Nowa alternatywa dla młodzieży na spędzanie czasu wolnego

Rozgrzewka podczas treningu boksu amatorskiego w ZSBiO w Tczewie (fot. mat. starostwa)
Tczew - Nowa alternatywa dla młodzieży na spędzanie czasu wolnego
Już po raz drugi odbyły się zajęcia otwarte z amatorskiego boksu prowadzone w ramach „Dnia Sportu”. Odbywać się one będą cyklicznie - raz w tygodniu (w każdy wtorek od 17.45- 19.15) w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Pomysłodawcą „Dnia Sportu” dla licealistów jest Starosta Tczewski - Witold Sosnowski.

Kolejne zajęcia gromadzą coraz większą ilość zainteresowanych amatorów boksu, także płci pięknej. W ostatnim treningu uczestniczyło 18 osób, kolejne 6 osób zgłosiło się do trenerów. Obecnie czekają na akceptację i zgodę na dołączenie do grupy treningowej.

Treningi bokserskie zostały zorganizowane na wniosek młodzieży, która podczas majowych spotkań ze Starostą (odbyły się one w I Liceum Ogólnokształcącym) zgłosiła swoje pomysły odpowiadając na pytanie, jakie skierował do nich Starosta: „jak chcielibyście spędzać czas wolny?” Jedną z odpowiedzi była prośba o zorganizowanie amatorskich treningów boksu. Odpowiedzią Starosty była propozycja przystąpienia do Klubu Parafialnego „Fara”, którego prezesem od 10 lat jest Witold Sosnowski. W ten sposób Klub „Fara” poszerzył swoją działalność na rzecz dzieci i młodzieży o kolejną sekcję, tym razem boksu amatorskiego.

- Cieszę się również, że moje pytanie o prowadzenie treningów przez naszych znakomitych, tczewskich bokserów spotkało się z taką przychylnością i chęcią włączenia się w nasz projekt. Bardzo im za to dziękuję - tłumaczy Witold Sosnowski.

Celem prowadzonych zajęć jest krzewienie wśród młodzieży zachowań prozdrowotnych, rozwijanie sprawności fizycznej i umiejętności współdziałania w zespole, a także przeciwdziałanie zjawisku agresji, coraz częściej obserwowanej w zachowaniu młodych ludzi.
Oprócz treningów na hali sportowej, przewidziane są także: wycieczka na trening kadry narodowej, spotkania z gwiazdami boksu zawodowego oraz amatorskiego, projekcje filmów z walk bokserskich oraz ich analiza, a także wyjazd na galę boksu.

Trenerami na zajęciach są:
- Damian Mielewczyk - bokser MKS Wisła Tczew, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Ostrołęce, I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Kłajpedzie, I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Aleksego Antkiewicza w Słupsku, I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Józefa Kruży w Tczewie.
- Szymon Osnowski - bokser MKS Wisła Tczew, instruktor sportowy.

Opiekunami młodzieży podczas treningów są również:
- Damian Jewsienia - kierownik kadry narodowej kadetów w boksie - instruktor boksu.
- Sławomir Malinowski - instruktor boksu, wśród długiej listy jego sukcesów znajdują się między innymi takie tytuły jak: Wicemistrz Mistrz Europy Juniorów Młodszych, uczestnik Mistrzostw Świata w Buenos Aires, dwukrotny Mistrz Polski Seniorów, dwukrotny złoty medalista Turnieju im. Felixa Stamma, pokonał mi. Yuriego Foremana (byłego mistrza WBA wagi junior średniej), Damiana Jonaka, Krzysztofa Bieniasa, Kaya Huste.

- Cieszę się, że nasza młodzież ma ciekawe pasje i zainteresowania. Jestem zadowolony, że moje spotkania z młodzieżą przyniosły konkretny skutek. Na ostatniej środowej (22.09 br.) naradzie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych poprosiłem dyrektorów naszych powiatowych szkół i placówek, aby podejmując decyzje, które bezpośrednio dotyczą młodzieży, konsultowali z nimi swoje pomysły, ponieważ często to, co nam dorosłym wydaje się atrakcyjne, nie jest takie dla młodzieży - powiedział Starosta Tczewski - Witold Sosnowski
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (22)
dodaj komentarz

 • -4

  mieszkaniec tczewa_gość

  27.09.2010, 00:17

  Witold Sosnowski

  Wreszcie znalazł się człowiek który słucha głosu mieszkańców, również młodzieży której potrzeby są pomijane. Oby takich incjatyw było jak najwięcej!!!!!!!! Gratuluje młodzieży incjatywy a Panu Wtoldowi Sosonowskiemu KOMPETENCJI i SKUTECZNOŚCI w działaniu!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx2.xx5 
 • +8

  mieczyslaw

  27.09.2010, 00:55

  Pięknie,

  naprawdę się cieszę, że z tych wszystkich spotkań ze starostą coś w końcu wynikło. I wcale nie podejrzewam nikogo o "kiełbasę wyborczą", przecież od majowych spotkań minęło tak mało czasu, a to że z wyborami się zbiega ta informacja... to przypadek. Cieszę się, że młodzież miała tylko jeden pomysł, dzięki temu starosta mógł go zrealizować w pełni, bo gdyby było ich więcej, to być może nie udało by się nic wskórać w ramach prezesa klubu parafialnego.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -2

  andrzej_gość

  27.09.2010, 07:29

  Popieram pomoc dla młodych ludzi

  Jeśli są chętne osoby, aby zająć się pracą na rzecz młodzieży to grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Może nasz Tczew stanie się kiedyś sławny jako dom wysokiej klasy boksera, w którego odkryciu pomogli Sosnowski, Jewskienia, Malinowski i inni.

  Cytuj
  IP: 91.94.xx0.xx7 
  +4

  hehehe

  27.09.2010, 08:45

  ...

  brawo, PR brawo :)))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +5

  siwy_gość

  27.09.2010, 09:25

  Też kiedyś trenowałem

  W ich wieku trening boksu i gra w piłkę uchroniły mnie przed tzw. "złym towarzystwem". Dziś mam 47 lat i jak idę miastem z moją rodziną widzę moich koleszków z młodości jak stoją pod sklepem, albo na ławce w Parku. Sport to dobry sposób pomocy.

  Cytuj
  IP: 88.199.xx0.xx4 
  +2

  Leszek_gość

  27.09.2010, 12:17

  Każdy trenuje co tam chce

  Jak ktoś ma możliwość treningu to trenuje to co lubi albo na co ma możliwości. Lepiej trenować boks niż rozbijać się po ulicach i bałaganić

  Cytuj
  IP: 178.56.xx7.xx1 
 • +7

  Uczestnik_gość

  27.09.2010, 00:52

  Super sprawa

  Na prawde super zajecia. Z tego co zauwazylem, bedzie sie mozna duzo nauczyc. Zachecam jak ktos ma ochote, to niech wpada. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx3.xx8 
 • +4

  młody_gość

  27.09.2010, 07:11

  Fajna sprawa

  Super że się, aż tyle osób angażuje w rozwijanie sportu. Jak nie mamy szansy na super lige w piłce noznej to może będa sukcesy w innych dyscyplinach. Może znajdzie się u nas jakiś mistrz boksu?

  Odpowiedz
  IP: 178.56.xxx.xx2 
 • -1

  hehehe

  27.09.2010, 09:14

  ...

  aż raz w tygodniu, normalnie szacun ...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • ,,,_gość

  27.09.2010, 09:27

  ,,,

  sks-y za komuny odbywały się trzy razy w tygodniu - to faktycznie starościna zaszalał :(((

  Cytuj
  IP: 81.190.xx9.xx6 
 • chętna_gość

  27.09.2010, 10:47

  zapisy

  rozumiem, że to zajęcia tylko dla młodziezy szkolnej....ja mam 26 lat i do młodziezy nie należę więc pewnie nie ma szans aby się zapisać...czy ktos coś wie na ten temat??

  Odpowiedz
  IP: 195.74.xx1.xx3 
 • -5

  anka_gość

  27.09.2010, 12:35

  to załatw mądralo coś sam społecznie...

  człowiek poszedł sam do młodzieży- spotykał się z nimi, rozmawiał, podjał się działania... a tu narzekania. brawo panie Starosto!! fajny pomysł z tym boksem amatorskim... szacun

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx0.xx8 
 • +6

  mieczyslaw

  27.09.2010, 14:54

  anka_gość

  Wszystko by było ok, gdyby ten wspomniany przez Ciebie "człowiek" robił to z potrzeby serca, a nie na potrzeby kampanii wyborczej. Nikt nie krytykuje tutaj faktu zorganizowania treningów dla młodzieży, ale zbieżność tej informacji z nadchodzącymi wyborami oraz parciem starosty na fotel prezydenta miasta - ja temu panu nie wierzę, bo wszystko co robi wskazuje na to, że jest podyktowane prywatnym interesem jego lub partii, a cel jaki sobie wyznaczył to wygrane wybory i fotel prezydenta, a nie zadowolenie i poprawa jakości życia mieszkańców Tczewa.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -5

  POmoc_gość

  27.09.2010, 15:04

  Mieczysław wie co mówi - zagłosuje na Włodzimierza

  Mieczysław dobrze wie że aby zadbać o swój interes musi głosować na pana pułkownika Mroczkowskiego, który wcale nie kieruje sie swoim prywatnym interesem bo po porostu swoich interesów nie ma. U niego liczy sie interes partyjny. Ten pan zrobi co trzeba - uporządkuje bałagan w Urzędzie. Mieciu - tak trzymaj! Powinieneś jeszcze bardziej krytykować pana Pobłockiego.

  Cytuj
  IP: 91.94.xx0.xx8 
 • -2

  Mieczysław zawsze wiedział.._gość

  27.09.2010, 21:15

  kto tu działał z potrzeby serca..

  Pobłocki, Mroczkowski- tak Ci ludzie działają z potrzeby serca! Karta miejska i rondo- to dowody miłości dla Tczewiaków ;P no a Pan Włodzimierz- ach- z potrzeby serca- jak ostatnio wyczytałam- nie zmienia żony dla naszego wspólnego dobra :)

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx3.xx8 
 • +7

  electro

  28.09.2010, 01:55

  zal :/

  Mieczysławie masz 100% racji w tym co napisałeś. Byłem świadkiem sytuacji w której młodzież przez długi okres sama wychodziła z inicjatywą zorganizowania bezpłatnych zajęć dodatkowych i chęcią spędzenia czasu w konstruktywny sposób ale nie miała gdzie i prosiła o pomoc w znalezieniu takiego miejsca. Szkoda że osoby które miały wtedy możliwość pomocy to olały sprawę maksymalnie i zakończyły rozmowę z młodzieżą komentarzem: " wynajmijcie sobie gdzieś sale i ćwiczcie do bólu" - szkoda tylko że koszta wynajęcia sali na której jest możliwość rozwijania umiejętności np. tanecznych czy akrobatyki nie są małe (50-100zl/h) a zajęcia miały być darmowe dla zainteresowanej młodzieży z Tczewa i okolic. Widać teraz przed wyborami ktoś sobie przypomniał o młodzieży i uważa że zabłysnął przez jedną taką sytuacje. Śmieszy mnie takie podejście do sprawy. Pozdrawiam i oby tak dalej ;)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  Ignac_gość

  28.09.2010, 04:47

  Ja dzisiaj idę mimo że mam 24 lata....zobaczymy:0 pozdr

  Odpowiedz
  IP: 80.50.xx2.xx0 
 • asdf_gość

  28.09.2010, 21:07

  I jak? Wpuścili Cię? Mam 23 lata i chętnie bym też potrenował.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx9.xx2 
 • +1

  Trener _gość

  28.09.2010, 20:44

  Zapraszam wszystkich chetnych :) i pozdrawiam wszystkich zawistnych spod budki smacznego piwa:)

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx0 
 • mko_gość

  28.09.2010, 20:57

  propozycja dla kuratorów dziewcząt, ktore ustawiły sobie tzw. bitwę w parku. Na 3 miesiące proponuję dziewczęta wysłać na takie zajęcia i jest szansa, że coś z nich jeszcze bedzie. ps. fajnie, że Pan Sosnowski zajął sie dzieciakami, nie ważne czy jest czas przed wyborczy, ważne że coś się dzieje.

  Odpowiedz
  IP: 89.108.xx8.xx7 
 • -1

  Wisła_Tczew_gość

  08.10.2010, 19:09

  Wstyd!!

  Nie zapomnijcie, że istnieje jeszcze klub bokserski Wisła Tczew, gdzie ci wszyscy trenerzy się wychowywali. Każdy chwali ich i wgl, lecz to Wisła Tczew będzie zawsze górą .

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx6.xx2 
 • listonosz-ogor_gość

  28.09.2011, 21:46

  jewsienia the best

  --- Treść komentarza została usunięta ze względu na prawdopodobieństwo pomówienia przez komentującego osoby, firmy lub instytucji, której dane znajdowały się w treści komentarza ---

  Odpowiedz
  IP: 79.236.xx5.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.