Festiwal Nauki dzięki funduszom unijnym

Festiwal nauki (fot. mat. prasowe)
Tczew - Festiwal Nauki dzięki funduszom unijnym

zobacz galerię zdjęć: 3
W ostatnią sobotę 11 marca br. w ramach Dni Otwartych Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Pio w Tczewie odbyło się pierwsze tego rodzaju w Tczewie, show naukowe - Festiwal Nauk Ścisłych. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Szkoła Marzeń” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W czasie Festiwalu odbyły się doświadczenia z ciekłym azotem, magiczny tęczowy świat fizyki i chemii, pokazy z suchym lodem, eksperymenty, mini laboratoria. Fizyka, chemia - to przedmioty trudne i często nielubiane przez uczniów.

- Dzieci uwielbiają „żywe lekcje” - największym hitem okazała się prosta w wykonaniu masa nienewtonowska - mówi Koordynatorka Projektu Bożena Białas. Fantastyczna ciecz nienewtonowska jest fascynująca w dotyku, jeśli się ją zgniata ma konsystencje plasteliny, ale pozostawiona na chwile wypływa przez palce. Dzieci bawiły się bez opamiętania przelewając ciecz z ręki do ręki. Celem Festiwalu była promocja nauk ścisłych. Wszystkim uczestnikom Dnia Nauki oraz Stacji Dobrego Czasu, która przygotowała Festiwal serdecznie dziękujemy!

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Tczewie to pierwsza szkoła podstawowa w Tczewie o charakterze katolickim. Placówka oferuje naukę w małych przyjaznych klasach, rozszerzony program nauczania z naciskiem na przedmioty ścisłe, szereg zajęć dodatkowych (robotyka z programowaniem kółko przyrodnicze Galileo, warsztaty z logopedą, warsztaty kulinarne, językowe), basen, opiekę wykwalifikowanej kadry, stałą współpracę z rodzicami oraz program „Zdrowej Szkoły”.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Anonimowy_gość

  16.03.2017, 12:56

  Dzień Nauki

  Szkoda, że o tego typu inicjatywach piszecie Państwo post-factum. Chętnie wybrałbym się na takie spotkania z dziećmi ale czasu jeszcze nie umiem cofać :).

  Odpowiedz
  IP: 213.192.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.