Tczewskie przedszkolaki na rowery - ratusz ogłasza konkurs

Konkurs "Przedszkolaki na rowery" (fot. UM Tczew)
Tczew - Tczewskie przedszkolaki na rowery - ratusz ogłasza konkurs
Rowerki, hulajnogi i trampolinę mogą wygrać przedszkola, które wezmą udział w konkursie plastycznym "Tczewskie przedszkolaki na rowery". Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki ogłasza IV edycję konkursu dla dzieci z tczewskich przedszkoli i świetlic środowiskowych.

Konkurs jest przeznaczony dla przedszkoli (niepublicznych i publicznych) oraz świetlic środowiskowych z Tczewa. Każde przedszkole/ świetlica może przedstawić tylko jedną pracę zbiorową wykonaną samodzielnie przez dzieci. Rysunek może być wykonany w dowolnej technice: ołówek, akwarela, mazak, kredki świecowe, kolaż itp. i w dowolnym formacie.

Prace konkursowe należy składać w zamkniętych kopertach (oznaczonych znakiem autora), a w drugiej kopercie oznaczonej znakiem - dane przedszkola. Na kopertach powinien być dopisek "rowerowy konkurs plastyczny". Prace należy dostarczyć do: Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Tczewie, ul. Pl. Piłsudskiego , 83- 110 Tczew.

Termin dostarczenia prac mija 17 września 2018 roku.

Przewiduje się 3 nagrody rzeczowe dla przedszkoli:

- I miejsce - 10 rowerków dla dzieci
- II miejsce - 5 hulajnóg
- III miejsce - trampolina
Wręczenie nagród nastąpi w dniu imprezy Dzień bez Samochodu - 22 września 2018 roku. W ubiegłym roku wzięło udział 14 placówek. Regulamin konkursu znajduje się w Biurze Rzecznika Prasowego UM oraz na stronie internetowej: www.wrotatczewa.pl


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • +12

  EkO_gość

  04.07.2018, 07:20

  zróbmy coś na pokaz?

  To rowerowe szaleństwo staje się nudne. Niedługo z rowerami na porodówkę przyjadą. Rozumiem nowoczesność i promowanie alternatywnych środków komunikacji (szczególnie, że mamy w mieście Meteor), ale do przesady. Tczew próbuje się pokazywać jako miasto rozwijające się i nie odstające od Trójmiasta względem pewnej mody, ale czy od tego mieszkańcom żyje się lepiej. Wszystko sztuczne i robione na pokaz. Ja tego nie kupuję. Jeszcze 2-3 lata temu tematu w ogóle nie było, a jak się gdzieś pojawił to od razu trzeba było podłapać. Inwencja władzy...

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • -9

  dhg_gość

  04.07.2018, 08:06

  to po ch.. wchodzisz w artykuł o rowerach??? Tylko po to, żeby pomarudzić. Typowy polski cebulak.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx6.xx2 
  +8

  EkO_gość

  04.07.2018, 08:18

  dhg

  A po co ty komentujesz? Domyślam się, że po to, aby wyrazić swoje zdanie-podobnie jak ja. W przeciwieństwie do ciebie potrafię jednak w bardziej kulturalny sposób wyrazić swoją opinię. Korzystam z wolności słowa i wypowiedzi. Poza tym wbrew pozorom to nie jest tylko artykuł o rowerach, a o POLITYCE MIASTA! Zamiast zajmować się ważnymi dla mieszkańców sprawami i rozwiązywać problemy, nasi włodarze tylko chwalą się takimi jak ta inicjatywami, które może warte są realizacji, ale dopiero po rozwiązaniu spraw ważnych!!! W naszym mieście rowery stały się tematem numer jeden. To jakaś paranoja. Miasto wykorzystuje do to pochwalenie się i wystawienia laurki. A wszystko przed wyborami... Jak mają mówić to niech dobrze o nas mówią, prawda? Tyle w temacie

  Cytuj
  IP: 94.40.xx2.xx0 
  +3

  asia_gość_gość

  04.07.2018, 09:38

  Tak, zyje mi sie lepiej z ta cala rowerowa propaganda. Jeszcze 2 lata temu nie jedzialam na rowerze w ogole, w zeszlym roku sporadycznie to w tym kilka razy w tygodniu - rekraacyjnie i jako srodek trasportu. Zyskuje na tym ja i miasto i wszyscy, bo nie planuje chodzic do lekarza z cukrzyca, nadwaga, nadcisinieniem. Nadwaga na swiecie to pandemia, nadmierna mase ciala ma niemal 9% dzieci w Polsce. Tak uwazam, ze place zabaw, lodowiska, sciezki rowerowe, konkursy na rysunki, edukacja maja sens. Ps nie znam rzadzacych w Tczewie, ledwo wiem kto jest prezydentem.

  Cytuj
  IP: 159.220.xx5.xxx 
  +2

  EkO_gość

  04.07.2018, 12:13

  asia, ogarnij się

  Kto lubi jeździć na rowerze ten będzie to robić bez względu na wszystko. Kiedyś prawie nie rozstawałem się z rowerem, a nie było tego całego "boomu". Nadciśnienie? Nadwaga? Cukrzyca? Temu wszystkiemu ma zapobiec rower? :) Wierzysz w to co piszesz, czy tylko udajesz? Sport to zdrowie, ale nie rób z roweru leku na wsio :) Nikt nie mówi by nie rozwijać tego typu projektów, ale są rzeczy ważne i ważniejsze! O hierarchię w tym wszystkim chodzi. To miasto ma wiele problemów

  Cytuj
  IP: 94.40.xx2.xx0 

  MAX_gość

  05.07.2018, 06:47

  To jest ewidentna pokazówa. Niestety nie zatrudniają tam ludzi z głową tylko znajomków. Ludziom potrzebna jest EDUKACJA w zakresie ruchu drogowego. Rowerzyści jak święte krowy jeżdżą po chodnikach i po jezdni. Wymuszają pierwszeństwo, nie sygnalizują zmiany kierunku, nawet czerwone światło nie powstrzymuje ich od wjechania na skrzyżowanie.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx4.xx2 
 • Kruk_gość_gość

  04.07.2018, 09:12

  Przedszkolaki na rowery. Rowery pod Tiry.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx8.xx3 
 • HILL_gość

  04.07.2018, 19:37

  Biedne dzieci - dostaną rowery i podobnie jak dorośli prosto pod koła będą się pchać.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx4.xx2 
 • -4

  Jan_gość

  04.07.2018, 12:49

  Rowery

  Bardzo dobra Akcja. Martwi mnie tylko to że mało które przedszkole ma stojaki na rowery. Dziwię się poprzednim wypowiedziom. Czy internauci nie zauważają jak zakorkowane jest teraz miasto. Rowerem przemieszczę się 2 x szybciej. W Tczewie jest problem bo projektowane ulice, osiedla są źle zagospodarowane tzn. brak ścieżek rowerowych stanowiących integralną część ulicy oraz wystarczającej ilości miejsc parkingowych dla samochodów. Boli mnie też kultura kierowców, gdzie każdy chce prawie wjechać do sklepu. KIEROWCY pamiętajcie że każda jazda samochodem to EGZAMIN, a nie tylko to co pokazaliście na Egzaminie.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
 • +1

  MAX_gość

  05.07.2018, 06:49

  Rowery spowalniają ruch drogowy - trzeba się wlec za takim pajacem na rowerze, który mimo że ma ścieżkę rowerową obok to jedzie jezdnią chwiejąc się na lewo i prawo.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.