Policjanci w szkołach - by nauczyć dzieci bezpiecznego poruszania po drogach...

Policja prowadzi działania (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci w szkołach - by nauczyć dzieci bezpiecznego poruszania po drogach...

zobacz galerię zdjęć: 3
Z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła się policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci z drogówki szczególnym nadzorem objęli tereny przy placówkach oświatowych, aby ograniczyć zdarzenia drogowe z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zajmujący się profilaktyką rozpoczęli również spotkania z pierwszoklasistami, których uczą właściwych zachowań na drodze oraz wręczają odblaski.

W zeszłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". W tym czasie szczególna uwaga stróżów prawa została skupiona na kontrolę poprawności oznakowania w rejonach szkół oraz zdecydowane i stanowcze reagowanie na wykroczenia w relacji pieszy - kierujący.

- Dodatkowo funkcjonariusze z tczewskiej komendy w tym roku kontynuują program informacyjno-edukacyjny "Bezpieczny Pierwszoklasista". W związku z tym programem tczewscy funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich we wrześniu i październiku przeprowadzą spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych poruszając tematykę bezpiecznego poruszania się po drogach. W zeszłym tygodniu w ramach tego programu. Prezydent Miasta Tczewa - Mirosław Pobłocki przekazał I z-cy Komendanta

Powiatowego Policji w Tczewie - mł. insp. Mariuszowi Cybulskiemu odblaski, które są już wręczane przez policjantów w trakcie prowadzonych zajęć z pierwszoklasistami. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Funkcjonariusze przypominają rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 ustawy - Prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do
szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni. Apelujemy również do wszystkich kierujących pojazdami, aby w rejonach szkół zachowali szczególną ostrożność. Unikajmy wszelkich działań, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  kik_gość

  11.09.2018, 10:30

  Popieram akcję, ale nie rozumiem dlaczego takimi rzeczami zajmują się prawdziwi policjanci a nie strażnicy miejscy. Co właściwie robią strażnicy miejscy oprócz bycia kosztem w budżecie i obciązeniem podatkowym dla mieszkańców?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +2

  ka_gość

  11.09.2018, 11:07

  niedawno

  Jeszcze niedawno prowadzono akcję pieszy ma pierwszeństwo. Byli ci dobrzy piesi i ci źli kierowcy. Nareszcie doczekałem się, że zorówno kierowcy, jak i piesi podlegają tym samym przepisom - Ustawie Prawo o ruchu drogowym.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • adi_gość

  12.09.2018, 09:53

  no bo jest teraz nowa kasta uprzywilejowanych - ROWERZYŚCI

  Cytuj
  IP: 88.199.xx2.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.