tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 09:13
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Wiecznie młodzi" podbijali stolicę

Opublikowano: piątek, 09.10.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W ramach tegorocznego Międzynarodowego Dnia Osób Starszych seniorzy z zespołu tanecznego "Wiecznie Młodzi" 4 października uczestniczyli w stołecznych obchodach święta. Inicjatywę zorganizowało FORUM 50+ Seniorzy XXI Wieku! We współpracy z organizacją Mali Bracia Ubodzy i w partnerstwie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy oraz firmy Emporia Telecom. Organizacje i grupy seniorskie przed licznie zebraną w Ogrodach Saskich publicznością zaprezentowały różnorodne formy aktywności dla osób w wieku 50+.

W programie znalazły się między innymi prezentacje projektów na rzecz osób starszych, pokazy sportowe, kabaretowe, muzyczne i taneczne. Te ostatnie zostały przygotowane między innymi przez zespół Wiecznie Młodych, który na zaproszenie organizatorów wystąpił w trzech odsłonach tańca. Tczewianie prowadzili także stoisko informacyjne, przy którym można było zapoznać się z ofertą lokalnych działań aktywizacyjnych na rzecz osób starszych.

Działalność zespołu tanecznego "Wiecznie Młodzi" realizowana jest od 2004 roku w ramach współpracy Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Tczew.Udział przedstawicieli lokalnego środowiska seniorów zorganizowany został po ubiegłorocznym sukcesie wizyty w Warszawie. Wówczas tczewianie włączyli się do akcji Komisji Europejskiej "Za Różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji".
Projekty realizowane na rzecz aktywizacji społecznej grup osób wykluczonych, bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym w Tczewie stanowią dobre praktyki, które warto upowszechniać w innych miastach. Projekt MOPS w Tczewie o nazwie "Bank Czasu-Bankiem Życzliwości" upowszechniający w lokalnej społeczności ruch samopomocy 5 października zdobył wyróżnienie w konkursie "Antek" na najlepszą inicjatywę zrealizowaną w województwie pomorskim w obszarze równości szans, mobilności i elastyczności zawodowej oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.
Autor: ZM PKPS
drukuj
Artykuł przeczytano 3056 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Koncert Trzech Króli
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
wiwat S E N I O R Z Y!!!!!! ~ Julia_gość
IP: 83.25.xx5.xx8
Data: 11.10.2009, 21:23
Tczewscy Seniorzy są bardzo kreatywni i odważni-dzięki za wspaniały występ w stolicy to żywa ,ekstra promocja naszego miasta
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 79.184.xx6.xx6
Data: 17.01.2013, 12:33
zawsze to samo
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew