UnderGramy Festiwal Muzyczny już w sobotę - gwiazdą BRODKA

(fot. mat. prasowe)
Tczew - UnderGramy Festiwal Muzyczny już w sobotę - gwiazdą BRODKA
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie już po raz ósmy organizuje UNDERGRAMY Festiwal Muzyczny. Impreza odbędzie się 7 lipca 2018 roku w Amfiteatrze im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie.

UNDERGRAMY to konkurs przeznaczony dla zespołów amatorskich, nieposiadających kontraktu płytowego.

Głównym celem Festiwalu jest promocja ciekawych, nieznanych grup z nurtu szeroko pojętej alternatywy (rock, blues, reggae, metal itp.). Zespoły muzyczne mają ponadto szanse zaprezentować się przed profesjonalnym Jury i zaproszoną przez nas gwiazdą.


UNDERGRAMY ma ukazać, iż w Polsce powstaje wiele ciekawych projektów muzycznych, które z różnych względów nie wypływają do tzw. mainstreamu. Z roku na rok Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzednich latach otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 350 zespołów amatorskich z z zagranicy!

W celu urozmaicenia i podniesienia rangi UNDERGRAMY, corocznie zapraszamy wybitnych twórców polskiej sceny artystycznej. W tym roku nasze przedsięwzięcie uświetni swoim występem jedna z najbardziej charyzmatycznych gwiazd na polskiej scenie muzycznej- BRODKA.

Gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu będzie BRODKA.

BRODKA


Najpierw, za sprawą popularnego talent show, została nastoletnią gwiazdą, później musiała udowodnić, że na to zasłużyła. Nie było łatwo, ale od wydanej w 2010 "Grandy" nikt już nie ma wątpliwości, że miejsce Moniki Brodki jest na szczycie. Cóż, w końcu góralka... W 2012 roku poszła za ciosem, nagrywając fenomenalny mini-album "LAX", którym pokazała się z zupełnie nowej, roztańczonej strony, a ci, którzy widzieli ją ostatnio na koncertach, wiedzą, że po Monice spodziewać się można właściwie wszystkiego - zniewalających refrenami piosenek, rytmów klubowych i alternatywnych poszukiwań.

Kolejną płytą - znów zaskoczyła. Najnowsza "Clashes" to płyta utkana z kontrastów. Posępne, kościelne organy i pełen wigoru punk rock, teksty o namiętności, miłosnym szaleństwie, ale i o kuszącej otchłani śmierci. Album, wyprodukowany przez nagrodzonego Grammy Noah Georgesona (znanego ze współpracy z Devendrą Banhartem, Joanną Newson czy The Strokes), ukazał się w maju 2016 nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

A Brodka zaprezentowała już swoje nowe sceniczne wcielenie m. in. na festiwalach OFF w Katowicach, Spring Break w Poznaniu, Colours of Ostrava w Czechach, SXSW w Austin, USA, a także na trasie 10 koncertów w Wielkiej Brytanii.

"Clashes" jest już Platynowa, a Brodka otrzymała za tę płytę Fryderyka w kategorii "Album Roku - Alternatywa".

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Hehe_gość

  04.07.2018, 16:18

  Jeszcze nie słyszałem o gwieździe brodka A może odkryli taką i nic nie powiedzieli .Gwiazdy są na niebie człowiek n8gdy nie był gwiazdą i nie będzie

  Odpowiedz
  IP: 80.213.xx9.xx0 
 • ._gość

  04.07.2018, 20:42

  gwiazda to określenie osoby, która zarabia bardzo duże pieniądze na mniejszym bądź większym wykorzystaniu swojego wizerunku

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.