tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 13:36
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Radni chcą, by na Suchostrzygi wrócił komisariat policji

Opublikowano: piątek, 18.06.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 28

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ponad 20-tysięczne tczewskie osiedle Suchostrzygi nie ma od kilku lat komisariatu policji. Mieszkańcy nie czują się bezpieczni i sprawa powraca na forum Rady Miejskiej. Tymczasem policja uważa, że ponowne uruchomienie komisariatu nie ma wielkiego sensu - wymagałoby tylko utworzenia nowych etatów, a służb patrolowych i tak nie przybyłoby.

Pytanie o szanse na ponowne uruchomieniu komisariatu na tczewskich Suchostrzygach powraca co kilka lat - tym razem usiłował się dowiedzieć, jakie są plany policji w tej sprawie, radny Janusz Kulpa. Przedstawiciele policji nie pozostawiają jednak żadnych wątpliwości - na uruchomienie placówki, gdzie przez całą dobę będą czuwali policjanci, na razie nie ma wielkich szans:

- Kiedy przyszedłem do Tczewa, nie było tam już komisariatu - funkcjonował tam rewir dzielnicowych - na terenie Tczewa działały dwa takie punkty. Po analizie struktur stwierdziłem, że trzeba dzielnicowym zabrać te "zabawki", które przeszkadzają w pracy. Utworzyłem jeden rewir, a zaoszczędzone etaty przesunąłem do służby patrolowo-interwencyjnej. Na dzisiaj też nie widzę potrzeby tworzenia komisariatu na Suchostrzygach - z prostej przyczyny - obowiązku utworzenia kolejnych etatów. - komendant tczewskiej policji, nadkom. Robert Sudenis.

Utworzenie komisariatu wiązałoby się ze stworzeniem posady m. in. dla komendanta, policjantów z pionu dochodzeniowego, prowadzących sprawy na terenie Suchostrzyg oraz policjanta pionu kryminalnego do prowadzenia postępowań operacyjnych.

- I tak - podobnie jak w Gniewie, czy Pelplinie - nie byłoby służby całodobowej dyżurnej, bo to wymagałoby kolejnych dziesięciu etatów. Zatem jak policzymy, ile etatów musielibyśmy posadzić za biurkiem, po to by funkcjonował komisariat, okazuje się, że osiedle na tym nic nie zyska. - uważa komendant.

Funkcjonariusze dodają, że nawet większy od Tczewa Elbląg funkcjonuje na bazie jednej komendy miejskiej - i tam to rozwiązanie dobrze się sprawdza, a nowy komisariat w Tczewie oznacza tak naprawdę większą liczbę etatów, co wcale nie przekłada się na ilość patroli. Po za tym w przyszłości całkowicie zmienić sytuację może budowa nowej komendy:

- Mam nadzieję, że będzie przyzwolenie na to, by budować nową komendę. Są ciekawe gruntu przy krajowej "jedynce" od strony Suchostrzyg - zatem nie tylko komisariat, ale i cała komenda może będzie w tym rejonie. - dodaje szef policji.

Prezydent Tczewa, Zenon Odya, chociaż przyznaje, że przed laty walczył o zatrzymanie komisariatu, to teraz uważa, że nie ma to wielkiego sensu, jeśli za utworzeniem placówki, nie pójdzie zwiększenie liczby patroli:

- Jeżeli ta nowo stworzona placówka ma być obsadzona etatami istniejącymi w komandzie powiatowej, to jest to bez sensu. Mówiąc językiem wojskowych - to rozczłonkowanie sił i środków, a działania policji będą mniej skuteczne.

Dodajmy, że przy ulicy Żwirki - w dawnej siedzibie komisariatu - działa, przeniesione z ulicy Kasprowicza, ogniwo do spraw wykroczeń. Dyżurujący tam policjant przyjmuje interesantów i zajmuje się prowadzeniem zadań wyjaśniających.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 4167 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Zwierzaki z tczewskiego schroniska
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (28)   Zmień kolejność
 
user_ico_pingapinga
-3
pingapinga
Uż. zarejestrowany
Data: 18.06.2010, 07:34
a dlaczego liczba patroli nie zwiększy się ??? żyjemy podobno w państwie prawa, w państwie policyjnym wręcz, a brakuje policjantów - jakaś paranoja.
Brak zdjęcia
-34
tak... ~ Tcz18W
IP: 109.207.xx9.xx5
Data: 18.06.2010, 09:21
Komisariat na niebezpiecznych suchostrzygach powinien być...
user_ico_mieczyslaw
-1
wybory ida, ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 19.06.2010, 10:23
nie chodzi o komisariat a o zapisanie sie w pamiecie wyborcow! tu nikt sie nie zastanawia czy to ma sens (przywracanie go lub nie), tu chodzi o to, zeby halasu narobic. pozniej powiedza: "chcielismy, ale nie bylo takiej mozliwosci, ale pamietacie jak walczylismy".
 
Brak zdjęcia
+5
ka_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 18.06.2010, 09:36
Jezeli zyjemy w Panstwie policyjnym to dlaczego brakuje policjantow? W panstwie policyjnym cecha jest przerost policjantow nad potrzebami : ) Oj ktos tutaj ma problemy z interpretacja. Zyjemy w panstwie prawa, ktore nie jest bogatym krajem, ktory jest w stanie zapewnic 100% ilosc policjantow, pogotowia, strazy w stosunku do potrzeb. I to jest fakt i sytuacja taka ma miejsce w 3/4 krajow UE. Zaden powod do narzekania. Warto tworzyc komisariat po to aby liczba patroli zwiekszyla sie o 2 patrole ? Przy tym utworzyc 5etatow o ktorych mowa i co ? Wydatki siegna 30 tys a co te 2 patrole zmienia. Gdyby zmienic spolecznestwo, ktore widzi i reaguje to by bylo inaczej. Tymczasem moga okradac na ulicy bezrbonnych ludzi a spoleczenstwo ma w dupie, moga kras, a ludzie maja w dupie. Ale potem pretensje ze policja nie jest wszedzie. IDZCIE NA WYBORY ! ZMIEN KRAJ !
Brak zdjęcia
+3
mamy ~ czesiu_gość
IP: 83.25.xx5.xx4
Data: 18.06.2010, 09:44
u nas chory system i to się potwierdza i wcale nie jest on policyjny, bo ja nawet mojego dzielnicowego na oczy nie widziałem, pewnie siedzi za biurkiem i wypełnia biurokratyczne świstki
Brak zdjęcia
+3
_gość
IP: 109.207.xx5.xx0
Data: 18.06.2010, 12:09
Powinien być komisariat na Suchostrzygach. A nie coś by się działo to do miasta gnać.
Brak zdjęcia
+6
ona__gość
IP: 109.207.xx2.xx2
Data: 18.06.2010, 13:26
Bardzo dobry pomysł:))))))Komisariat musi wrócić ;p
user_ico_Łukasz
+6
pomysł ~ Łukasz
Uż. zarejestrowany
Data: 18.06.2010, 15:20
Usunąć Straż Miejską, która nic nie robi i przekazać kasę policji. Znajdzie się na posterunek i nowe etaty. Proste.
Brak zdjęcia
+1
ona_gość
IP: 84.38.xx5.xx8
Data: 18.06.2010, 22:11
zgdzam się z przedmówcą choć szczerze to możńa by było jak nie nowy posterunek na suchych to poprostu przenieść straż miejską na suchostrzygi może to też by było jakieś rozwiązanie bo tak i policja i straż sa na starym mieście
 
Brak zdjęcia
-2
Suchostrzygi - Komisariat Policji ~ LLL.W._gość
IP: 178.1.xx7.xx5
Data: 18.06.2010, 18:22
Najlepiej zlikwidować Straż Miejską bo oni NIC nierobią i prawde mówiąc też NIC nie mogą !!! Znam jednego ze Straży z widzenia,co Sam np.chleje pod Blokiem Piwo itp. i ma to gdzieś !!! Ale innym Mandaty wciskać za picie Alkoholu to oczywiście umie !!! Dużo Kasy na Nich jest wydawane,zato wybudowaliby nowy Komisariat Policji,paru Policjantów więcej i pasuje,Suchostrzygi byłyby choć troche bezpieczniejsze może ?!
Brak zdjęcia
+2
lolek_gość
IP: 109.207.xx0.xx1
Data: 19.06.2010, 01:37
To zrób mu zdjecie i wyślij do komendata straży. Koleś będzie szukał innej pracy.
 
user_ico_MIO
+3
MIO Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 18.06.2010, 18:31
Jeśli jest taka możliwość to jestem za!!!
Brak zdjęcia
+1
LLL.W _gość
IP: 84.38.xx7.xx4
Data: 18.06.2010, 20:10
do LLL.W, widzisz ze chleje pod blokiem a po policje/straz miejska nie zadzwnoisz, taki z ciebie obywatel jak z koziej d**y traba, zenada, potrafisz narzekac na kogos, a sam nic nie zrobisz
Brak zdjęcia
+2
lulilaj_gość
IP: 78.88.xx9.xx2
Data: 18.06.2010, 21:04
oj powinien być powinien
Brak zdjęcia
0
ona_gość
IP: 84.38.xx5.xx8
Data: 18.06.2010, 22:08
moim zdaniem poprostu pan komendant nie chce nowego komisariatu bo wiecej kasy musiałby włożyc w policjantów a nie w swoją kieszeń. a jak są jakiekolwiek staże czyy też przyjmują nowych policjantó to bardzo rzadko chcą w tczewie bo niby nie potrzebują. ale gdyby powstał nowy posterunek znalazłyby się nowe miejsca pracy a i suchostrzygi byłyby bezpieczniejsze. ile razy pod oknami bloków z soboty na niedziele pijana młodzież i nie tylko się biją zaczepiają innych szukają powodu do zaczepki. śmiecą tłuką butelki. może i jest takich ludzi mało ale są a dla policji nowy komisariat to nie nowi pracownicy tylko dodatkowe koszta które mogłyby być włożone do ich kieszeni... takie jest moja zdanie
Brak zdjęcia
+2
lolek_gość
IP: 109.207.xx0.xx1
Data: 19.06.2010, 01:51
1. Staże w policji są na okrągło. Nawet sami do tego zachęcają. 2. Komendant ma rację o ile trochę pomyślicie! Komu pomoże policjant siedzący za biurkiem, gdy komuś dzieję się krzywda na ulicy?! Chyba lepiej żeby był policjant na patrolu a nie wypełniał sterty kartek. Jak będzie Ci się działa krzywda to najpierw pobiegniesz na tą komendę czy zadzwonisz pod 112? 3. Na jakiej podstawie sądzisz, że pieniądze niewydane na inne stanowiska pracy dla policjantów lądują w kieszeni komendanta? Przecież to jest budżetówka a nie prywatna firma, w której to, co zostanie zabiera szef. 4. Policja ma być instytucją likwidującą bezrobocie czy dbaniem o porządek? 5. Trzeba sie zastanowić 10 razy zanim napisze się jakieś bezpodstawne oskarżenia. 6. Popieram komendanta. Więcej patroli w miasto a mniej biurokracji.
 
Brak zdjęcia
+2
ona_gość
IP: 84.38.xx5.xx8
Data: 18.06.2010, 22:17
dokłądnie jak w powyższych wypowiedziach ludzie widząc krzywdę kogoś innego przechodzą obok jak by nic sie nie dzialo. gdyby kazdy z nas zaczal reagowac na takie zachowania bądź też poprostu wezwał pomoc byłoby inaczej ale... tak szczerze powiedziawszy ludzie są albo udają poprostu hamów z sercem z kamienia bo są zdania " jak komus się dzieje to niech się dzieje a najważniejsze że nie mnie" . tylko jak sytuacja się odwróci to będzie "pomocy" a wtedy znajdzie się ktoś tak samo myślący i to poprostu oleje...
Brak zdjęcia
+3
eh ~ eh_gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 18.06.2010, 22:56
zgadzam się-nawet dziś byłem świadkiem takiej sytuacji...tyle że ludzie są zastraszeni i się boją..więcej pracy Policji ze społeczeństwem
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 109.207.xx0.xx1
Data: 19.06.2010, 01:35
Byłeś świadkiem?! Ciekawe jak zareagowałeś? Głowa w niebo czy "d... w troki i mnie nie ma"? wstydddddddddddd
 
Brak zdjęcia
0
Tcz_gość
IP: 178.1.xx7.xx5
Data: 18.06.2010, 23:55
Do tego co skometował kom.od LLL.W. Wielkie Mądre Jajo sie znalazło !!!!!!!!! Ciekawe jakby pod Twoim Blokiem ktoś ze Straży Miejskiej znajomy z widzenia chlał Piwsko,co Ty byś zrobił ???? Napewno byś zadzwonił po Policje !!!!!! W gacie byś miał nawalone i nic więcej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Za kapowanie nie jeden skończył na Cmetarzu !!!!
Brak zdjęcia
-1
Komisarit Policji na Suchostrzygach ~ Krzychu_gość
IP: 178.1.xx7.xx5
Data: 19.06.2010, 00:07
Ludzie !!! Spróbujcie zadzwonić na Policje czy Straż !!! Przecież ONI się znają między Sobą !!!!!! Jak ktoś z Nich chleje Piwo itp. pod Blokiem nic mu się przecież nie stanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! No chyba między Kumplami nic nie może złego się stać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest bez Sensu !!!!
Brak zdjęcia
+2
Jan_gość
IP: 94.220.xx5.xx4
Data: 19.06.2010, 15:10
Zgadzam się z tym. Nic się nie stanie,swój swojego nietknie !!!
 
Brak zdjęcia
+1
Komisariat jest konieczny! ~ Pawełło_gość
IP: 78.88.xx8.xxx
Data: 19.06.2010, 08:55
A miejsce jest bardzo dobre bo w centrum osiedla i w sąsiedztwie knajp, gdzie niejednokrotnie dochodzi do najróżniejszych akcji. Burdy przy Biedronce to niestety weekendowa rzeczywistość (oczywiście mowa o godzinach nocnych). Szkoda, że temat jest podniesiony teraz, a nie wcześniej i nie tak szybko da się coś załatwić z tą komendą, jesli w ogóle da się załatwić cokolwiek. Latem aktywność "nieprzyzwoitości" podnosi się więc policja miałaby co robić. Już sama obecność mogłaby wiele zmienić bo w dużej mierze nie jest to bandytyzm, co raczej niegroźne, niemniej denerwujące picie alkoholu, oddawanie moczu, zostawianie śmieci po libacjach, głośne zachowanie.
Brak zdjęcia
+1
ona_ od zawsze_gość
IP: 109.207.xx2.xx2
Data: 19.06.2010, 10:06
ktoś mi podkradł nick ://///
Brak zdjęcia
+1
Panie komendancie! ~ Leon_gość
IP: 84.38.xx8.xx6
Data: 19.06.2010, 12:59
Niech Pan nie porównuje Suchostrzyg z Pelplinem czy Gniewem, bo to nie ta wielkość. Suchostrzygi, jeśli brać pod wzgląd ilość mieszkańców, można przyrównać do Pruszcza Gdańskiego.
Brak zdjęcia
-4
_gość
IP: 213.238.xx4.xx3
Data: 19.06.2010, 19:38
Większe wypłaty dla policjantów to będzie ich więcej , przecież oni narażają życie za innych, często obcych ludzi.
Brak zdjęcia
+1
123_gość
IP: 79.162.xx4.xx0
Data: 21.06.2010, 00:01
jestem za komisariatem na suchostrzygach!
Brak zdjęcia
0
PEWNIE ~ _gość
IP: 78.88.xx6.xx6
Data: 21.06.2010, 15:16
KOMISARIATÓW NIGDY ZA WIELE.... JESTEM ZA OTWARCIE, MOŻE BEZPIECZNIEJ SIĘ ZROBI TYLKO POLICJA DO PRACY NIECH SIĘ NAJPIERW WEŹMIE.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew