Najnowsza książka Biblioteki dostępna online!

(fot. mat. prasowe)
Najnowsza książka Biblioteki dostępna online!
Miejska Biblioteka Publiczna udostępniła swoje najnowsze wydawnictwo. Publikacja autorstwa Moniki Jabłońskiej zatytułowana Tczew. W drukach ukryta - HISTORIA - odkryta. Od drzeworytu po fotografię... została udostępniona online.

Za pośrednictwem swoistego przewodnika po zbiorach książnicy będą Państwo mieli możliwość udania się w wyjątkową podróż do schyłku XIX oraz początku XX stulecia. Tym samym do poznania historii miasta, "opowiedzianej" nie przez ludzi, a przez przedmioty, które tę historię utrwalają. Gwarantujemy, że będzie to podróż pełna wrażeń. Wzbogacona licznymi ciekawostkami, faktami związanymi z rozwojem Tczewa, a także widokami malowymi czernią, bielą oraz sepią.

A skoro o ciekawostkach mowa, w bibliotecznej publikacji folderze znajdą Państwo odpowiedzi między innymi na następujące pytania:

- Które obiekty zachwyciły przebywającą w Tczewie w sierpniu 1858 roku Jadwigę Łuszczewską (Deotymę), autorkę popularnych powieści historycznych dla młodzieży?

- Jak wyglądało testowanie tczewskiego mostu drogowo-kolejowego tuż przed oddaniem go do użytku?
- Co wspólnego miał z Tczewem czterdziestotonowy parowóz francuski Nord-Express?
- Jakie postaci związane z XX-wieczną polityką i kulturą utrwalił w fotograficznych kadrach Alfred Eisenstaedt - wybitny fotożurnalista związany z Grodem Sambora?
- Czym jest tak zwana księżycówka?
- Kto i w jakich okolicznościach po raz pierwszy użył terminu pocztówka w odniesieniu do kartonika korespondencyjnego, zwanego potocznie korespondentką?

To zaledwie niewielki wycinek tego, co znajdziecie Państwo na kartach publikacji autorstwa Moniki Jabłońskiej pt. Tczew. W drukach ukryta - HISTORIA - odkryta. Od drzeworytu po fotografię...

Zachęcamy do lektury! Publikacja wydana nakładem Biblioteki oraz Fundacji Okolice Kultury dostępna jest online, pod linkiem:
https://issuu.com/fundacja_oko-lice_kultury/docs/mbp-tczew_a5_2002143_52-str_.ebook

Książkę można pobrać również ze strony Skarbnicy - Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej, www.skarbnica.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • gosc 113_gość_gość

    28.04.2020, 18:47

    Fajna sprawa

    Fenje to i dobrze zrobione. Tylko jedno co mnie tu zastanawia. Dlaczego te wszystkie kartki sa po niemiecku. Czy niema nikt kartki po polsku???? Czyli widac jaka ta polska historia tego miasta. Szkola podatawowa poniemiecka, most poniemeicki, dworzec poniemeicki, budynki mieszkalne poniemieckie itd. Pozdrawiam

    Odpowiedz
    IP: 217.252.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.