Piknik Cysterski w Gdańsku, a Jarmark Cysterski w Pelplinie!

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Piknik Cysterski w Gdańsku, a Jarmark Cysterski w Pelplinie!
Kim byli cystersi? Co znaczy łacińska sentencja "ora et labora". Czym zajmuje się skryba? Jakie niezwykłe zabytki znajdują się w Pelplinie?

Odpowiedzi na te inne pytania pomożemy Ci poszukać podczas Pikniku Cysterskiego, na który serdecznie zapraszamy Ciebie wraz z całą Twoją rodziną - 12 września w godzinach od 13 do 18.

Spotkajmy się pod Bramą Wyżynną w Gdańsku... Przygotowaliśmy sporo atrakcji na wtorkowe popołudnie: warsztaty pisania gęsim piórem, warsztaty tworzenia bursztynowej biżuterii, gry i zabawy dla najmłodszych, mini wystawa o historii oraz zabytkach Duchowej Stolicy Kociewia i stoisko informacyjne o Regionie kociewskim.


Przygotowaliśmy wiele atrakcji na to wtorkowe popołudnie, aby i duży i mały mógł poznać cystersów. Warsztaty pisania gęsim piórem poprowadzi profesjonalny skryba, który przybliży Ci tę średniowieczną sztukę. A ponadto warsztaty tworzenia bursztynowej biżuterii, dla młodszych gości gry i zabawy, mini wystawa o historii oraz zabytkach Duchowej Stolicy Kociewia i stoisko informacyjne o Regionie kociewskim.

To tylko część atrakcji... ale już dziś zaplanuj także wizytę w dawnym opactwie zakonnym w Pelplinie, a najlepiej podczas XVII Jarmarku Cysterskiego, który odbędzie się w dniach 15-17 września.

Przybądź, zobacz, posłuchaj i razem z nami poznaj życie średniowiecznych mnichów!

Zaprasza: Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.


Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
www.lot.kociewie.eu
info@kociewie.eu
58 531 37 41

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA