Gniewianin w gronie muzyków Europy

(fot. gniew.pl)
Tczew - Gniewianin w gronie muzyków Europy
Gniewianin, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, Jan Cieszyński z klasy altówki dr. Błażeja Maliszewskiego, przeszedł pomyślnie przesłuchania do RCO Young i będzie doskonalił swój warsztat w gronie muzyków z Europy. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Royal Concertgebouw Orchestra Young to międzynarodowa orkiestra młodzieżowa, która zrzesza
w swych szeregach młodych, utalentowanych, europejskich muzyków w wieku 14-17 lat. Letni obóz muzyczny organizowany przez Royal Concertgebouw Orchestra odbywa się w Ede, w Holandii w dniach 7-25 sierpnia. Zwieńczeniem ciężkiej pracy są koncerty w znanych salach koncertowych -The Concertgebouw w Amsterdamie i Flagey Concert Hall w Brukseli.

Jan Cieszyński - uczeń I klasy liceum Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie altówki dra Błażeja Maliszewskiego. Ukończył z wyróżnieniem państwową Szkołę Muzyczną im. Janiny Garści w Tczewie w klasie skrzypiec. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego w Gdańsku - 2 miejsce, Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. D. Rutkowskiego w Szczecinie - 2 miejsce, dwukrotnym zdobywcą trzeciej nagrody na Ogólnopolskim Przeglądzie Altowiolowym im. T. Goneta w Krakowie oraz czterokrotnym zdobywcą pierwszego miejsca na Regionalnym Konkursie Altowiolowym Etiuda w Gdańsku. Pięciokrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie dla uzdolnionych smyczkowców. Tam pobierał lekcje u prof. Ewy Kowar-Mikołajczyk, prof. Krystyny Jureckiej, prof. Łukasza Syrnickiego. Swe umiejętności doskonalił na kursie pod okiem wybitnego pedagoga z Sankt-Petersburga - Dymitra Jakubowskiego.

W sierpniu 2019 r. będzie reprezentował nasz kraj w programie Royal Concertgebouw Young w Holandii.

Drukuj
Prześlij dalej