Niewielkie straty po pożarze w gimnazjum nr 3

Podczas akcji ewakuowano wszystkich uczniów (fot. tcz.pl)
Tczew - Niewielkie straty po pożarze w gimnazjum nr 3
Rzeczoznawca określi wysokość strat po niewielkim zadymieniu, z powodu którego 13. marca ewakuowano wszystkich uczniów w tczewskim gimnazjum nr 3. Już wiadomo, że ich wysokość będzie niewielka.

Wszystko rozegrało się ponad 2 tygodnie temu - jak informuje Tomasz Szulc, dyrektor Gimnazjum nr 3, 13 marca br. ok. godz. 12.45 doszło do zadymienia w okolicach hali sportowej. Natychmiast wezwano Straż Pożarną i inne służby ratunkowe. W wyniku akcji Straży Pożarnej zlokalizowano źródło zadymienia, którym była tląca się płyta paździerzowa i styropian oddzielający fundamenty holu i sali gimnastycznej. Akcję z udziałem straży zakończono o godz. 16.00. Poważniejszych strat nie było, zerwano jedynie ok. 1 m2 parkietu i wykuty został fragment ściany w piwnicy po to, by strażacy mogli dostać się do źródła zadymienia.

- Szkoła czeka na oszacowanie szkód, które zostaną pokryte z ubezpieczenia. Rzeczoznawca był już na miejscu, ale nie podał jeszcze dokładnych strat - mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Przypomnijmy, że w wyniku całego zdarzenia zarządzono ewakuację 586 osób przebywających na terenie szkoły - szczegóły tutaj .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -3

  taschoon

  30.03.2012, 12:25

  Gratulacje

  Czyli jednak strażacy na czymś się znają i potrafią działać sprawnie z niewielkimi stratami. A zawsze gadają, że to papraki a tu niespodzianka.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • ja15_gość

  30.03.2012, 22:35

  heheh

  Nic nie umieją, ale tylko na ćwiczeniach. (opinia biegłych, nie moja :)) pzdr dla PB Tczew

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx0 
 • _gość!!!_gość

  30.03.2012, 16:56

  Masz rację kolego - popieram.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx9.xx2 
 • htc_gość

  01.04.2012, 10:28

  szkoda ze ta buda sie niespalila... coprawda ukonczylem ja 10 lat temu ale i tak jak kolo niej przechodze robi mi sie niedobrze... sam slams i patologia

  Odpowiedz
  IP: 31.60.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.