Dwóch ratowników poparzonych podczas pożaru

Strażacy podczas świąt interweniowali kilkukrotnie (fot. tcz.pl)
Tczew - Dwóch ratowników poparzonych podczas pożaru
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 11. do 17. października zanotowano łącznie 23 zdarzenia, z czego 13 stanowią pożary, zaś 10 miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

16.10.2010 r. godz. 3:05, Tczew ul. Stoczniowców, pożar dwóch samochodów osobowych

Po przybyciu na miejsce zgłoszenie zastano dwa samochody osobowe całkowicie objęte pożarem. Dodatkowym zagrożeniem był fakt, iż stały one blisko budynków mieszkalnych. Policja ewakuowała mieszkańców zagrożonych budynków przed przybyciem straży. Pożar został ugaszony po podaniu dwóch prądów gaśniczych na palące się samochody oraz w obronie zagrożonych budynków. W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG Tczew - więcej

15.10.2010 r. godz. 16:20 Tczew, ul. Fryderyka Chopina, pożar dachu budynku

W czasie prac dekarskich zapalił się dach budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej ewakuowały mieszkańców budynku oraz jednocześnie przystąpiły do ugaszenia pożaru. Ze wzglądu na trudny dostęp oraz silne zadymienie lokalizacja pożaru była utrudniona. W trakcie działań gaśniczych poparzeniu uległo dwóch ratowników. W działaniach brało udział 7 zastępów z JRG Tczew.

11.10.2010 r. Rajkowy gm. Pelplin, pożar piwnicy w budynku mieszkalnym

Po przyjeździe na miejsce zgłoszenia zastano silnie zadymioną piwnicę w budynku mieszkalnym. Po rozpoznaniu stwierdzono, że zapalił się opał. Pożar został ugaszony, a następnie pomieszczenia piwnicy oddymiono. W gaszeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, 3 zastępy z OSP Pelplin oraz zastęp z OSP Rajkowy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  hmm

  19.10.2010, 17:11

  hmm

  W końcu za coś im płacą. Jestem godzien podziwu dla tych, którzy narażają własne życie dla życia innych osób !! Pozdrowienia dla wszystkich ratowników !

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Małgoś_gość

  20.10.2010, 09:18

  ;/

  w końcu za cos im płacą? Wątpię by robili to dla kasy.Tym bardziej za tak marne pieniądze. Szkoda chłopaków, oby szybko wracali do zdrowia.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia