Pomorskie gminy kochają pszczoły

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Pomorskie gminy kochają pszczoły
Aż siedem gmin Pomorskiego: Pelplin, Pszczółki, Słupsk, Nowy Dwór Gdański, Smołdzino, Kobylnica i Lębork - może pochwalić się tytułem Gminy Przyjaznej Pszczołom. Miejsca, gdzie te wyjątkowe i bardzo pożyteczne owady znajdują nie tylko pokarm i schronienie, ale też ludzi którzy doceniając ich niebagatelną rolę w przyrodzie - otaczają opieką.

W tegorocznej akcji, organizowanej po raz siódmy, po raz pierwszy do udziału zaproszono samorządy

- Nie mamy bowiem wątpliwości, że to właśnie działania samorządów mogą najefektywniej przyczynić się do poprawy losu pszczół w Polsce - uzasadniają organizatorzy akcji, czyli ZT Kruszwica.


Cel akcji to podkreślenie znaczenia pszczół dla środowiska i człowieka oraz angażowanie społeczności lokalnych do podejmowania działań na rzecz owadów zapylających.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  gość_gość

  11.09.2017, 06:43

  Błagam zabierzcie je z miasta. Mam za płotem powiększającą się pasiekę w centrum miasta, a jestem uczulona na jad pszczeli. Pomocy!!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx1 
 • +1

  kik_gość

  11.09.2017, 09:22

  A tak konkretnie to co robicie? Co konkretnie? Jakie ułatwienia życia pszczół wprowadzacie? Artykuł o niczym, czy dlatego, że działań realnych brak! Proszę wskazać jedno! zaledwie jedno konkretne działanie na rzecz pszczół!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • bot_gość

  12.09.2017, 09:51

  ul pszczeli

  postawiłem u siebie na działce taki ul - ala ,, atrapa'' ozdobny w tym roku nie minęły 3 miesiące a zasiedliły go pszczoły może nie będę czekał na pomoc samorządu , tylko ktoś mi dopowie co mogę zrobić sam dla pszczół ??

  Odpowiedz
  IP: 213.241.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA