Karmnik on-line - jedyne takie przedsięwzięcie na Pomorzu

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem maluchów (fot. tcz.pl)
Tczew - Karmnik on-line - jedyne takie przedsięwzięcie na Pomorzu
Gniewskie Centrum Edukacji Ekologicznej Helianthus jeszcze w listopadzie br. przystąpiło do projektu pn. "Nasz bocian". W ramach projektu prowadzone są warsztaty dla przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych o bocianie białym oraz o ptakach spotykanych na co dzień zimą, takich jak sikory czy wróble. Warsztaty są wstępem do monitoringu karmnika dla ptaków, rozpoczynającego się w grudniu 2011 r. Jak podkreślają pracownicy GCEE będzie to jedyny monitoring na żywo prowadzony na Pomorzu. Ukryta kamera pozwoli na dokładną obserwację zwierząt, które korzystają z naszej pomocy, szczególnie zimą.

Do tej pory zajęcia w ramach projektu odbyły się w szkołach podstawowych w Piasecznie i Opaleniu, oraz w przedszkolach w Jeleniu, Piasecznie i Opaleniu. Podczas warsztatów dzieci m. in. dowiedziały się dlaczego bocian nie zjada żab, i kto jest jego sąsiadem oraz ozdabiały wizerunek bociana za pomocą kolorowych piór.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

-Choć jakość obrazu może jeszcze być niezadowalająca, pojawiać się także będą przerwy techniczne, potrzebne do zakończenia procesu przygotowawczego, serdecznie zapraszamy do obejrzenia roboczej wersji monitoringu karmnika znajdującego się przy naszej siedzibie - zachęcają ekolodzy.

Filmik dostępny jest tutaj Przedsięwzięcie wspierane jest przez sponsora strategicznego Akuo Energy.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  jarq

  13.12.2011, 01:29

  ciekawy pomysł

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.