tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 22 października 2016r, godz. 18:10
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Czekają granty z budżetu miasta

Opublikowano: piątek, 02.12.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Do 9. grudnia można składać wnioski o granty z budżetu miasta. Prezydent Tczewa ogłosił konkursy ofert na realizację zadań gminy w 2012 r. w zakresie m. in. ochrony zdrowia, pomocy społecznej, czy przeciwdziałania narkomanii.

Zadania będą realizowane w przyszłym roku, a oferty należy składać do 9 grudnia w tczewskim magistracie:

- Czekamy na wnioski organizacji pozarządowych. Co roku zainteresowanie tymi grantami jest spore, liczymy, że będzie tak również teraz - mówi wiceprezydent Tczewa, Zenon Drewa.

Oferty związane są z kilkoma dziedzinami, m. in. ochroną zdrowia (przedsięwzięcia związane z realizacją działań rehabilitacyjnych na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych) - planowana kwota 50 tys. zł, pomocą społeczną (działalność charytatywna, szczególnie w zakresie pozyskiwania pomocy żywnościowej dla osób ubogich ) - planowana kwota 76 tys. zł oraz kulturą fizyczną i sportem (szkolenie sportowe, organizacja zawodów i rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży zgodnie z programem rozwoju sportu na lata 2011-2014) - planowana kwota 390 tys. zł

- W grę wchodzi też kultura i ochrona dziedzictwa narodowego (organizacja imprez kulturalnych i edukacyjnych, w szczególności koncertów, występów artystycznych, spektakli, konkursów, wystaw, dyskusji, prelekcji. Szczególnie preferowane będą imprezy organizowane na pl. Hallera w okresie lipiec - sierpień 2012 r.) - planowana kwota: 195 tys. zł. Mowa także o przeciwdziałaniu patologiom społecznym (alkoholizm, narkomania), gdzie zależy nam na zwiększeniu dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu i narkomanii, prowadzenie klubów abstynenckich - planowana kwota 67 tys. zł, udzielaniu rodzinom, w których występują problemy alkoholowe i narkomanii pomocy psychospołecznej i prawnej, a w szczególności ochrony przed przemocą w rodzinie (kontynuacja prowadzenia świetlic środowiskowych, socjoterapeutycznych, klubów dla dzieci, młodzieży i członków rodzin oraz innych placówek ) oraz prowadzenie nowo otwartej świetlicy środowiskowej - planowana kwota 599 070zł. - wylicza Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta.

Inne dziedziny, w których można zawalczyć o granty to - przeciwdziałanie narkomanii (punkty konsultacyjne ds. uzależnień) - planowana kwota - 61 tys. zł, prowadzenie profilaktycznych programów informacyjno-edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży nauczycieli i rodziców na terenie szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych, oraz prowadzenie zajęć profilaktyczno-terapeutycznych z osobami z problemem alkoholowym i narkomanii i ich rodzin - planowana kwota - 24 tys. zł, organizacja programów, zajęć stanowiących alternatywne formy spędzania czasu wolnego, szczególnie dla dzieci i młodzieży z grup „ryzyka” prowadzonych przez organizacje pozarządowe - planowana kwota: 20 tys. zł, prowadzenie punktu informacji turystycznej (m.in. świadczenie usług informacji turystycznej, bieżąca obsługa turystów, promocja ważnych imprez turystycznych i krajoznawczych) - planowana kwota: 23 tys. zł, upowszechnianie turystyki (organizacja imprez krajoznawczych i turystycznych, rajdów pieszych i rowerowych, wycieczek, spływów kajakowych, wydawaniem opracowań promujących Tczew i region Kociewia) - planowana kwota: 9 tys. zł oraz działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych - planowana kwota: 9 tys. zł. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Wydziela Spraw Społecznych UM.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 1996 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Zakład Usług Komunalnych (ZUK)
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+7
ile otrzyma organizacja o nazwie Gryf ~ gość 66_gość
IP: 109.207.xx9.xx1
Data: 02.12.2011, 07:23
Od wielu lat UM Tczew sponsoruje z grantów przestępczą działalność óżnego rodzaju klubów sportowych ( Unia, Wisła) a teraz Gryf. Organizacje otrzymywały, otrzymują dziesiątki tysięcy złotych na działalność związaną z kulturą fizyczną i sportem (szkolenie sportowe, organizacja zawodów i rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży . Ani jedna złotówka przelana na konta tych klubów nigdy nie trafiła do dzieci. Przerażającym jest fakt że wszyscy o tym wiedzą i nic z tym się nie dzieje.
Brak zdjęcia
+3
mocne ~ słowa !_gość
IP: 83.30.xxx.xx4
Data: 02.12.2011, 10:10
Pewnie żaden urzędnik nie poczuje się do odpowiedzi na forum, a tcz nie zapyta, więc jeżeli "gościu 66" masz konkretne dane kto, ile, kiedy to napisz.. Faktem jest, że nie słyszałem o zawodach czy rozgrywkach, które organizowałby "Gryf" dla dzieci czy młodzieży, chętnie dowiem się więcej.
 
Brak zdjęcia
0
tata_gość
IP: 178.183.xx4.xx5
Data: 02.12.2011, 14:27
Witam W żaden sposób nie jestem związany z gryfem i nie będę. Organizacją zawodów jest chociażby udział zespołów młodzieżowych w lidze wojewódzkiej wówczas pieniądze otrzymywane z UM na szkolenie młodzieży pokrywają koszty takie jak: wyjazd na zawody, podczas organizacji meczów u siebie- opłata za sędziów, opieka medyczna. Chyba ,że te sprawy opłacają rodzice. Piszcie
Brak zdjęcia
+2
www_gość
IP: 84.38.xx0.xx3
Data: 02.12.2011, 15:00
Przede wszystkim pytanie dlaczego nie ma jakiejkolwiek informacji o tym na stronie BIP Urzędu Miasta. Pewnie ukaże się po 9 grudnia. Im mniej osób o tym wie, tym lepiej. Tak działa informacja w Tczewie
user_ico_Pio14
+1
-- ~ Pio14
Uż. zarejestrowany
Data: 02.12.2011, 16:19
NA remont mostu nie ma ale na inne jest. To sie nazywa polityka.
Brak zdjęcia
+2
uzupełnienie ~ gość 66_gość
IP: 193.200.xx1.xx5
Data: 03.12.2011, 07:53
rzeczywiście konieczne jest uzupelnienie.Wszelkie kwoty otrzymane z UM np w formi grantów organizacja pod nazwa Gryf przeznacza tylko i wyłącznie na seniorów.W dokumentach przekazywanych do UM figurują informacje że pieniążki wydatkowano na dzieci. 99% tych dokumentów to fikcja. Dobrze o tym wie pan prezydent Drewa który zamiata wszystko pod dywan, Ciekawe co działacze Gryfa mają na niego,
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew