Konkurs grantowy Działaj Lokalnie już po raz dwudziesty

(fot. Fundacja Pokolenia)
Konkurs grantowy Działaj Lokalnie już po raz dwudziesty
Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu "Działaj Lokalnie" 2023. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6000zł.

- W ubiegłym roku dofinansowaliśmy 15 inicjatyw na łączną kwotę 69.000 złotych, a pośród pomysłów znalazły się: "Wehikuł czasu" z Dąbrówki Tczewskiej, w ramach którego mieszkańcy wspólnymi siłami odrestaurowali teren wokół lokalnego zabytku i wmurowali kapsułę czasu z listami i gadżetami współczesności, "Zabawa w teatr"- gdzie nauczyciele wraz z uczniami jednej z tczewskich szkół podstawowych poszli w świat ze spektaklem kukiełkowym. Masowano dźwiękami ludzi na koncertach relaksacyjnych przy użyciu mis i gongów, powstał plac zabaw dla dzieciaków w Gręblinie i boisko w Walichnowach oraz wiele innych działań służących lokalnym społecznościom naszego powiatu. - informuje Fundacja Pokolenia.

W ramach tegorocznego Konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na 3-6 miesięczne projekty, które:

- zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego;

- wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności;
- mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji;
- przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności;
- będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego - samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych;
- będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne - naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe,

- w ramach ścieżki specjalnej "Działaj lokalnie i solidarnie z Ukrainą" dotyczą wsparcia organizacji i grup nieformalnych działających na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Wnioski o dofinansowanie można składać drogą elektroniczną do 5 czerwca 2023 /UWAGA! Nabór dla projektów w Gminie Subkowy przedłużony do 09.06.!/ za pośrednictwem strony: www.generatorspoleczny.pl (uwaga: nowy system aplikowania o dotacje!).

Więcej tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Ona._gość

  22.04.2024, 10:14

  Ważne inicjatywy....

  ....powinny być dostrzegane i promowane wśród organizacji pozarządowych! To jest budulec pozwalający nam wszystkim mieć swój udział w życiu lokalnych społeczności! Najczęściej anonimowe/anonimowi i trzymający się w cieniu ludzie potrafią zdziałać więcej, niż organa powołane do tworzenia struktur społecznych! Nie potrzebują wikłać się w polityczne przepychanki i ściskać dłoni z ludźmi często wręcz odrażającymi! Gorzej jest z tymi uzależnionymi finansowo od lokalnych władz! Szczególnie w obecnie zaistniałej sytuacji wiele działaczek i działaczy musi spokojnie spojrzeć na samych siebie i odpowiedzieć na pytanie, czy szanując demokratyczne wybory, a to należy uczynić, są gotowi na narażenie się na kontakty z ludźmi PiS! U mnie w rodzinie taka decyzja już zapadła i mój małżonek poświęci więcej czasu dzieciom! Nie należy czynić niczego wbrew własnym przekonaniom inwestując duże środki i zaangażowanie w sytuacji nam nieodpowiadającej z moralnego punktu widzenia! Bez obrażania się i szydzenia z demokratycznych mechanizmów lepiej odejść z poczuciem dobrze wykonanej pracy....

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.