Republikanie chcą unieważnienia wyborów do Rady Działalności Pożytku Publicznego

Urna wyborcza (dg.pl)
Republikanie chcą unieważnienia wyborów do Rady Działalności Pożytku Publicznego
Klub Republikański domaga się unieważnienia wyników wyborów do Tczewskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Jego przedstawiciele złożyli odwołanie w tczewskim ratuszu.

17 marca br. odbyły się wybory do Tczewskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2016-2019. Wyłoniono wtedy 8 przedstawicieli organizacji pozarządowych. Wybierali przedstawiciele tych organizacji, które pojawiły się na spotkaniu i spełniły wymogi formalne. Klub Republikański chce jednak zakwestionować wyniki wyborów - jego przedstawiciele złożyli już w ratuszu stosowne odwołanie, a w mailu rozesłanym do mediów piszą o chęci całkowitego podporządkowania sobie TRDPP przez władze miasta.

- Na podstawie artykułu 227 w związku z art. 232 § 2 oraz art. 233, 235 Kodeksu Postępowania Administracyjnego składam skargę na niedopuszczenie do głosowania delegata Klubu Republikańskiego w wyborach do Tczewskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Tczewie, które odbyły się dnia 17 marca 2016r. Zgodnie z Regulaminem wyborów do TRDPP, co potwierdza Ogłoszenie "zgłoszenie delegata do oddania głosu winno być podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu organizacji". Nasze zgłoszenie było podpisane przez Pełnomocnika Wojewódzkiego, który jest osobą spełniającą w/w wymóg. Mimo to nasz delegat nie został dopuszczony do głosowania, co jest ewidentnym złamaniem zarówno Regulaminu jak i Ogłoszenia, a także godzi w podstawy państwa prawa. W związku z powyższym żądamy unieważnienia wyników wyborów do TRDPP i ponownego ich przeprowadzenia. - czytamy w złożonym piśmie.

Co na to przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Tczewie, który koordynował wybory?


- W Zarządzeniu Prezydenta Miasta Tczewa nr 30 z dnia 08.02.2016 r. w sprawie ogłoszenia wyborów do Tczewskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2016-2019 w załączniku nr 1 w pkt. 7 istnieje zapis w sprawie warunków zgłaszania delegatów : „Dopuszcza się możliwość zgłoszenia delegata na zebraniu wyborczym. W takim przypadku, pod rygorem nieważności zgłoszenia, do zgłoszenia należy dołączyć aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji, celem potwierdzenia ważności podpisów osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu organizacji”. Na zgłoszeniu delegata nie widniał podpis osób upoważnionych do składania oświadczeń w imieniu organizacji. Poinformowano o tym fakcie osobę przedstawiającą zgłoszenie. Osoba ta przyjęła powyższą informację do wiadomości, po czym wyszła razem z dokumentami z sali obrad. Nie było próby wyjaśnienia wątpliwości ze strony delegata w dniu wyborów. - mówi Adam Urban, zastępca prezydenta Tczewa ds. społecznych.

Na razie nie wiadomo, czy sprawa znajdzie dalszy bieg. Temat dotyczący rady pojawi się na najbliższej sesji Rady Miasta. Dodajmy, że kadencja Rady trwa 3 lata i kończy się w dniu powołania przez Prezydenta nowego składu Rady. W skład Rady wchodzi 2 przedstawicieli Rady Miejskiej w Tczewie, wskazanych przez Radę Miejską; 6 przedstawicieli Prezydenta Miasta Tczewa, wskazanych przez Prezydenta oraz 8 przedstawicieli organizacji pozarządowych. Kto został wybrany w poprzednich wyborach, można przeczytać tutaj - Wybory do Rady Organizacji Pożytku Publicznego za nami .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

  • +5

    _gość

    31.03.2016, 07:39

    A kogo chcieli zgłosić??? Niewidzialną rękę wolnego rynku???

    Odpowiedz
    IP: 78.31.xx6.xx0 
  • +3

    123_gość

    31.03.2016, 09:14

    123

    klub reoublikański... pierwsze słysze

    Odpowiedz
    IP: 89.200.xx8.xxx 
  • +3

    _gość

    31.03.2016, 12:26

    A co to za ustrojstwo??????????????????

    Odpowiedz
    IP: 83.21.xx5.xx2 
  • +3

    x_gość

    31.03.2016, 13:40

    x

    Każda organizacja aby mogła cokolwiek zdziałać w Tczewie musi mieć tzw plecy Aby nie być gołosłowny podam przykład ,konkurs na obsługę punktów darmowej pomocy prawnej wygrała organizacja która w dniu składania wniosku nie miała 2 lat działalności co było koniecznością przewidzianą w ustawie inne odpadły o większym doświadczeniu

    Odpowiedz
    IP: 89.229.xx8.xx6 
  • +3

    _gość

    31.03.2016, 15:24

    to nie jedyna nieprawidłowość w tym konkursie - ogłoszenia o konkursie nie było zamieszczone na stronie bip starostwa (jak wymaga tego ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie) tylko na zwykłej stronie internetowej powiatu. wszystkie organizacje szukają konkursów po bipach. "ukrycie" konkursu na zwykłej stronie tnij.tcz.pl/?u=e2d542 ogranicza konkurencyjność konkursu, a w w/w przypadku chodzi o ok. 5tys. zł brutto za jeden miesiąc pracy po 4 godz./dobę w dni robocze. intratne "zlecenie".

    Cytuj
    IP: 87.205.xx1.xx8 
  • -2

    grzes_gość

    31.03.2016, 18:11

    a co to za rada.nastepna organizacja do pobierania kasy?

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.