Pomóż w organizacji miejskiej wigilii

Wigilia jest okazją do podzielenia się opłatkiem z mieszkańcami miasta (fot. tcz.pl)
Tczew - Pomóż w organizacji miejskiej wigilii
Już po raz siódmy mieszkańcy Tczewa spotkają się w Parku Kopernika, by wspólnie śpiewać kolędy i podzielić się opłatkiem. Chociaż miejska wigilia dopiero za miesiąc, to już cały sztab ludzi pracuje nad powodzeniem przedsięwzięcia. Organizatorzy nie ukrywają, że liczą na pomoc tych, którzy mogą wesprzeć spotkanie opłatkowe tczewian.

Coroczne spotkanie mieszkańców Tczewa organizuje samorząd miasta Tczewa przy współudziale Kurii Diecezjalnej w Pelplinie oraz Starostwa Powiatowego. Tczewianie będą mogli podzielić się opłatkiem w niedzielę, 20 grudnia, o godz. 15.00 w Parku Kopernika. Rozpoczęły się właśnie intensywne przygotowania do miejskiej wigilii. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie ma głęboki wymiar religijny. Jak co roku, świąteczne życzenia złoży tczewianom duchowieństwo oraz włodarze miasta i powiatu. Atrakcją tegorocznej wigilii będzie żywy żłóbek i jasełka. Nie zabraknie także kolęd w wykonaniu tczewskich chórów. Do tczewian, którzy przyjdą do Parku Kopernika, trafi 6 tysięcy śpiewników.

- Mamy jedyną tego typu - największą wigilię w Polsce. To nie jest spotkania tylko dla ubogich, ale dla wszystkich, którzy chcą się połamać opłatkiem - wyjaśnia Stefan Kukowski. Z kolei Włodzimierz Mroczkowski dodaje - Chcemy w tym roku ustawić więcej stołów, by osoby, które częstują się strawą, mogły swobodnie odpocząć i bez problemów podzielić się opłatkiem.

W organizację przedsięwzięcia włączają się m. in. harcerze, żołnierze, policja i straż miejska oraz tczewscy restauratorzy. Tegoroczne spotkanie opłatkowe tczewian odbędzie się już po raz siódmy. Co roku przyciąga tłumy tczewian - podczas ubiegłorocznej wigilii opłatkiem podzieliło się kilka tysięcy osób.

Pomóż w organizacji wigilii

Chcesz wesprzeć organizatorów w przygotowaniu Tczewskiej Wigilii? Skontaktuj się z Wydz. Oświaty Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Tczewie (pl. Piłsudskiego 1, tel. 058 7759-327). Jeśli chcesz przekazać dania na wieczerze, zadzwoń do MOPS-u (58 777 00 20, wew. 43).
Drukuj
Prześlij dalej