"Teki Kociewskie" już po raz piąty. Mamy prezent dla miłośników Kociewia

Tym razem jest to już piąta edycja "Tek" (fot. tcz.pl)
Tczew - "Teki Kociewskie" już po raz piąty. Mamy prezent dla miłośników Kociewia
Ukazał się kolejny, już piąty numer "Tek Kociewskich". Publikacja zawiera m. in. materiały posesyjne z V Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych, ale także mnóstwo innych cennych informacji dla osób, które interesują się sprawami Kociewia. Dla naszych czytelników mamy trzy egzemplarze "Tek".

Co znajdziemy w kolejnym wydaniu "Tek"? Jak informują autorzy, piąty numer otwiera tradycyjny dział "Społeczeństwo, kultura, język", w którym warto zwrócić uwagę zwłaszcza na zapis dyskusji, która odbyła się w ramach V Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych, poświęconej kongresowi kociewskiemu. W tym dziale znalazł się również wywiad z nieżyjącym już Januszem Kortasem, który stanowi uhonorowanie tego regionalisty i jego pracy na rzecz Kociewia. Z kolei w części poświęconej kociewsko-pomorskiej historii wśród wielu ciekawych tekstów warto wyróżnić artykuł doktora Ireneusza Pieróga, omawiający życie Floriana Ceynowy na Kociewiu. W części dokumentującej dorobek zrzeszenia, można m. in. przeczytać tekst Bogdana Wiśniewskiego, poświęcony osobie ks. Janusza Pasierba.

- Mamy nadzieję, że kolejny zeszyt „Tek Kociewskich” będzie stanowił ciekawą i urozmaiconą lekturę. Cieszymy się, że coraz bardziej wychodzimy poza macierzysty Tczew. Opalenie, Gorzędziej, Bytonia, czy Bukowiec, to tak naprawdę już perspektywa ogólnokociewska. - podkreślają członkowie OK ZKP.

Dodajmy, że publikację wydaje wydaje Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie. Tegoroczne "Teki Kociewskie", podobnie jak poprzednie, zostały wydane drukiem oraz zamieszczone w Internecie, skąd można je pobrać bezpłatnie na stronie Kociewskiej Biblioteki Cyfrowej www.kbi.tczew.pl w zakładce czasopisma.

Konkurs dla internautów

Mamy dla Państwa trzy egzemplarze "Tek Kociewskich". Wystarczy, że napiszesz do nas maila z dopiskiem "Kociewie" - wygrywają trzy pierwsze osoby. Maile prosimy przesyłać na adres kontakt@redakcja.tcz.pl . W mailu należy podać imię i nazwisko. O wygranej zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową.

Udział w konkursie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr. 133 poz. 883) na cele związane z konkursem.

Uwaga! Konkurs już rozwiązany! Prosimy nie nadsyłać maili. Zwycięzcami zostali:

Krzysztof Jach
Alicja Kulla
Krzysztof Chełstowski

Gratulujemy! Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  _gość

  16.01.2012, 06:19

  Czy jak co roku na promocji Tek będzie można otrzymać darmowy egzemplarz.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.