Wypadki i kolizje w Tczewie i okolicach

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Wypadki i kolizje w Tczewie i okolicach
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 20.05.2019 roku do 26.05.2019 roku zanotowano łącznie 26 zdarzeń, w tym 1 pożar oraz 23 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia


21.05.2019r. - Tczew ul. Franciszka Żwirki - wypadek drogowy.
Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie 3 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu zaworu gazu w pojeździe, udzieleniu pierwszej pomocy i wykonaniu dostępu do osoby znajdującej się w pojeździe. Na skutek zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

22.05.2019r. - Tczew ul. 1 Maja - wypadek drogowy.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych, jeden z pojazdów znajdował się na radzie a drugi w zatoczce autobusowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, usunięciu plamy oleju z drogi oraz sprzątnięciu jezdni. Na skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

23.05.2019r - Tczew ul. Jedności Narodu - potrącenie osoby na przejściu dla pieszych.

Na miejscu zdarzenia zastano potrącone na przejściu dla pieszych dziecko przez samochód osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Na skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

23.05.2019r - Ropuchy - wypadek drogowy.
Na skrzyżowaniu DW 229 z droga dojazdową do Autostrady A1 zastano zderzenie 2 pojazdów osobowych, Zespół Ratownictwa Medycznego był na miejscu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej. W działaniach brał udział 1 zastęp z PJRG Pelplin oraz 2 zastępy z JRG Tczew.

24.05.2019r - Tczew ul. Pomorska - przygniecenie przez drzwi od samochodu.

Na miejscu zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych. Poinformowano nas, że pasażerka, wysiadając z pojazdu, została przygnieciona przez własne drzwi w wyniku wykonania manewru cofania przez kierującego innym pojazdem. Po zdarzeniu kobieta oddaliła się z miejsca zdarzenia na teren dworca. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Rota medyczna udała się na teren dworca w celu poszukania osoby poszkodowanej. Osobę poszkodowaną znaleziono w kiosku ruchu, udzielono jej pierwszej pomocy oraz przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA