"Mały Ratownik 2010" - nauczą dzieci unikać niebezpieczeństw

Akcja skierowana głównie do przedszkolaków
Tczew - "Mały Ratownik 2010" - nauczą dzieci unikać niebezpieczeństw
Stowarzyszenie "Kolory Życia" przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tczewie, w połowie września bieżącego roku przystąpiło do realizacji zadania publicznego o nazwie "Mały Ratownik 2010". Zadanie ma nauczyć najmłodszych prawidłowo oceniać sytuacje zagrożenia zdrowia i życia.

Zajęcia z dziećmi prowadzone są przez kadrę specjalistów, ratowników medycznych, pedagogów, psychologów, a także pracowników straży pożarnej i policji. Zadania realizowane będą w czasie zajęć przedszkolnych w cyklu dwugodzinnych spotkań, urozmaicanych pokazami medycznymi oraz scenkami rodzajowymi z udziałem dzieci.

- Tym razem naszą energię i wsparcie kierujemy do dzieci w wieku przedszkolnym. - tłumaczy Dariusz Przywara, prezes Stowarzyszenia Kolory Życia - W czasie kolejnych trzech miesięcy realizacji naszego projektu odwiedzamy przedszkola w powiecie tczewskim i poprzez zabawę uczymy dzieci prawidłowo oceniać sytuacje zagrożenia zdrowia i życia. Mali uczestnicy naszych zajęć zdobywają umiejętności prawidłowego reagowania na zdarzenia niebezpieczne. W ramach przygotowania do tego zadania stworzyliśmy specjalny program edukacyjny z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nasz program oparty został na zasadzie „nauka poprzez zabawę”. Realizując szczegółowo przygotowany plan wyrabiamy w dzieciach nawyki prawidłowego zachowania. Symulujemy w formie zabawy sytuacje mogące prowadzić do zagrożenia zdrowia i życiu osób znajdujących się w ich otoczeniu. W czasie naszych zajęć zapewniamy dzieciom ciekawą i kształcącą lekcję z zakresu profilaktyki i ochrony życia. Uczymy je prawidłowo reagować na zdarzenia mogące wywołać niepokój a nawet stres.

Dodajmy, że Stowarzyszenie Kolory Życia istnieje od początku 2009 roku. Organizacja zrzesza ludzi z pasją, którzy z wielka chęcią i radością gotowi są w każdym momencie pomóc drugiemu człowiekowi. Jego członkowie wsparcie oprócz dzieci kierują również do ludzi niepełnosprawnych, w podeszłym wieku, a także młodzieży i rodzin. Prowadzą działalność edukacyjną, opiekuńczą oraz wychowawczą.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  .._gość

  08.11.2010, 17:12

  :)

  bardzo fajny pomysł..... popieram takie akcje.oby takich więcej:)

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia