Drony - technologia przyszłości w Elblągu

(fot. mat. prasowe)
Drony - technologia przyszłości w Elblągu
Bezzałogowe statki powietrzne są dziś wykorzystywane o wiele częściej niż jeszcze kilka lat temu. Kompetencje z zakresu projektowania i obsługi dronów stają się coraz bardziej pożądane Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu stara się odpowiedzieć na potrzeby rynku pracy, inwestując w najnowocześniejsze technologie i umożliwiając zdobycie praktycznych, specjalistycznych umiejętności swoim studentom. 

Szerokie wykorzystanie bezzałogowców


Niektórzy przewidują, że już w niedalekiej przyszłości drony zastąpią ludzi chociażby w magazynach. Firmy decydują się na systemy wykorzystujące bezzałogowe statki powietrzne ze względu na oszczędność czasu i wysoką skuteczność. Bez wątpienia drony to przyszłość logistyki, choć ich zastosowanie rozszerza się na coraz to nowe branże.

Ostatnie wydarzenia na świecie pokazują, że wykorzystanie dronów znacznie usprawnia złożone procesy. Podczas szczytów pandemii koronawirusa służby porządkowe kontrolowały za ich pomocą przestrzeganie zasad kwarantanny. Drony mierzyły temperaturę ciała i wykonywały opryski ze środków dezynfekujących. 


Aktualnie drony okazują się wysoce skuteczną i precyzyjną bronią przeciwko Rosji. Ukraińcy wyposażają je w kamery noktowizyjne i małe bomby. Precyzja tej metody umożliwia skuteczną walkę i udowadnia, że inwestowanie w technologię może przyczyniać się nawet do ratowania życia. 

Od projektu do latania - oferta edukacyjna dla studentów 

Już niedługo studenci Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu będą rozwijali swoje umiejętności w laboratoriach: dronów i modelowania 3D, pracowniach: Internetu rzeczy, eksperymentów z materiałami, robotyki i mechatroniki, programowania urządzeń mobilnych. 

W ramach projektu "Centrum Kompetencji Społecznych" w budynku przy Al. Grunwaldzkiej 137 powstaną specjalistyczne laboratoria i pracownie, dzięki którym studenci będą brali udział w praktycznych zajęciach, przygotowujących ich do obejmowania profesjonalnych stanowisk w organizacjach wykorzystujących nowoczesną technologię. 

Specjalistyczne laboratoria będą m.in. wykorzystywane podczas zajęć na kierunkach Informatyka oraz Mechanika i budowa maszyn. Uczelnia, odpowiadając na potrzeby rynku pracy, stworzyła nowoczesne specjalności: modelowanie 3D oraz modelowanie 3D w zastosowaniach medycznych, prototypowaniu i mediach interaktywnych.

Pełna oferta edukacyjna Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.

Artykuł dotyczy projektu pt.: "Centrum Kompetencji Społecznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu" realizowanego w ramach Osi priorytetowej 9 - "Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych", Działania 9.3 - "Inwestycje w edukację, umiejętności i uczenie się przez całe życie poprzez rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej", Poddziałania 9.3.2 - "Infrastruktura dydaktyczna szkół wyższych" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.



Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej