tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 02:04
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Po Euro 2012 marszałek chce rozmawiać o idei usprawnienia połączeń z Trójmiastem

Opublikowano: Środa, 22.02.2012, 00:12. Ilość komentarzy: 19

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Goszczący niedawno w Tczewie marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, zapowiada, że wkrótce będzie namawiał do przystąpienia do idei wspólnego biletu metropolitalnego samorządy, które jeszcze nie uczestniczą w projekcie. Wśród nich jest m. in. Tczew. Włodarz województwa zapowiedział, że chce przystąpić do rozmów po zakończeniu mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Marszałek województwa gościł w Tczewie w ub. tygodniu na uroczystości otwarcia zintegrowanego węzła transportowego. Oddanie do użytku infrastruktury, która ma ułatwić życie wszystkim podróżnym, stało się okazją do powrócenia do idei przystąpienia Tczewa do biletu metropolitalnego. Jak podkreślał marszałek za byłym prezydentem miasta, Zenonem Odyą, Tczew może stać się południowymi wrotami do metropolii:

- Kiedy zakończą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, będę namawiał samorządy, które jeszcze nie wstąpiły do projektu wspólnego biletu metropolitalnego -mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. - Po zakończeniu Euro planuję spotkać się z władzami poszczególnych gmin (chodzi m. in. o Tczew i Lębork), by porozmawiać o konkretach. Temat poruszymy dopiero po turnieju, gdyż wcześniej i tak nie ma szans na zwiększenie liczby kolejek, np. do Tczewa. Chodzi o to, że dopiero krótko przed Euro lub zaraz po nim zakończą się modernizacje pomorskich odcinków linii kolejowej Gdynia - Warszawa.

Co oznaczałoby wprowadzenie biletu dla osób pracujących i uczących się w Trójmieście? Ułatwienia, bowiem na podstawie jednego biletu będzie można podróżować między Tczewem a Wejherowem różnymi środkami komunikacji publicznej (SKM, Przewozy Regionalne, komunikacja miejska). Za deklaracją marszałka mogłoby też pójść zwiększenie liczby kolejek SKM podróżujących do grodu Sambora.

- Cieszą nas te deklaracje. To wychodzi naprzeciw naszym planom dążenia do wprowadzenia takiego biletu. Tczew zawsze się uważał za miasto leżące w obrębie aglomeracji gdańskiej, dlatego przystąpiliśmy do stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny, a jednym z elementów przyszłej metropolii powinien być wspólny bilet funkcjonujący od Tczewa do Wejherowa, czy Lęborka. - uważa prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Obecnie Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej zrzesza 13 gmin (Gdańsk, Gdynia, Kolbudy, Kosakowo, Luzino, miasto i gmina Pruszcz Gdański, Reda, Rumia, Sopot, miasto i gmina Wejherowo, Żukowo). Pasażerowie mogą korzystać z w biletu jednoprzejazdowego, 24-godzinnego, 72-godzinnego i 30 dniowego. Szczegóły i ceny biletów można znaleźć na stronie www.mzkzg.org .
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2350 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Plac zabaw w Dąbrówce
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (19)   Zmień kolejność
 
user_ico_Klub Gazety Polskiej w Tczewie
+65
Liczą się tylko igrzyska, a gdzie zwykli ludzie? ~ Klub Gazety Polskiej w Tczewie
Uż. zarejestrowany
Data: 22.02.2012, 08:19
Bardzo niepokojące jest, że marszałek sejmiku województwa pomorskiego stawia na pierwszym miejscu igrzyska, zamiast zająć się priorytetową dla wszystkich mieszkańców sprawą, właśnie komunikacją. Niestety, cechą charakterystyczną tej władzy jest robienie wszystkiego na pokaz, na każdym szczeblu... A Ty Polaku martw się sam o swoje problemy, skoro takie władze sobie wybrałeś.
user_ico_mieczyslaw
+34
Święte słowa. ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 22.02.2012, 09:15
4 tysiące ludzi ginie rocznie na drogach w Polsce, ale to dla garstki kibiców zza granicy buduje się nowe drogi, a przez ponad 20 lat żaden rząd nie potrafił ich zbudować, by ludziom podróżowało się bezpieczniej. To samo: stadiony, kolej, dworce. Trolle, czemu nie ma Waszych komentarzy, czekaliście aż ja coś napiszę i dopiero wtedy napiszecie "co myślicie" w kilku obraźliwych zdaniach?
 
user_ico_hejaho
-39
hejaho Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 22.02.2012, 09:41
odpowiedź na wasze pytania jest w tekście - "Temat poruszymy dopiero po turnieju, gdyż wcześniej i tak nie ma szans na zwiększenie liczby kolejek, np. do Tczewa. Chodzi o to, że dopiero krótko przed Euro lub zaraz po nim zakończą się modernizacje pomorskich odcinków linii kolejowej Gdynia - Warszawa."
 
Brak zdjęcia
-54
znalazl sie nasz ekspert ~ eva_gość
IP: 95.40.xx9.xx0
Data: 22.02.2012, 09:52
Czekalam az pojawi sie nasz miszcz miecislaw. Sam jestes trollem wpisując swoje wypociny w srodku nocy, co wiecej wypociny marnej treści i to pod kazdym tematem. Fachowiec i szpec od wszystkiego...popytaj moze obłąkaniec maciarewicz potrzebuje ludzi- świetnie byś tam pasował.
 
Brak zdjęcia
+43
do eva ~ łowca nieuków_gość
IP: 79.188.xx7.xx0
Data: 22.02.2012, 10:08
Od**l się od Pana Macierewicza, albo wskaż konkretne zarzuty. Jeszcze jedno, pisze się "spec", nie "szpec", babo-nieuku!
 
Brak zdjęcia
-52
DO WSZYSTKICH LENI !!!!!!!!!!!!!!!! ~ ._gość
IP: 95.40.xx8.xx5
Data: 22.02.2012, 11:00
Państwo Polskie nie jest od szukania pracy ,budowania domów i rozdawania pieniędzy .Państwo jest od zbierania podatków i płacenia tam gdzie są wymagane tj;cała budżetówka ,budowa dróg, mostów ,inwestowanie w kształcenie badania naukowe itd,a nie karmienia cwaniaczków odwiecznych bezrobotnych ,rencistów alkoholowych i całą tą szumowinę która czegoś chce za darmo.Nie pytaj co Państwo może zrobić dla ciebie tylko co ty możesz zrobić dla swojego Panstwa.!!!!!!!!!!!!!,a co do niektórych wpisów typu Mieczysław i jemu podobni experci od wszystkiego nasuwa się pytanie co tacy ludzie sobą reprezentują poza jęczeniem? myślę ,że nic
 
Brak zdjęcia
+44
do gościa w kropce, vel acymatoła ~ łowca matołów_gość
IP: 79.188.xx7.xx0
Data: 22.02.2012, 13:46
może napiszesz jeszcze od czego jest państwo Tuska i "komoruska", to "państwo", które "zdało egzamin" po "katastrofie" pod Smoleńskiem? Państwo, którego premier i minister spraw zagranicznych włażą w du.ę możnym tego świata, aby zagwarantować interesy IV-tej Rzeszy zwanej eurolandem? Matole, normalne państwo nie jest od płacenia "budżetówce"... Szkoda wysiłku - mądry już wie, a durniowi nie ma co tłumaczyć
 
user_ico_mieczyslaw
+25
Do: "._gość" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 22.02.2012, 14:19
Proponuję Ci zacząć od zdefiniowania sobie na nowo "państwa", następnie podstawowych zadań do jakich zostało powołane "państwo", a na koniec odnieść to do naszej, polskiej rzeczywistości. Potem sam wrócisz tu i wszystkich przeprosisz, za pisanie takich bzdur, jak powyżej.
 
Brak zdjęcia
-50
POTOMKOWIE ELIT DOLNYCH ~ ._gość
IP: 77.114.xx5.xxx
Data: 22.02.2012, 14:56
zawsze zostaną z tokiem rozumowania parobka i możecie się w necie wspierać wzajemnie i pisać epitety to i tak zostaniecie na etapie pobierania ryby ,a nie łowienia ryb.Jeżeli nawet jakieś przebłyski w waszym postępowaniu nastąpią to i tak 'FRAK PASUJE DOPIERO W PIĄTYM POKOLENIU'
 
user_ico_mieczyslaw
+24
Do: "._gość" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 22.02.2012, 17:02
O ile jestem w stanie zrozumieć, że z braku argumentów po raz kolejny bierzesz się za obrażanie innych, o tyle nie rozumiem postępowania moderatora tego serwisu, który akceptuje Twoje wypowiedzi, poniżej wszelkiego poziomu. Może i frak nosisz, ale słoma wciąż z butów wystaje.
 
user_ico_myślący
-16
do mieczysława (ostatni wpis) ~ myślący Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 22.02.2012, 21:07
Mieczysławie - dlaczego dziwisz się, że ktoś pisze to, co myśli. Ty wielokrotnie pisałeś wprost, co sądzisz o różnych kwestiach - zdarzało ci się też mijać z prawdą, a potem nie prostowałeś tej kwestii (ostatnio np. pisałeś, że powiat zlał kwestię kar umownych za opóźnienia wiaduktu, co jest zwykłą ściemą). delikatnie to określając - niezbyt pochlebnie i nie zawsze zgodnie ze stanem rzeczy pisałeś o różnych osobach w tym mieście - choćby o dyrektorce PZD, czy byłym staroście, których po prostu zajadle atakowałeś. Zdarzały się też wściekłe ataki pod adresem anonimowych internautów - dlatego dziwię się, że wciąż masz rangę zaufanego. Z kolei ty, nie dziw się zatem, że inni też mają prawo wyrażać swoje poglądy. i nie koniecznie wszyscy muszą się z tobą zgadzać. to nie korea północna
 
user_ico_mieczyslaw
+14
Do "myślącego" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 22.02.2012, 21:23
Rozumiem, że Twój nick jest antytezą do prezentowanych przez Ciebie myśli w komentarzach? Wszystko co napisałeś powyżej, nijak się ma do tego, co pisałem wcześniej - słyszysz, że gdzieś dzwony biją, ale nie wiesz gdzie. Nawet nie potrafisz określić, z której strony dźwięk dochodzi, a są to sprawy tak oczywiste, że nie mam ochoty po raz kolejny ich tłumaczyć, bo Tobie nie chce się czytać ze zrozumieniem. Zasada jest prosta - jak się czegoś nie wie, nie rozumie, to należy najpierw spytać, douczyć się, a nie rzucać już sformułowane tezy, jak Ty to masz w zwyczaju robić. Dopowiem tylko w sprawie wiaduktu, to wprowadzasz ludzi w błąd - nie wiem czy świadomie, cz nie - powiat olał kwestię kar i złamał postanowienia zawarte w umowie, w tej umowie którą sam podpisał i sam konstruował, a to jest równoznaczne ze złamaniem prawa. Nie mąć i bzdur nie pisz - to taka rada na przyszłość.
 
user_ico_myślący
-17
myślący Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 23.02.2012, 12:27
Sorry - nie będę udzielał się na takim poziomie dyskusji. jeśli chcesz wypowiadać się na poziomie autorytetu, to ujawnij się i pokaż, że rzeczywiście nim jesteś. niestety, internetowych napinaczy nie traktuję poważnie. to jest moje ostatnie słowo. wiem, że ty coś odpiszesz, ale nie licz na ripostę
 
user_ico_mieczyslaw
+10
Do "myślącego" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.02.2012, 00:38
Nie przepraszaj, po prostu więcej tego nie rób :)
 
user_ico_Raiders
-14
Raiders
Uż. zarejestrowany
Data: 22.02.2012, 09:33
Dlaczego dopiero po EURO???? Pewnie chcą nachapać się jeszcze kasy która będzie płynąć, a po EURO jak ludzie zwyczajnie będa jeździć tylko do pracy i z niej to już wtedy mozna pomyśleć tak?? Marszałek pewnie juz liczy siano które wpadnie do kasy ze sprzedaży biletów kolejowych i autobusowych bo w tym okresie będzie największy obrót.
Brak zdjęcia
+28
nowy rozkład jazdy ~ _gość
IP: 153.19.xx8.xx3
Data: 22.02.2012, 10:31
A przed Euro jeszcze mniej pociągów do Gdańska :( W nowym rozkładzie jazdy, od 1 marca br. brakuje pociągu odjeżdżającego z Tczewa o godz. 7.00. Nieciekawe perspektywy dla dojeżdżających do pracy, szkół i uczelni.
Brak zdjęcia
+23
_gość
IP: 212.77.xx5.xx5
Data: 22.02.2012, 16:13
Dzieki za info ze jest nowy rozklad od marca bo pkp nawet nie raczylo powiadomic o tym:)
Brak zdjęcia
+32
Po PO choćby POtop. ~ łowca_gość
IP: 178.42.xx9.xx5
Data: 22.02.2012, 17:52
"Po Euro 2012 marszałek chce rozmawiać o idei usprawnienia połączeń z Trójmiastem" Rozmawiać zawsze można. Ale PO zawsze rozmawia PO. Vide ACTA. Oświadczam, że "łowca nieuków" i "łowca matołów" to nie ja. Ja matołami i nieukami się nie zajmuję
Brak zdjęcia
0
.... ~ jack_gość
IP: 83.30.xx2.xx7
Data: 22.02.2012, 22:33
najpierw niech skończa ten remont bo tego szkoda nawet komentować , kiedyś osobowe do gdańska jeżdziły około 30 min a teraz 45 min
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew