Nie jesteś pewien, czy należy Ci się odszkodowanie? To spotkanie jest dla Ciebie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Nie jesteś pewien, czy należy Ci się odszkodowanie? To spotkanie jest dla Ciebie
Co to jest odszkodowanie, a czy jest zadośćuczynienie? Komu przysługuje i kto może się o nie ubiegać? Każdemu z nas może zdarzyć się w życiu sytuacja, w której zostanie osobą poszkodowaną. Może to być np. wypadek drogowy, wypadek w pracy. Zdarza się, że poślizgniemy lub potkniemy się na ulicy i doznamy uszczerbku na zdrowiu. Sąsiad zaleje nam mieszkanie, firma ubezpieczeniowa naszym zdaniem zaniżyła wartość odszkodowania za uszkodzone auto. Jak się wówczas zachować, do kogo się zwrócić? Jakie przysługują nam prawa?

29 maja 2019r. o godz. 18.00. w Tczewie przy ul. Kasprowicza 2 (byłe kasyno przy komendzie policji) odbędzie się otwarte dla mieszkańców spotkanie, podczas którego będzie można uzyskać informacje dotyczące wielu spraw związanych z powyższą tematyką. Organizatorem i inicjatorem spotkania jest Stowarzyszenie Bliżej Domu z Tczewa.

- Od wielu lat nasze stowarzyszenie pomaga osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. W przeszłości zwracały się do mnie między innymi osoby poszkodowane np. w wypadkach drogowych czy w wypadkach w pracy. Takie osoby nie zawsze mają świadomość jakie prawa im przysługują, do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Często są wątpliwości jakie wypełnić dokumenty i gdzie je skierować, aby uzyskać odszkodowanie lub zadośćuczynienie za powstałe szkody. Ta tematyka jest bardzo obszerna. Dlatego postanowiłem nawiązać współpracę z jedną z kancelarii radców prawnych z trójmiasta, którzy spotkają się z mieszkańcami Tczewa i okolic. Podczas spotkania będzie można bezpłatnie zasięgnąć porady w swoich indywidualnych sprawach. Ludzie rzadko mają również świadomość, że sprawy odszkodowawcze można weryfikować często wiele lat wstecz. Przy wypadkach śmiertelnych jest to nawet 20 lat. Chcemy rozmawiać także na temat kredytów walutowych (przede wszystkich CHF)" - mówi Dariusz Górski, prezes Stowarzyszenia Bliżej Domu.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA