Uwaga na czad - strażacy interweniowali w Tczewie i Miłobądzu

Strażacy otrzymali nowy sprzęt (fot. tcz.pl)
Tczew - Uwaga na czad - strażacy interweniowali w Tczewie i Miłobądzu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 6. do 12. lutego zanotowano łącznie 24 zdarzeń, z czego 10 stanowią pożary, 13 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

06.02.2012 r. Tczew, ul. Prosta - pożar altany

Na miejscu zdarzenia zastano pożar altany. Właściciel ustalił straty na ok. 5 tys.zł., przyczyną powstania pożaru było podpalenie. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew.

08.02.2012 r. Tczew ul. Kardynała Wyszyńskiego - obecność tlenku węgla w mieszkaniu

Na miejscu zdarzenia stwierdzono podwyższone stężenie tlenku węgla, zabezpieczono miejsce akcji oraz przewietrzono pomieszczenie mieszkalne. Zespół ratownictwa medycznego zadecydował o zabraniu 3 osób do szpitala specjalistycznego na komorę hiperbaryczną. Pogotowie gazowe sprawdziło piecyk gazowy i ustalono, że był nieprawidłowo eksploatowany. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew.

11.02.2012 r. Miłobądz ul. Kolejowa - obecność tlenku węgla w mieszkaniu

Na miejscu zdarzenia stwierdzono podwyższone stężenie tlenku węgla, zabezpieczono miejsce akcji oraz przewietrzono pomieszczenie mieszkalne. Mieszkańcy odmówili zabrania przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Strażacy ustalili, że przyczyną występowania podwyższonego stężenia tlenku węgla był niedrożny przewód kominowy. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew i OSP Miłobądz.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  gość_gość

  14.02.2012, 21:57

  Stare Miasto

  I tutaj znowu poruszam temat! Kiedy Stare Miasto będzie korzystać z usług ZEC w Tczewie!!!! Kiedy w końcu doprowadzicie ogrzewanie!!!! Ludzie trują się i umierają a wy nic nie potraficie zrobić!!! Śmieszni Pseudo radni!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.