Policjanci o bezpieczeństwie w sieci (fot. KPP Tczew)
galeria zdjęć: 2
Tczew - Policjanci uczyli dzieci o bezpieczeństwie w sieci

Policjanci uczyli dzieci o bezpieczeństwie w sieci

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wczoraj spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 i 11 w tym mieście. W ramach akcji „Bezpieczny w sieci” funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję.

Tczewscy mundurowi prowadzą spotkania profilaktyczne pn. „Bezpieczny w sieci”, które są skierowane do uczniów klas pierwszych w szkołach podstawowych. Wczoraj policjanci spotkali się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 10 i 11 w Tczewie.

- Podczas lekcji z uczniami policjanci mówili o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. Mundurowi przypomnieli dzieciom o zasadach dobrego wychowania, które również obowiązują w Internecie. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Stróże prawa ostrzegali pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców.

Funkcjonariusze w trakcie spotkań uczulali dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślali, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie mówią. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z Internetu wspólnie z rodzicami - to zapewni im bezpieczeństwo. Podczas lekcji bezpieczeństwa mundurowi mówili również dzieciom, że powinny grać w gry przeznaczone dla ich kategorii wiekowej
Drukuj
Prześlij dalej