O bezpieczeństwie z uczestnikami półkolonii

(fot. KPP Tczew)
Tczew - O bezpieczeństwie z uczestnikami półkolonii
W ubiegły piątek policjanci z inspektorem tczewskiego Sanepidu w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" odwiedzili dzieci biorące udział w półkoloniach organizowanych na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie. Tematyka spotkania dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze wręczyli dzieciom ulotki prewencyjne "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

W miniony piątek policjanci podczas realizacji ogólnopolskiej kampanii pod patronatem Ministra MSWiA o nazwie "Kręci mnie bezpieczeństwo" spotkali się z uczestnikami półkolonii w Szkole Podstawowej nr 11 w Tczewie.

- Podczas spotkania edukacyjnego funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, dróg, bezpiecznego zachowania w pociągach i na terenach kolejowych oraz postępowania w przypadku kontaktu z osobą obcą. Inspektor sanitarny rozszerzył poruszaną tematykę o zagrożenia związane z kleszczami oraz toksycznymi roślinami jak np. barszcz sosnowskiego. - mówi mł. asp. Anna Kinder z tczewskiej policji.


Spotkanie z policjantami i przedstawicielem tczewskiego Sanepidu zakończyło się rozdaniem ulotek edukacyjnych. Takie prelekcje przyczyniają się do promowania odpowiednich postaw osób odpoczywających w czasie wakacji. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego zależy w dużej mierze od nas samych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  kik_gość

  08.08.2017, 08:54

  Juz dawno badania pokazały, ze takie prelekcje nic nie dają, że tylko zachowania przećwiczone dają szanse na poprawne zachowanie w sytuacji kryzysowej. Dlatego ćwiczy się ewakuację z budynków. Mówienie bez przećwiczenia to strata czasu. Szczególnie mówienie o zachowaniu wobec obcego dorosłego bez przećwiczenia jest bzdurą, wie to każdy psycholog a szkoły nadal stosują nieefektywny bezsensowny system, jest on łatwy do zrealizowania, można odhaczyć, że przerobiło się zasady bezpieczeństwa, a że całkiem nieskutecznie to kogo to obchodzi! Wstyd! wstyd, ze nadal stosujecie te działania pozorowane za pieniądze podatników

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA