Tczewska firma transportowa zadebiutowała na głównym parkiecie GPW

Trans Polonia zadebiutowała na GPW (fot. tcz.pl)
Tczew - Tczewska firma transportowa zadebiutowała na głównym parkiecie GPW
Na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych zadebiutowała tczewska spółka Trans Polonia. Dotąd, firma transportowa zajmująca się m. in. przewozem mas bitumicznych, funkcjonowała na rynku New Connect. Pozyskane dzięki inwestorom środki pozwolą spółce m. in. zakupić nowy sprzęt.

Kolejny tczewski akcent na warszawskim parkiecie podczas tej jesieni. Po debiucie obligacji Gminy Miejskiej Tczew na rynku Catalyst (zobacz materiał wideo ), przyszedł czas na wstąpienie tutejszej spółki na główny rynek GPW. Tczewska firma była 26. debiutantem w tym roku i 395 w historii GPW. W ub. tygodniu (25.11) Trans Polonia pożegnała się z rynkiem New Connect, na którym funkcjonowała w ciągu ostatnich dwóch lat. Spółka na przełomie października i listopada przeprowadziła również publiczną emisję akcji, w ramach której pozyskała ponad 4 mln zł.

- Nasz debiut jest konsekwencją pewnego planu, który realizujemy od 2007 roku. - powiedział redakcji TVN CNBC Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A - Decyzja o wstąpieniu na giełdę wynika z tego, że działamy w dość specjalistycznej branży - teraz kontynuujemy pewien wieloletni program związany z usługami o bardzo wąskiej specjalizacji, który wymaga bardzo dużych inwestycji. Ten krok, który wykonaliśmy, ma posłużyć do realizacji kolejnego etapu naszych projektów. Jestem przekonany, że jeszcze wielokrotnie będziemy korzystali z dobrodziejstw giełdy w celu dokapitalizowywania przedsiębiorstwa.

Tczewska firma zajmuje się przewozem płynnych substancji chemicznych i mas bitumicznych. Trans Polonia prowadzi działalność na terenie całej Europy - ponad 120 cystern należących do spółki przejeżdża miesięcznie ponad milion kilometrów. Po debiucie na rynku New Connect spółka pozyskała ponad 670 tys. zł. Wraz z listopadową zmianą rynku notowań z alternatywnego systemu obrotu NewConnect na rynek regulowany GPW, Trans Polonia S.A. przeprowadziła emisje akcji, w ramach której pozyskała 4,1 mln zł. Ze środków pozyskanych z giełdy tczewska spółka planuje zakupić sprzęt - m. in. specjalistyczne naczepy do przewozu mas bitumicznych. Dodajmy, że w okresie od stycznia do października 2010 r. przychody Trans Polonia S.A. wyniosły ok. 18,9 mln zł netto, co oznacza wzrost o 72 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2009 roku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -1

  _gość

  03.12.2010, 12:45

  Taka firma,a ofert pracy nie ma :(

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • +8

  kierowca roweru

  03.12.2010, 15:14

  Nie każda firma lubi być zasypywana setkami przeciętnych CV, więc nawet nie wrzucają działu "Kariera" na stronę internetową.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -2

  daleko od szosy_gość

  04.12.2010, 16:14

  Moje CV jest nieprzeciętne...

  ... a mimo to w Tczewie pracy dla mnie nie ma. Muszę dojeżdżać do 3miasta i tracić czas, który mógłbym spożytkować na inne rzeczy. No ale co zrobić...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +2

  mmmm_gość

  04.12.2010, 17:58

  jest

  Jak to nie ma pracy? wystarczy pójść i się zapytać... warunek konieczny znajomość języka obcego w stopniu fluent...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx5 
 • tczewianka_gość

  05.12.2010, 09:06

  gratulacje

  A ja gratuluję!!!! Widać, że chcieć to móc!!!! Super!!!!

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.