Będą zmiany w składzie osobowym Rady Powiatu. Kto odchodzi?

Rada Powiatu Tczewskiego (fot. Tcz.pl)
Tczew - Będą zmiany w składzie osobowym Rady Powiatu. Kto odchodzi?
Prawdopodobnie w lutym Rada Powiatu zacznie pracować w nowym składzie. Wtedy mandat ma złożyć Emilia Rzeniecka (Kociewski Klub Regionalny), która obejmie funkcję dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie.

Emilia Rzeniecka będzie musiała złożyć mandat, bo Domy Pomocy Społecznej podlegają Starostwu Powiatowemu - nie będzie mogła zatem łączyć funkcji radnej i dyrektor podległej powiatowi jednostki.

- Z naszych informacji wynika, że pani Emilia zamknie sprawy u swojego dotychczasowego pracodawcy do końca miesiąca - wtedy z początkiem lutego będzie mogła objąć posadę dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Wtedy ruszy też procedura związana ze złożeniem mandatu. - mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie - Stosowne czynności zgłosimy do komisarza wyborczego.


Kolejnym kandydatem do Rady Powiatu z listy Kociewskiego Klubu Regionalnego z największą liczbą głosów jest Jerzy Murzydło. Komisarz sprawdzi m. in., czy jest nadal zainteresowany pełnieniem funkcji radnego.Dodajmy, że Emilia Rzeniecka obejmie funkcję w DPS Pelplin po Rufinie Wysockim, który przeszedł na emeryturę. Rzeniecka wygrała ogłoszony przez powiat konkurs. Z wykształcenia jest pedagogiem, ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim - kierunek Organizacja Pomocy Społecznej. Przez wiele lat jest związana z pomocą społeczną, a przez 5 lat pełniła również funkcję kuratora społecznego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +12

  Wolny patriota _gość_gość

  10.01.2018, 18:08

  Dla jasności !!

  Na jesień przewietrzenie całej rady powiatu !!!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx8.xx6 
 • +2

  Przyjaciele_gość

  10.01.2018, 18:49

  GO EMILIA!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xxx 
 • +1

  ŁUPASZKO_gość_gość

  11.01.2018, 00:45

  "a'la long"

  To po co na radną się pchałaś ? Miejscówka się zwolniła i fruuuu do domu społecznego - zabawni jesteście :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx2 
 • +4

  kik_gość

  11.01.2018, 08:55

  Widać tam posada pewna a w powiecie strach, ze nie wybiorą, póki ma się wpływy trzeba się ustawiać

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
  +2

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  11.01.2018, 11:04

  "a'la long"

  Właśnie tego rodzaju ludzie zasiadają w radach miast ,powiatów itd.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA