Burze nad Pomorzem - może być groźnie aż do godzin porannych (23.08)

Burze mogą utrzymać się nad Pomorzem do godzin porannych (fot. tcz.pl)
Tczew - Burze nad Pomorzem - może być groźnie aż do godzin porannych (23.08)
Nad Pomorzem przeszła silna nawałnica - największe szkody wyrządziła w powiatach wejherowskim, puckim i słupskim - padał tam grad wielkości kurzych jaj. W Gdańsku od uderzenia pioruna zapalił się dom. Na szczęście, kiedy żywioł dotarł do Tczewa, nie wyrządził już takich szkód jak na północy województwa. Meteorolodzy jednak ostrzegają - burze mogą szaleć aż do godzin porannych.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje do służbowego wykorzystania ostrzeżenie nr 121 otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Zjawisko: Silne burze z gradem.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Stopień zagrożenia: 2
Ważność: do godz. 04:00 dnia 23. 08. 2010
Obszar: Województwo pomorskie.

OSTRZEŻENIE BURZE Z GRADEM.

Przebieg: Na obszarze województwa pomorskiego do wczesnych godzin rannych 23.08.2010 występować będą burze, lokalnie z gradem, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach 60 do 90 km/h.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów; łamanie gałęzi, utrudnienia na terenach zurbanizowanych.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Gość01_gość

  22.08.2010, 22:19

  dziwne

  Wszedzie szleją burze ale całe szczęście nie unas w Tc zewie

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.