tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 11:16
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Muzyka, kultura, sztuka
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Tczewscy artyści przeciw przemocy - wychodzi szczególna płyta

Opublikowano: piątek, 25.09.2009, 09:14. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Mają dość narastającej fali przemocy i postanowili dać temu wyraz... wydając własną płytę. Na składance znalazło się 14 utworów grup zaprzyjaźnionych z Alternatywnym Centrum Kultury "Zebra" - m. in. Vertigo, Now Or Never, California Stories Uncovered, No Libab Dab, One Foot Japan, Ras Ziut i W Górę Ręce Projekt. Dzisiaj (25.09) część materiału z krążka będzie można usłyszeć na żywo.

Wydarzenie Sztuka Przeciwko Przemocy jest częścią projektu "Underground na Starówce - od kontestacji do alternatywy" i stanowi jego podsumowanie:

- W ramach projektu realizujemy również cykl "Galeria Tolerancji", którego celem jest podnoszenie ważkich kwestii takich jak przeciwdziałanie różnym formom dyskryminacji - rasizmowi, homofobii czy też dyskryminacji ze względu na płeć. Projekt kończy się wydarzeniem pod hasłem "Sztuka Przeciwko Przemocy". W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w koncertach, warsztatach graffiti i spektaklu teatralnym. - wyjaśnia Bartosz Rief
z ACK "Zebra".

Pod hasłem "Sztuka Przeciwko Przemocy" ukażą się także płyta oraz koszulki z logiem wydarzenia. Na krążku znalazło się 14 utworów zespołów mających próby w piwnicach kamienicy przy ulicy Kościelnej oraz związanych blisko i współpracujących z ACK Zebra. Znajdziemy tam fragmenty twórczości - Vertigo, Now Or Never, California Stories Uncovered, One Foot Japan, Ras Ziuta, Missis K, Aporii, Human Farm, Idol Falls, W Górę Ręce Projekt, Insomnii, Flight Of Fancy, No Libab Dab oraz grupy Proteza.

Przedstawiciele "Zebry" tłumaczą, że hasło "Sztuka Przeciwko Przemocy" jest nawiązaniem i wyrazem sprzeciwu wobec narastającej fali przemocy w relacjach międzyludzkich oraz w codziennym życiu. Dzisiaj muzykę z płyty na żywo będzie można usłyszeć w ACK Zebra (ul. Kościelna 6/7) - początek imprezy od godz. 18.00. Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2276 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Muzyka, kultura, sztuka
dodaj do ulubionych   
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
słuchacz_gość
IP: 83.20.xxx.xx3
Data: 05.10.2009, 00:03
Now Or Never !
Brak zdjęcia
0
:) ~ ja_gość
IP: 88.199.xx2.xx9
Data: 11.01.2010, 22:32
:)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew