Członkowie "Razem i Opowiedzialnie" zawiązali stowarzyszenie

Podczas konferencji przedstawiono cele stowarzyszenia (fot. tcz.pl)
Tczew - Członkowie "Razem i Opowiedzialnie" zawiązali stowarzyszenie
W ostatnią środę (09.09) oficjalnie zainaugurowano działalność stowarzyszenia "Razem i Odpowiedzialnie", którego podwaliny stanowi zawiązany w ub. roku komitet wyborczy. Teraz osoby działające w stowarzyszeniu przedstawiły sympatykom i dziennikarzom swoje cele na rzecz rozwoju miasta.

"Razem i Odpowiedzialnie" zaczęło działalność jako komitet wyborczy. Jak do tego doszło? We wrześniu ub. roku komitet Polityczny PiS rozwiązał całe struktury w pomorskim okręgu nr 25. Nie istniał zarząd wojewódzki, ani żadne struktury powiatowe. Wyznaczono jedynie pełnomocniczkę okręgu, którą została Hanna Foltyn-Kubicka. Na nieco ponad dwa miesiące przed wyborami samorządowymi rozpoczęto "przebudowę" struktur lokalnych. W Tczewie zakończyło się to powstaniem Komitetu Wyborczego Wyborców "Razem i Odpowiedzialnie", do którego przeszła większość dotychczasowych symaptyków partii, również były starosta, Witold Sosnowski, który w ubiegłorocznych wyborach na prezydenta Tczewa, wystartował z listy "RiO". Teraz "Razem i Odpowiedzialnie" uzyskało status stowarzyszenia. W ub. środę (08.09) oficjalnie zainaugurowano jego działalność.

- Nasze stowarzyszenie będzie kontynuowało to, co zapoczątkowaliśmy jeszcze podczas kampanii wyborczej. Mieliśmy wtedy swoje propozycje dla przedstawicieli miasta, powiatu i gmin. - wyjaśnia Witold Sosnowski, członek zarządu powiatu i prezes zarządu stowarzyszenia "RiO". - Dzisiaj mamy 46 członków oraz 40 sympatyków, z których część chce przystąpić do stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że do końca roku będzie nas już setka.

Członkowie organizacji tłumaczyli dziennikarzom i sympatykom, że chcą pracować na rzecz miasta i powiatu. Planują m. in. działania na rzecz rewitalizacji Parku Miejskiego i terenów zaniedbanych, stworzenia wyższej uczelni w Tczewie, skimparku, czy rozbudowy szpitala. Jak chcą tego dokonać?

- To będzie trudno zrealizować od razu, ale mamy naszych radnych. Mamy też osoby, które reprezentują samorząd gospodarczy. Współpracujemy z nimi i będziemy się starali im te tematy przedstawiać. - tłumaczy Witold Sosnowski, który zapytany przez nas, czy "RiO" już myśli o kolejnych wyborach samorządowych, odpowiada - Na to jeszcze za wcześnie. Mamy do załatwienia kilka ważnych spraw i przeforsowanie różnych tematów w budżetach poszczególnych gmin. Są zmiany, jeśli chodzi o ordynację wyborczy i teraz będą liczyły się jednostki, które dużo sobą reprezentują. Nie każdy z naszych członków jest zainteresowany samorządem, ale część na pewno tak.

Na razie "RiO" razem z "Porozumieniem na Plus" i "PiSem" tworzą koalicję rządzącą miastem. W Radzie Miasta zasiada 4 radnych "Razem i Odpowiedzialnie", w Radzie Powiatu zdobyli 2 mandaty oraz jeden w Radzie Gminy Tczew.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • -13

  tcze_gość

  09.09.2011, 00:49

  Czyli można działać bezpartyjnie

  Widzę, że coś z tego moze być, poczekamy - zobaczymy - życze powodzenia.

  Odpowiedz
  IP: 46.134.xx5.xx1 
 • -12

  hehehe

  09.09.2011, 08:14

  ...

  ciekawe kiedy Zybi wróci :P

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +12

  ~~_gość

  09.09.2011, 06:17

  Sosonowki zaczął kampanię prezydencką.

  Tak, tak panie Prezydencie, sytuacja jak sprzed 6-7lat. Odya hodował Sosnowskiego za gminną pieniądze w spółce miasta, a ten zamiast zajmować się robotą prowadził kampanię wyborczą wśród leśnych babek w mieszkaniach komunalnych. Dziś sytuacja się powtarza, tylko, że powstał twór quassi polityczny. Ma Sosnowski prawo do tego, tylko myślę, że powinien wylecieć z miejskiej spółki i robić to na własne konto, za własne pieniądze, a nie być utrzymankiem gminy, zwłaszcza, że do roboty ma obie lewe. A tak wogóle może pora byłaby rozliczyć tego pana za wiadukt/ Za zawyzone koszty , opóźnienia i przed wyborcze gierki inwestycją utrudniające zycie mieszkańcom, chodzi o spektakularną rozbiórkę wiadutu przed wyborami i "nicnierobienie" do wiosny.

  Odpowiedz
  IP: 83.7.xx8.xx1 
 • -10

  oko_gość

  09.09.2011, 07:54

  powodzenia;

  Bezpartyjne stowarzyszenie jakich wiele w Tczewie. Dosyć liczebne, jak na początku. Czekamy na efekty działań w mieście i powiecie. Powodzenia.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +2

  hejaho

  09.09.2011, 07:55

  masz rację

  rzeczywiście są zdeterminowani, skoro już zaczynają. nie rozumiem, po co pobłocki zatrudnił swojego kontrkandydata, choć wiadomo było od razu, że rio w kolejnych wyborach pójdzie na maksa. swoją drogą, co to za koalicja, skoro ci już zaczynają grę tylko do swojej bramki.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  _gość

  09.09.2011, 13:39

  Prezydent zatrudnił swojego kontrkandydata, bo to jedna klika jest. Ręka rękę myje. Oni się przybijają za uszy do koryta i nie maja ochoty się od niego oderwać. jak Pan Pobłocki przegra następne wybory a to jest możliwe, to Pan Sosnowski, albo jego kolega zatrudni Pana Pobłockiego w spółce miejskiej. Pan Sosnowski był Starostą, przegrał wybory prezydenckie i co teraz miałby robić, pracy szukać? Teraz już sie nie nadaje do "normalnego" życia, już będzie kombinował, żeby zostać przy miejsko/powiatowym korycie. Poza tym w mieście, w koalicji rządzącej znajduje się RiO a nie PO. Gdyby Pobłocki nie zatrudnił Sosnowskiego, to Pobłocki miałby związane ręce. Radni blokowaliby wszystko.

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +5

  joli_gość

  09.09.2011, 08:04

  Żądamy wyjaśnień odnośnie okrojenia projektu Węzłą

  Mieszkańcom naciągniętym w wyborach przez kandydata Pobłockiego na proket węzła komunikacyjnego także należą się wyjaśnienia. Bo tera się okazało że projekt okrojony pod stołem został!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx4 
 • -6

  rio - take it easy_gość

  09.09.2011, 08:30

  spoko - temat był już tłumaczony na łamach portalu, trzeba śledzić - http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=2f81bd5ea35d992f&title=Wezel-transpor towy-Projekt-nie-zostal-okrojony-tlumacza-urzednicy a panowie nie reagujcie tak agresywnie, kiedy tylko ktoś zapytał o wiadukt -- z którym zresztą sprawa może się skończyć się w sądzie, ale wielkich szans na odszkodowanie nie ma. a poza tematem - wrzućcie na luz, do wyborów jeszcze TRZY lata

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • -14

  _gość

  09.09.2011, 10:21

  Jestem za bo widzę że siedzi Pan Murawski a to osobo pełna zaufania!!!Jest to osoba berdzo odpowiedzialna i w 100% ufam jej.Pozdrowienia dla byłego nauczyciela ze ZSAiO.

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx4.xx5 
 • +6

  ._gość

  09.09.2011, 14:45

  RIO CO TO JEST ?

  może mi ktoś wyjaśnić bo nie kumam

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx5.xx9 
 • +7

  ADAM_gość

  09.09.2011, 20:56

  FARBOWANE LISY na TRON

  I znów sezon na lisy powoli zmierza do Św Huberta i RATUSZA ! Kaczyńskim nosili poduszki a dziś jak dostali kopa i rozwiązali ich, szukają poklasku, no i oczywiście władzy! Czy Pan Sosnowski rozliczył się z tej szalonej ostatniej kampanii?Co zrobił dla powiatu i ludzi? ,,Farbuj skórę -kameleon farbuj skórę''-jak pisał Wołek ! Trochę szumu i szukanie naiwnych .Znam ten lep!

  Odpowiedz
  IP: 178.183.xx8.xx1 
 • -7

  a_gość

  09.09.2011, 21:07

  powodzenia i trzymam kciuki za powodzenie Panie prof. pozdrawiam. i poieram Pan Murawski to odpowiedzialna osoba której mozna zaufac ma głowe na karku i jest..."przedsiębiorczy":)

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx2.xx9 
 • +1

  qwerty_gość

  11.09.2011, 23:40

  Moderator to cenzor - prawda o Sosnowskim i RiO

  w oczy kole. Pół miasta wie jaką ma ksywę. Zasłużył sobie na nią swoim działaniem Pan WS ks. Knutsen. Przewiózł się na plecach AWS i PiS-u, a teraz wiezie się na plecach młodych ludzi, którzy mu uwierzyli ( oczywiście jego świta typu Urban, Misiewicz, Kuczyński, Czapiewski, itd, wiezie sie razem z nim) . Żal mi tych ludzi, którzy nie wiedząc że Sosnowskiemu tylko chodzi o jego samego, dali się w to wciągnąć.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.