Groził, że pobije i utopi, po czym okradł. Może spędzić za kratami nawet 18 lat

Zatrzymany, areszt (fot. KPP Tczew)
Groził, że pobije i utopi, po czym okradł. Może spędzić za kratami nawet 18 lat
Z karą wieloletniego więzienia musi liczyć się zatrzymany przez tczewskich kryminalnych 36-latek, który groził pobiciem i utopieniem 19- i 21-latkowi. Mężczyzna ukradł pokrzywdzonym telefony i e-papierosy o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych. 36-latek usłyszał zarzut rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Z racji, że jest recydywistą, jego pobyt za kratami może się wydłużyć.

Do przestępstwa, o którym poinformowani zostali tczewscy policjanci, doszło 31 marca tego roku. Jak ustalili kryminalni, dwóch mieszkańców Tczewa w wieku 19 i 21 lat zaczepił nieznany im mężczyzna. Nie była to jednak przyjazna rozmowa.

- 36-latek grożąc pobiciem i utopieniem, zabrał mężczyznom telefony komórkowe oraz e-papierosy o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych. Po całym zdarzeniu agresor uciekł. Pracujący nad sprawą policjanci zakwalifikowali to przestępstwo jako rozbój. Funkcjonariusze gromadzili informacje, analizowali zebrany w sprawie materiał, aby wytypować tożsamość oraz miejsce przebywania napastnika. Gdy mieli już wystarczającą wiedzę, przystąpili do zatrzymania. 36-letni mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnego aresztu, a kryminalni odzyskali ukradzione smartfony. Na podstawie zebranych dowodów mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut dotyczący rozboju. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawcy, co zostało zaakceptowane i najbliższe trzy miesiące spędzi on za kratami. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.


Z uwagi na to, że podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, będzie odpowiadać w warunkach recydywy. Oznacza to, że gdy za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia, on może spędzić tam nawet 18 lat.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • marko_gość

  05.04.2024, 17:54

  tylko patola w tym Czewie

  Gdyby nie patola to by nie było artykułów na tcz Change my mind.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx3 
 • Anna_gość_gość

  05.04.2024, 21:38

  POlska recydywa

  6 tys. złotych za telefony i e-fajki...? Ile oni tego przy sobie mieli...?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • Atbut_gość

  08.04.2024, 10:24

  Telefon wystarczy

  Jeśli ile może to kosztować to niema wiedzy.dobry jeden telefon 3.000pln .można.

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.