tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 17:45
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Mamy pieniądze dla najmłodszych uczniów. Miasto otrzymało 860 tys. zł

Opublikowano: czwartek, 29.09.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczewski magistrat pozyskał środki na przeprowadzenie zajęć dodatkowych dla uczniów tutejszych szkół. Kwota 860 tys. zł. zostanie wykorzystana na uzupełnienie działań podejmowanych przez szkoły w ramach podstawy programowej, wyrównywanie szans edukacyjnych najmłodszych uczniów, a także podnoszenie jakości realizowanych zadań edukacyjnych. Część środków zostanie przeznaczona na zakup pomocy naukowych.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pieniądze przyznał Zarząd Województwa Pomorskiego uchwałą z dnia 15 września br. Zadanie obejmuje zapewnienie dodatkowych zajęć wspierających indywidualizację procesu dydaktycznego oraz doposażenie bazy dydaktycznej w klasach I - III. Projektem zostały objęte wszystkie szkoły podstawowe w Tczewie.

- Projekt indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I- III szkół podstawowych jest kluczowym elementem polityki oświatowej. Zadanie w zakresie indywidualizacji oznacza wsparcie działań szkoły na ważnym, pierwszym etapie edukacyjnym w realizacji treści i wymagań, określonych w nowej podstawie programowej i wypracowanych w ramach projektu systemowego MEN. - tłumaczy Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Urzędnicy przekonują, że indywidualizacja pracy z uczniem w ramach obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjno - wychowawczych będzie stałym elementem nowej jakości procesu kształcenia i wychowania.

- Część środków zostanie przeznaczona na pomoce naukowe, ale generalnie projekt służy przeprowadzeniu zajęć wspomagających. - wyjaśnia Zenon Drewa, wiceprezydent Tczewa - Chodzi o zajęcia dla dzieci, które są wyjątkowo uzdolnione, ale także lekcje wyrównujące poziom. Zajęcia mogą poprowadzić nauczyciele zatrudnieni w naszych szkołach, ale także firmy szkoleniowe. Kto to będzie, okaże się po przeprowadzeniu przetargu.

Przetarg zostanie ogłoszony lada dzień. Wszystkie zajęcia muszą zakończyć się wraz z upływem bieżącego roku szkolnego. Projekt "Szansa małego ucznia - indywidualizacja nauczania początkowego w Tczewie" realizowany jest w ramach Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
drukuj
Artykuł przeczytano 1956 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Marcin Cejer
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
pewnie beda ~ as_gość
IP: 82.20.xx8.xx8
Data: 29.09.2011, 14:40
dodatkowe lekcje religji
Brak zdjęcia
+1
wiedźma_gość
IP: 109.197.xx6.xx9
Data: 29.09.2011, 21:19
Brakuje 1 (słownie:jednego) ucznia/uczennicy z klas I-III by ruszyły lekcje etyki.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew