Pożar choinki i katastrofa budowlana - tym zajmowali się strażacy

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Pożar choinki i katastrofa budowlana - tym zajmowali się strażacy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 27.12.2021 do 02.01.2022 roku zanotowano łącznie 25 zdarzeń, w tym 9 pożarów oraz 16 miejscowych zagrożeń.

27.12.2021 - Gniew, DK 91 - wypadek

Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy, który uderzył w barierę energochłonną. Autem podróżowały cztery osoby, wszystkie znajdowały się poza pojazdem. Wskutek doznanych obrażeń dwie z nich zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy a po zakończeniu czynności przez funkcjonariuszy Policji, uprzątnięciu z jezdni elementów karoserii. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew oraz 2 zastępy z OSP Gniew.


31.12.2021 - Polskie Gronowo - zawalenie się szczytu budynku

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano obsunięty szczyt budynku domu jednorodzinnego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji właścicielki z wnętrza obiektu oraz sprawdzeniu budynku i gruzowiska w zakresie występowania innych osób poszkodowanych. Zgodnie z zaleceniem przybyłego na miejsce Inspektora Nadzoru Budowlanego strop i ścianę budynku zabezpieczono za pomocą stempli i zastrzałów przed dalszym osunięciem. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 3 zastępy, z OSP Gniew.

01.01.2022 - Bielsk - pożar choinki w budynku jednorodzinnym

Na miejscu zdarzenia zastano palącą się choinkę w budynku jednorodzinnym, mieszkańcy podjęli próbę jej ugaszenia przed przybyciem zastępów. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali prąd gaśniczy wody na palące się drzewko, które po ugaszeniu wyniesiono z budynku. Mieszkanie przewietrzono i sprawdzono detektorem wielogazowym. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Morzeszczyn.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  czapelowski_gość

  04.01.2022, 07:28

  czapla siwa dziękuje strażakom

  A gdzie informacja o uratowaniu czapli nad brzegiem Wisły.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.