tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 20:52
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Samorząd przebada i prześwietli mieszkańców

Opublikowano: wtorek, 07.06.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ruszają programy profilaktyki zdrowotnej finansowane przez samorząd Tczewa. Na działania profilaktyczne miasto przeznaczy w tym roku 50 tys. zł. Badania będą wiązały się z wyszukiwaniem wad postawy u najmłodszych mieszkańców miasta i przeciwdziałaniu grypie. Nie zabraknie także badań RTG.

Badania w zakresie wykrywania wad postawy u uczniów klas pierwszych szkól podstawowych prowadzone będą na terenie tych placówek i objętych nimi zostanie ponad 700 dzieci.

- W ubiegłym roku, dzięki finansowanym przez samorząd miasta badaniom, u 424 dzieci wykryto wady postawy, a 274 zostały zakwalifikowane na gimnastykę korekcyjną. Badania prowadzone są od 2003 r. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z zespołu prasowego tczewskiego magistratu. - Planujemy także badania RTG klatki piersiowej dla mieszkańców Tczewa. W 2010 r. z badań skorzystało ok. 2600 tczewian. W ich wyniku wykryto m.in. 6 świeżych zmian gruźliczych, 22 zmiany typu guz płuca, 5 zmian pneumonicznych (zapalnych), 39 zmian w płucach o charakterze łagodnym. Pacjenci, u których wykryto schorzenia, kierowani byli do lekarzy specjalistów celem dalszej diagnozy i ewentualnego leczenia. Badania prowadzone są od 2003 r. W tym roku przebadanych zostanie ok. 1400 osób.

Jeszcze w tym roku odbędą się także szczepienia ochronne przeciwko grypie dla osób w wieku 60 lat i powyżej. Szczepienie będzie przeprowadzone po raz drugi (poprzednio w 2009 r.). Skorzysta z nich ok. 530 osób. Konkursy ofert zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Jeśli wyłoniony zostanie wykonawca, wszystkie badania prowadzone będą od września do grudnia 2011 r.
drukuj
Artykuł przeczytano 2274 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
Szczepcie się szczepcie ~ Gość_gość
IP: 84.38.xx3.xx5
Data: 07.06.2011, 00:13
potem będziecie padać jak muchy. Szczepionki należy stosować wyłącznie przeciwko groźnym chorobą. Jak się będziecie szczepić na byle grypę, to potem wasz organizm nie będzie się nawet przed przeziębieniem sam obronić. Tak samo z antybiotykami: łykacie na katar, a potem zdziwienie jak w szpitalu lekarz wam mówi, że macie przesrane, bo wasze bakterie są odporne na wszystko czym obecnie dysponuje medycyna. Wszystko, ale z umiarem...
Brak zdjęcia
+1
Ciebie to trzeba zaszczepić ~ PogodneMyśliJohnnegoBravo
IP: 195.60.xx6.xx6
Data: 07.06.2011, 07:22
przeciwko braku podstaw ortografii."...groźnym chorobą..."?! GROŹNYM CHOROBOM jak już. P.S. co do antybiotyków jak najbardziej się zgadzam.
 
Brak zdjęcia
-2
WOW literówka ~ Gość_gość
IP: 84.38.xx3.xx5
Data: 07.06.2011, 07:33
no to faktycznie cały post nieistotny, bo jest JEDEN błąd. Lecz się mały...
 
Brak zdjęcia
+1
PMJB i Gość ~ Jan_gość
IP: 84.38.xx8.xx2
Data: 07.06.2011, 08:54
Braku, czy brakowi? Jeśli chodzi o szczepienia, to też jestem zdania, że wynika z nich więcej szkody niż pożytku. Jeśli chodzi o wady postawy u dzieci, to pewne jest, że badaniem jeszcze nikt nikomu "nie wyprostował kręgosłupa". W Tczewie nie ma ani jednego fachowca, który zajął by się dziećmi ze skrzywieniami kręgosłupa. Gimnastyka korekcyjna nie jest wskazana we wszystkich przypadkach. U lekarzy specjalistów w Gdańsku i Sopocie nie ma wolnych terminów w tym roku. DZIECI, LECZCIE SIĘ SAME!
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew