Wakacyjny przebój wg ZUS - Doradcy Emerytalni

ZUS (fot. Tcz.pl)
Tczew - Wakacyjny przebój wg ZUS - Doradcy Emerytalni
Działający w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych od 3 lipca doradcy emerytalni to prawdziwy przebój tegorocznych wakacji. W ciągu trzech pierwszych wakacyjnych tygodni z ich pomocy skorzystało blisko 600 klientów tczewskiego ZUS.

Rolą doradców emerytalnych jest wyjaśnienie potencjalnym emerytom, czyli tym którzy będą mogli skorzystać z październikowego obniżenia wieku emerytalnego, od czego zależy wysokość emerytury. Służą oni także pomocą w wypełnieniu wniosku emerytalnego i weryfikacji potrzebnych dokumentów.

- O co najczęściej pytają doradców przyszli emeryci? O to jaka będzie wysokości emerytury oraz o ile wzrośnie jeśli będziemy dłużej pracować. Klientów interesowało również kiedy rozwiązać umowę o pracę by przejść na emeryturę, a także czy osoby, które mają uprawnienia do renty muszą składać wniosek o emeryturę. Chcą także wiedzieć, kiedy powinien zostać złożony wniosek o świadczenie i ile czasu będzie mieć ZUS na jego rozpatrzenie. Aby skorzystać z usługi doradcy wystarczy przyjść do placówki ZUS i na tzw. na biletomacie wybrać zakładkę "Emerytury/Renty", a następnie "Doradca Emerytalny". - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.


Przy pomocy specjalnie przygotowanego kalkulatora emerytalnego doradcy mogą obliczyć wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego momentu zakończenia aktywności zawodowej. Dzięki doradcom z tego narzędzia skorzystało prawie 400 osób. Doradcy emerytalni za pomocą kalkulatora niejako podpowiadają, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych. Jednak decyzja o zakończeniu aktywności zawodowej zawsze należy do ubezpieczonego, który najczęściej kieruje się oczekiwaniami co do wysokości świadczenia, oceną stanu swojego zdrowia, sytuacji na rynku pracy, czy planów dotyczących długości odpoczynku na emeryturze. Jak wynika z przeprowadzonych wśród obsługiwanych klientów ankiet, wyliczenie prognozowanej kwoty emerytury dla 1/5 respondentów jest powodem odłożenia decyzji o przejściu na emeryturę na późniejsze lata.
Aż 97 proc. ankietowanych klientów dobrze oceniło pomoc doradców, tle samo doceniło przystępną formę przekazywanych informacji.Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  kik_gość

  08.08.2017, 08:49

  600 osób przez 3 tygodnie: 600/15=40 osób dziennie 40 osób dziennie podzielić przez 8 godzin urzędniczej pracy 40/8=5 5 osób na godzinę, w tak ładnie układajace się liczby to ja w życiu nie uwierzę, pic na wodę i liczby zmyślone, ilu jest tych doradców? Dlaczego w tytule jest 600 osób a w treści jest 400? to liczymy: 400/15= 27 osób dziennie 27/8=3,37 osoby na godzinę a doradców kilku na etacie, no genialne wykorzystanie naszych podatków. W ZUS podatnik nie jest klientem w ZUS podatnik jest osoba utrzymująca ten cały burdel. Nawet nie 4 osoby na godzinę na kilku pracowników, no napracują się biedaki urobieni po łokcie

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +5

  rthe5_gość

  08.08.2017, 10:03

  ZUS - Zgin Umrzyj Spie.... , ludzie maja po 45 lat pracy i jeszcze nie maja emerytury patologia

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA