Nie zabraknie okazji do długich weekendów

W nowym roku nie odbierzemy wolnego za sobotnie święto (fot. tcz.pl)
Tczew - Nie zabraknie okazji do długich weekendów
Nowy, 2012 rok, dopiero się zaczął, ale zapobiegliwi już sprawdzają, jak można zorganizować sobie wypoczynek podczas długich weekendów. Dzisiaj (06.01), dzięki świętu Trzech Króli, zaczyna się pierwszy z nich. W tym roku łącznie z weekendami mamy 114 dni wolnych od pracy.

Od ubiegłego roku uprawnienie dodatkowego dnia wolnego, w zamian za święto przypadające w sobotę, zniknęło na rzecz wolnego od pracy, przypadającego dzisiaj, święta Trzech Króli. Na brak wolnych dni w tym roku nie możemy jednak narzekać - rok 2012 rok daje nam łącznie z weekendami aż 114 dni słodkiego leniuchowania. Wyjątkowo korzystnie przypadają też daty poszczególnych świąt, zatem jeśli ktoś ma możliwość wzięcia urlopu, może stworzyć kilku naprawdę długich weekendów. Pierwsza taka okazja czeka nas już w maju - święto pracy przypada w we wtorek, kolejny ustawowy dzień wolny to 3. maja - zatem jeśli weźmiemy trzy dni urlopu - w poniedziałek 30 kwietnia, w środę 2 maja i w piątek 4 maja - możemy się wybrać na dziewięciodniowy urlop. Kolejny długi weekend to czerwiec i Boże Ciało (7.06) - jeśli zrobimy sobie wolne w piątek, możemy aż cztery dni świętować rozpoczęcie Euro 2012 (08.06). Następny wolny dzień to 15. sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny - w tym roku przypadające w środę. Później czeka nas jeszcze wolne we Wszystkich Świętych - 1 listopada (czwartek). Niestety, 11. listopada przypada w niedzielę, ale za to odpoczniemy w grudniu. Wigilia przypada w poniedziałek - wystarczą zatem dwa dni urlopu, by leniuchować aż do Nowego Roku.

Wolne w 2012 roku

1 stycznia (niedziela) - Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki
6 stycznia (piątek) - Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
8 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc
9 kwietnia (poniedziałek) - Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (wtorek) - Święto Pracy
3 maja (czwartek) - Święto Konstytucji 3 Maja
27 maja (niedziela) - Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
7 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
15 sierpnia (Środa) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (czwartek) - Wszystkich Świętych
11 listopada (niedziela) - Święto Niepodległości
25 grudnia (wtorek) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (Środa) - Boże Narodzenie (drugi dzień)
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +8

  _gość

  06.01.2012, 06:56

  Co z tego że wiele z tych dni o których mowa są niby wolne ustawowo od pracy skoro zakłady pracy nie ustosunkowują się do tego. Są zakłady które nawet dzisiaj pracują i nie mam na mysli autobusów czy tym podobnych, chodzi mi o firmy produkcyjne. Np balony. w grafiku wypada druga zmiana to do roboty!!! a tak chyba nie powinno być prawda?? Tak samo z 11 listopada.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx5 
 • +1

  Basia11

  06.01.2012, 11:32

  pracować

  Tylko do tego jesteśmy potrzebni państwu.Nie oszukujmy się że ktoś na szczycie władzy się nami interesuje.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  gośc _gość

  06.01.2012, 09:38

  Jeśli tak jest jak piszesz to czemu nie zadzwonisz do PIP telefony masz w necie i po sprawie tak im dołożą że już więcej tego nie zrobią .Zawsze gdy miałem problem to dzwoniłem i były efekty ale jak wszyscy się boją to tak jest trzeba walczyc o swoje jak nikt nie reaguje to tacy ch.......tak grają z ludzmi

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • -1

  pokerplayer

  06.01.2012, 10:11

  ..

  prywaciarz.. to co zrobisz?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia