Jest dofinansowanie dla "Wrót Tczewa" - za 1,27 mln zł powstanie platforma oferująca e-usługi

Projekt ma pozwolić m. in. na załatwianie części urzędowych spraw bez wychodzenia z domu (fot. lizzardo (flickr))
Tczew - Jest dofinansowanie dla "Wrót Tczewa" - za 1,27 mln zł powstanie platforma oferująca e-usługi
Urząd Miejski otrzymał unijne dofinansowanie na realizację projektu związanego z budową społeczeństwa informacyjnego. Realizacja zadania "Wrota Tczewa", które ma kosztować ok. 1,27 mln zł, ma pozwolić na szerokie zastosowanie e-usług m. in. w zakresie administracji, przedsiębiorczości, czy szkolnictwa.

Projekt "Wrota Tczewa, dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego" otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Decyzja o przyznaniu środków zapadła w tym tygodniu. Zadanie uzyskało wysoką ocenę (jako jedyne było rekomendowane jako priorytetowe) i będzie realizowane w latach 2011-2012 jako portal informacyjno-usługowy dla mieszkańców miasta:

- To zadanie to kolejny etap naszych działań związanych z wprowadzaniem usług internetowych - wyjaśnia zastępca prezydenta miasta, Mirosław Pobłocki - Zdajemy sobie sprawę, że to przyszłość dla miasta i chcemy realizację zadania powiązać z tworzeniem sieci monitoringu. W ten sposób chcemy wprowadzić Tczew do grona miast budujących społeczeństwo oparte na wiedzy.

Wartość projektu wynosi ok. 1,27 mln zł - zadanie zostanie dofinansowane na poziomie 75 proc. ze środków unijnych. Pomysł opiera się na stworzeniu informacyjno-usługowego i interaktywnego portalu miejskiego "Wrota Tczewa". Ma to być bogaty serwis umożliwiający mieszkańcom korzystanie z e-usług i elektroniczną wymianę informacji. Dzięki "Wrotom" mieszkańcy miasta posiadający dzieci uczęszczające do gminnych szkół mieliby np. dostęp do elektronicznego dzienniczka ucznia. Portal pozwoliłby również na wdrażanie usług administracji publicznej on-line - np. uzyskanie urzędowej informacji on-line, czy pobieranie i wysyłanie wypełnionych formularzy. Portal zawierałby również aktualności i kalendarz miejskich imprez. Projekt jest przedsięwzięciem wielowątkowym, dotyczącym zintegrowanego pakietu usług elektronicznych skierowanych do szerokiej grupy odbiorców, w szczególności mieszkańców i przedsiębiorców. Częściami składowymi serwisu będą takie moduły jak: e-Administracja, Aktualności oraz Kalendarium, Interaktywna Mapa, System Informacji Publicznej, e-szkoła, e-sport, e-kultura, e-przedsiębiorczość, bezpieczeństwo, przewidziany jest także hosting (www, ftp, e-mail). W ramach projektu planowany jest zakup niezbędnej infrastruktury technicznej do uruchomienia portalu. Zadanie będzie realizowane w latach 2011-2012. W najbliższy piątek (10.09) w Gdańsku nastąpi wręczenie decyzji o dofinansowaniu przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Oprócz tczewskiego Urzędu Miejskiego dofinansowanie na zadania związane z tworzeniem usług informatycznych otrzymały m. in. gmina Kościerzyna, Szpital Specjalistyczny im. J. K. Łukowicza w Chojnicach, powiat kwidzyński, czy Politechnika Gdańska.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (15)
dodaj komentarz

 • TCZEWIAK5

  08.09.2010, 00:06

  fajnie

  Świat idzie do przodu więc i Tczew nie powinien pozostawać z tyłu. Rozwój ważna rzecz. Pytanie tylko czy uda się spożytkować te środki i czy nie będzie kolejnej procedury urzędowej,która tylko namiesza do czego w Polsce bardzo często dochodzi.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -10

  mieczyslaw

  08.09.2010, 09:56

  Tczewiaku nr 5.

  --> "Świat idzie do przodu" - przecież to oczywiste. --> "Tczew nie powinien zostawać z tyłu" - to również oczywiste. --> "Rozwój ważna rzecz" - tutaj odkryłeś Amerykę! --> "(...) czy nie będzie kolejnej procedury (...) która tylko namiesza do czego w Polsce bardzo często dochodzi" - cóż, kolejne Twoje masło maślane. A może kiedyś nas wszystkich zaskoczysz i podzielisz się własną myślą, czymś w stylu: "podoba mi się" lub "nie podoba mi się, ponieważ (i tutaj padną konkretne argumenty)? Nie mogę się doczekać, naprawdę. A od czytania takiego masła maślanego już mnie mdli.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -6

  Cyrk

  08.09.2010, 12:35

  Kontynuacja twórczych myśli.

  Słońce świeci. Woda jest mokra. Trawa jest zielona. Śnieg jest zimny. Skała jest twarda, itd. Czy naprawdę nie jesteś w stanie wysilić się na JEDNĄ WŁASNĄ MYŚL?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -5

  mieczyslaw

  08.09.2010, 09:52

  Wyrzucone pieniądze w błoto.

  Już padło sporo komentarzy w tym temacie, kiedy po raz pierwszy tcz.pl informowało o przyznanym dofinansowaniu. Kilka osób pisało, że Tczew przegapił swoją szansę, kiedy tworzono portal "wrota pomorza", za to teraz chcą stworzyć coś swojego. pytanie po co? nie lepiej integrować taki system z istniejącym? Kto będzie finansował utrzymanie serwerów, osób administrujących, wymianę i amortyzację sprzętu, itp.? Co z istniejącymi stronami, które do tej pory nie mają pełnej funkcjonalności - ile spraw można załatwić poprzez stronę UM lub starostwa? Podajecie informacje, że wszystko pięknie, Tczew otrzyma dofinansowanie, a nikt nie pyta: po co, co później, co z obecnymi systemami, itp.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -9

  Przepiura

  08.09.2010, 09:54

  a ja bym poprosiła jeszcze o e-zakupy w e-warzywniaku, wtedy by juz wogóle nie trzeba było nic robić ;)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -10

  mieczyslaw

  08.09.2010, 09:56

  Przepiura,

  I jeszcze o zakładkę, pt. "e-k...pa", wtedy nie będzie trzeba do toalety wstawać.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -7

  Przepiura

  08.09.2010, 10:17

  albo e-kąpiel :D można by było sobie wybrać wersję z prysznicem, wanną, jacuzzi... aby odświeżyć się po e-spacerze z e-pupilem ;) to załatwiłoby również raz na zawsze problem psich odchodów, o :D

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  ^^^^^^_gość

  08.09.2010, 10:15

  http://www.e-warzywniak.pl/ Przepiura prosze bardzo :)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx7 
 • -8

  Przepiura

  08.09.2010, 10:33

  Łiiiiiiiiiiiiiiiiii, żegnaj realny śwecie! :D dzieki wielkie dobry człowieku ;D;D;D

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  Maxx

  08.09.2010, 14:03

  Sam wiceprezydent serwuje kiełbase wyborczą

  A gdzie osoba "z zespołu prasowego tczewskiego magistratu" ? Czyżby zespół specjalizował się wyłącznie w gorących kartoflach ? Ciekawe kto niczym akwizytor będzie zachwalał "nowy, ulepszony" rozkład autobusów na tydzień przed wyborami samorządowymi :P. A wracając do tematu to już "zakup niezbędnej infrastruktury technicznej do uruchomienia portalu" trąci archaizmem, bo laicy w tej dziedzinie nie robią tego systemem gospodarczym tylko kupują specjalistyczne usługi hostingowe. No ale wówczas nie można powierzyć znajomej firmie remontu pomieszczeń, przygotowania infrastruktury, nie można obsadzić kilku(nastu) nowych stanowisk, nie można zwalać problemów na "kolegę który się tym zajmuje ale dzisiaj akurat go nie ma", nie można zlecać zadań znajomej złotej rączce, nie można mnożyć 'nieprzewidzianych' kosztów itp.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • _gość

  08.09.2010, 15:09

  Panie T.J.

  Daj Pan spokój z tą kiełbasą!

  Odpowiedz
  IP: 66.45.xx7.xx2 
 • janusz_gość

  08.09.2010, 19:45

  e....tam .com .pl .eu

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx8 
 • +1

  spacerowicz_gość

  08.09.2010, 20:12

  A kto się nie przyłączy, ten przeciwko nam... :-)))))))) Wrota ... do zakorkowanej wsi. ;-)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx0 
 • tczewiak_gość

  08.09.2010, 21:54

  a tak bez dofinansowania EU nie idzie , wy liczycie tylko na czyjes pieniadze a swojego wkladu i pracy nie widac ?!

  Odpowiedz
  IP: 84.186.xx7.xx7 
 • góral_gość

  08.09.2010, 23:34

  kiełbacha ach kiełbacha...

  kurcze ten Poblocki zapracowany gościu- tylko on wie wszystko co sie dzieje w urzędzie. Pan Prezydent Odya już zrezygnował z pracy..? a widzę, że pan Pobłocki to nawet podczas kolejnego urlopu udziela wywiadów na temat pracy urzędu....

  Odpowiedz
  IP: 87.96.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia