajęć i warsztatów rozwijających kreatywność i innowacyjność wśród uczniów, przygotowanie do dalszych etapów kształcenia i poruszania się na rynku pracy, a także doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli. Dofinansowanie przeznaczone zostało również na wyposażenie pracowni szkolnych w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć edukacyjnych przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych. 

Uczniowie ze szkół katolickich prowadzonych przez Diecezję Pelplińską, dzięki środkom pozyskanym na realizację projektu w wysokości 1 998 357,98 zł, biorą udział w atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych wyrównujących i rozszerzających wiedzę oraz rozwijających zainteresowania i pasje.

Od początku projektu dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty i zajęcia: naukowo-eksperymentalne „Zostań odkrywcą!“: warsztaty biologiczne, chemiczne, geograficzne, fizyczne, astronomiczne, matematyczne, języków obcych; warsztaty rozwijające kompetencje matematyczno-informatyczne „Powstanie robotów“: warsztaty z robotyki, machatroniki, programowania aplikacji mobilnych, informatyczno-interdyscyplinarne; zajęcia psychologiczno-pedagogiczne i doradczo-zawodowe, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w gimnazjum z przedmiotów przyrodniczych, matematyki, języków obcych, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne;

Zajęcia przeprowadzane są nowymi metodami projektowymi, uczestnicy zajęć samodzielnie rozwiązują problemy naukowe, przeprowadzają eksperymenty uczestnicząc w:
zajęciach laboratoryjnych,
w wykładach i spotkaniach z pracownikami uczelni wyższych,
w warsztatach łączących kilka dyscyplin prowadzonych za pomocą nowoczesnych środków multimedialnych,
wycieczkach i Letnich Obozach Naukowych
spotkaniach ze znanymi i cenionymi ludźmi.

W czasie ferii zimowych uczniowie brali udział m.in. w: zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Gdańskiej, w warsztatach z robotyki oraz w warsztatach komputerowych.

Projekt stanowi bardzo ambitny zespół działań, które zakładają wdrożenie najnowocześniejszych technologii w proces nauczania by pełniej angażować, inspirować i motywować uczniów do osiągania lepszych wyników w nauce. Dąży do personalizacji uczenia się, dopasowanego do indywidualnych możliwości, tempa nauki i preferencji stylu nauczania. Uczniowie dzięki projektowi mają możliwość dostępu do nowoczesnych metod nauczania, do najnowszych informacji i umiejętności, do profesjonalnie prowadzonych zajęć. Dzięki takim działaniom mają szansę na rozwijanie własnych pasji, zdobycie umiejętności krytycznego myślenia, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, umiejętności współpracy w grupie i w sieci, oraz posługiwania się narzędziami informacyjno-komunikacyjnymi.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  trrt_gość

  20.03.2017, 19:23

  Masakra

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.